20 Ağustos 2019 Salı

KARTAL’DA HUZUR İSTİYORUZ

kartalda-huzur-istiyoruz

Kartal Kaymakamı, Kartal Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı, Kartal İlçe Emniyet Müdürü ve Kartal Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği İlçemizde Huzur Toplantısı Yakacık Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezinde gerçekleştirildi. Huzur Toplantısı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.
24 Mayıs 2019 Cuma 12:44

 Vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak için düzenlenen programda ilginç diyaloglar yaşandı. “Bir vatandaşın benim para cezam var ben iş bulamıyorum. Defalarca Kaymakam beyin yanına gitmiş olsam da iş için henüz sonuca ulaşamadım. Sayın Cumhurbaşkanımız sizleri bizlere yardımcı olmanız ve sorunlarımızı çözmeniz için görevlendirdiği halde bizlere bir çözüm bulamıyorsunuz” dedi.

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ise “ Bu cezayı ödemediğiniz sürece sabıka kaydınız kalkmayacaktır. Size yardımcı olalım ve borcunuzu kapatalım isterseniz” diye yanıt verince “Vatandaş Kaymakama siz bana bugün 10 bin lira verdiniz diyelim ben borcumu kapattım ama 5 ay sonra bu para bitti. Ben yine işsiz olacağım. Ben bugün burada bulunan arkadaşlardan kime desem bana borç ver çıkarıp hiç düşünmeden verirler ama ben borç istemiyorum ben iş istiyorum” dedi.

Başka bir vatandaş ise mahallede park halinde bulunan kapalı kasa kamyonetin sürekli aynı yerde sabit olmasından ve akşam belli bir saatten sonra mahalle sakinleri olarak dışarıya çıkamamaktan şikâyet etti. Sürekli 115’e şikâyet etmelerine rağmen bir sonuca ulaşamadıklarını belirtti.

Otopark sorunlarına da değinen vatandaşlar araçlarımızı park edecek yer bulamıyoruz. Akşam belirli bir saatten sonra çocuk esirgeme yurdunun orada Selma Akay Okulunun oraya çok zor ulaşıyoruz. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Ayrıca Çarşı Mahallesi bim marketin önüne trafik ışığı istiyoruz. Gülden Caddesi Derya Camisi önüne trafik ışığı istiyoruz. Buralar da karşıdan karşıya geçerken çok kazalar meydana geliyor.

Gece 10’dan sonra Soğanlık’ tan Kartal’a inmek için araç bulamıyoruz. Halk olarak bu durumdan şikâyetçiyiz.

Tecavüz ve hırsızlık olaylarını belirten vatandaş geçtiğimiz günlerde Hürriyet Mahallesinde köpeğe cinsel istismarda bulunan bir vatandaşın yakalandığını ve serbest bırakıldığını belirtti.

Afganistanlı kâğıt toplayıcılarının gece saatlerinde insanları uykularından uyandıracak şekilde sesler çıkararak sokaklarda dolaşmalarından rahatsız olduklarını ve uykusuz bir şekilde işe gitmek zorunda kaldıklarını belirttiler. Bu duruma bir çözüm bulunmasını istediler.

Yunus Mahallesi ve Sahil kısımlara çingenelerin park edip çocuklarını ışıklarda ve kafelerde dilendirerek insanları rahatsız ettiklerini belirttiler yetkililerin bu duruma bir çözüm bulmalarını dile getirdiler.  

Bir vatandaşın ise hırsızlık olaylarının son zamanlarda arttığını ve Bekçi’nin bu bölgede olmadığını vurgulaması üzerine İlçe Emniyet Müdürü şuan 75 bekçinin görev aldığını 25 tanesinin eğitimde olduğunu yakın zaman da eğitimleri bitip sahaya çıkacaklarını belirtti.

Okullarda cinsel istismarlarının önüne geçilmesinin bir sorumluluk olduğunu belirten vatandaşlar biz çocuklarımızı okula okuması için gönderiyoruz. Cinsel ilişki yaşaması için değil biz okulda bulunan müdür, müdür yardımcısı ve öğretmenlere güvenemeyeceksek bunun ne anlamı var. Ayrıca okullarda cinsel tercihlerin sapkınlık boyutunda olduğu da bizlere gelmekte kız kıza ve ya erkek erkeğe ilişki yaşamak isteyenlere okul müdürleri neden müsamaha gösteriliyor.

Eğer bizim çocuklarımız böyle bir sapkınlığın içine bulaşıyorsa bu durum bizlere bildirilmeli ve bu durumu çözmek için bizler profesyonel yardım almalıyız. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir” dedi.

Uyuşturucu konusunda konuşma alan bir vatandaş ise uyuşturucu satışlarının azaldığını ve bu durumun bizleri çok sevindirdiğini belirtmek istiyorum İlçe Emniyet Müdürlüğüne teşekkür etti.

İlçemizde Huzur Toplantısına Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın, Kartal Belediyesi meclis Üyeleri, Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı M. Selim Akdoğan ve Kartallı vatandaşlar katıldı. 


Haber okunma sayısı: 584

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

17 Ağustos 1999 Depremini Yaşamak

17 Ağustos 1999 yılında saatler 03:02 yi gösterdiği zaman ülkemizde meydana gelen afetin üzerinden tam dolu dolu

Pendik Yüksek Hızlı Tren Otobüs Durakları Minibüsçülere mi Tahsis Edildi…!

Pendik yüksek hızlı tren otobüs durakları Pendik-Kadıköy minibüslerine mi tahsis edildi. Yolcu otobüslerinin

Kartal’da ve Çevre İlçelerde Kâğıt Toplayıcılar Kol Geziyor

Kartal’da ve çoğu ilçelerde sorun haline gelen çöp toplayıcıları dur durak bilmiyor. Gece geç saatlerde

TUZLA’NIN GURURU OLDU

Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi İstanbul Tuzla’da 36 öğretmen ve 510 öğrencisi ile sınavla öğrenci

Pendik Ahmet Yesevi Mahallesinde Muhtar Yok Mu?

Pendik Ahmet Yesevi mahallesinde sorunlar bitmek bilmiyor.

Meslektaşımız İfaket Çakı’nın Mutlu Günü

Kartal Gazeteciler Derneği Kurucularından ve İzci Haber Gazetesi sahibi İfaket Çakı’nın oğlu Tolga Öz ve

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL