17 Ekim 2019 Perşembe

Bisiklet Ödüllü Trafik Yarışması

bisiklet-odullu-trafik-yarismasi-

"Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum” sloganıyla bisiklet ödüllü trafik yarışması devam ediyor.
19 Haziran 2019 Çarşamba 15:46

 Emniyet Genel Müdürlüğü @TrafikEgm twitter adresi üzerinden “Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum” sloganıyla ödüllü online fotoğraf yarışması düzenleniyor. 20 Haziran tarihine kadar devam edecek olan yarışma kapsamında; çocuklar Jandarma ve Emniyet trafik birimlerinden veya doğrudan www.trafik.gov.trinternet adresi üzerinden temin edecekleri Sürücü Seyahat Karnelerini seyahatleri müddetince trafik kurallarına uymaları konusunda ailelerini uyararak;

1- Sürücümüz yayalara yol verdi mi?

2- Sürücümüz Emniyet Kemerini takıyor mu?

3- Sürücümüz cep telefonu kullanmamaya dikkat ediyor mu?4- Sürücümüz hız kurallarına uyuyor mu?

5- Sürücümüz trafik ışıklarına uyuyor mu? 

Sorularına EVET/HAYIR şeklinde cevaplayacak. Ardından karnelerini sosyal medya üzerinden, @TrafikEgm twitter adresinde oluşturulan #trafikkarnem hashtagini kullanarak göreve ilişkin fotoğraflarını iletecekler. Gönderenler arasından en fazla beğeni alan 100 çocuğa bisiklet hediye edilecek. Bu kapsamda illerin trafik birimlerine çocuklara dağıtılmak üzere 1 milyon adet Sürücü Seyahat Karnesi gönderildi. Yarışmaya katılmak isteyenler yol denetimleri sırasında görevlilerden temin edebilecek. 

 

YARIŞMAYA AİT KATILIM ŞARTNAMESİ

 

-Yarışmaya katılım ücretsizdir.

-Yarışma sadece @TrafikEGM Twitter adresi üzerinden düzenlenecektir. 

-Yarışmacılar katılım için anne, baba ve kendilerine ait Twitter adreslerini kullanabilecektir.

-Yarışmacılar “Bu Yolda Hepbirlikteyiz” bilinciyle trafik kural ihlalleri yapan sürücüleri ve ebeveynlerini uyardıklarını ve seyahatleri süresince kendilerine verilen veya www.trafik.gov.tr internet adresinden indirdikleri “ Sürücü Seyahat Karnesi”nde belirtilen sorulara EVET/HAYIR şeklinde şahsen yaptıkları tespitleri gösteren resimlerini 31.05.2019 tarihinden itibaren @TrafikEGM Twitter adresine online göndererek yükleyeceklerdir. Derece sıralaması yüklenen fotoğraflardan en çok beğeni alan eser sırasına göre yapılacaktır. 

-@TrafikEGM twitter adresine istenildiği kadar fotoğraf gönderilebilecektir. Ancak yarışmada bir kişinin gönderdiği ve en çok beğeni alan fotoğrafı değerlendirmeye alınacaktır.

-En çok beğeni alan 100 fotoğraf ödül almaya hak kazanmış olacaktır. Ödül olarak ilk yüz dereceye giren her yarışmacıya (1) adet olmak üzere toplamda 100 adet bisiklet verilecektir. Ancak 1 yarışmacı birden fazla hediye kazanamaz.

-Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetler Başkanlığı gerek duyduğu takdirde fotoğrafların orijinallerini yarışmacılardan isteme ve kullanma hakkına sahiptir.

-Yüklenen fotoğraflarda istenilen filtre, efekt ve her türlü görüntü işleme tekniği kullanabilecektir. Doldurulan karnenin mutlaka yarışmacı tarafından gönderilen ve twitter adresine yüklenen fotoğraf içerisinde bulunmasına özen gösterilecektir. 

-Yarışmaya katılım için @TrafikEGM twitter hesabının takip edilmesi, açıklama kısmına #TrafikKarnem hasthag’nin yazılması ve @TrafikEGM hesabının etiketlenmesi gerekmektedir.

-Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanıncaya kadar Twitter kullanıcı hesap isimlerini değiştirmemeleri gerekmektedir.

-Yarışmaya katılan fotoğrafların; üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozmaması,  zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirmemesi,  genel ahlaka ve adaba aykırı olmaması ve suç teşkil etmemesi gerekmektedir bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk fotoğrafı gönderen katılımcılara aittir.

-Yarışma sonuçları @trafikEGM twitter hesabından kazananların Twitter bilgileri paylaşılarak ilan edilecektir. Kazanan yarışmacılar ile Twitter üzerinden atılacak mesaj ile ödüllerin teslimatı hakkında ayrıca sonradan bilgilendirme ve talimat yayınlanacaktır. Kullanıcılar ayrıntılı kimlik, adres ve iletişim bilgilerini talimata istinaden e-posta yolu ile Tamsosyalmedya@egm.gov.tr adresine 24 saat içesinde göndereceklerdir. Bu süreçte cevap alınamayan ve ayrıntılı bilgileri temin edilemeyen yarışmacıların yerine yedek listede bulunan yarışmacılar dereceye alınacaktır.

-Gönderilen fotoğraflar bizzat yarışmacı veya ebeveyni tarafından çekilebilecektir.  Üçüncü şahıslara ait görüntülerin tamamen veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerindeki tüm hukuki sorumluluk katılımcıya aittir.

-Bu yarışmanın Twitter platformu ile direk bir ilişkisi bulunmamaktadır. Twitter’ın yapacağı değişiklikler ve düzenlemeler yarışmanın seyrini değiştirebilir. Bu sebeplerden Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı sorumlu tutulamaz.

-Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartları” nı okuyup kabul etmiş sayılırlar.

20.06.2019 son katılım tarihidir.

 

 Haber okunma sayısı: 442

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kartal-yakacik-ta-korkutan-yangin

Kartal Yakacık' ta Korkutan Yangın

17 Ekim 2019 Perşembe 17:41
hatayda-bomba-panigi

Hatay'da 'bomba' paniği

16 Ekim 2019 Çarşamba 14:19
kutahya-domanicte-2-minibus-carpisti

Kütahya Domaniç'te 2 minibüs çarpıştı

16 Ekim 2019 Çarşamba 13:46
kadikoyde-cikan-tartisma

Kadıköy'de Çıkan Tartışma

16 Ekim 2019 Çarşamba 13:01

GÜNDEM

Gazan Mübarek Olsun Türkiye’m

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emri ile Fırat’ın doğusunda Barış Pınarı Harekâtını başlattı.

Kent Konseyi Çekişmeye Sahne Oldu

Kartal Kent Konseyi Genel Kurulu Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

KARTAL GAZETECİLER DERNEĞİ EMİN ADIMLARLA YOLUNA DEVAM EDİYOR

Kartal Gazeteciler Derneği 1. Olağan Genel Kurulu Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

Aydınlık Gelecek İçin Öncelik Eğitime

Erzincan Altınbaşak Beldesi Derneğinin organizasyonluğunda gerçekleştirilen “Aydınlık Gelecek İçin Öncelik

Alzheimer ve Demans Nedir?

Alzheimer mı Demans mı sorusuna Nörolog Dr. Feray Seleker “Şunu unutmamamız lazım Alzheimer bir Demans ama her

Kartal'da Sosyete Devri Başlıyor

Kartal Belediyesi bünyesinde Kartala "Sosyete Pazarı" geliyor.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Kartal Belediyesi