17 Haziran 2019 Pazartesi

KARTAL’DA HUZUR İSTİYORUZ

kartalda-huzur-istiyoruz

Kartal Kaymakamı, Kartal Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı, Kartal İlçe Emniyet Müdürü ve Kartal Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği İlçemizde Huzur Toplantısı Yakacık Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezinde gerçekleştirildi. Huzur Toplantısı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.
24 Mayıs 2019 Cuma 12:44

 Vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak için düzenlenen programda ilginç diyaloglar yaşandı. “Bir vatandaşın benim para cezam var ben iş bulamıyorum. Defalarca Kaymakam beyin yanına gitmiş olsam da iş için henüz sonuca ulaşamadım. Sayın Cumhurbaşkanımız sizleri bizlere yardımcı olmanız ve sorunlarımızı çözmeniz için görevlendirdiği halde bizlere bir çözüm bulamıyorsunuz” dedi.

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ise “ Bu cezayı ödemediğiniz sürece sabıka kaydınız kalkmayacaktır. Size yardımcı olalım ve borcunuzu kapatalım isterseniz” diye yanıt verince “Vatandaş Kaymakama siz bana bugün 10 bin lira verdiniz diyelim ben borcumu kapattım ama 5 ay sonra bu para bitti. Ben yine işsiz olacağım. Ben bugün burada bulunan arkadaşlardan kime desem bana borç ver çıkarıp hiç düşünmeden verirler ama ben borç istemiyorum ben iş istiyorum” dedi.

Başka bir vatandaş ise mahallede park halinde bulunan kapalı kasa kamyonetin sürekli aynı yerde sabit olmasından ve akşam belli bir saatten sonra mahalle sakinleri olarak dışarıya çıkamamaktan şikâyet etti. Sürekli 115’e şikâyet etmelerine rağmen bir sonuca ulaşamadıklarını belirtti.

Otopark sorunlarına da değinen vatandaşlar araçlarımızı park edecek yer bulamıyoruz. Akşam belirli bir saatten sonra çocuk esirgeme yurdunun orada Selma Akay Okulunun oraya çok zor ulaşıyoruz. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Ayrıca Çarşı Mahallesi bim marketin önüne trafik ışığı istiyoruz. Gülden Caddesi Derya Camisi önüne trafik ışığı istiyoruz. Buralar da karşıdan karşıya geçerken çok kazalar meydana geliyor.

Gece 10’dan sonra Soğanlık’ tan Kartal’a inmek için araç bulamıyoruz. Halk olarak bu durumdan şikâyetçiyiz.

Tecavüz ve hırsızlık olaylarını belirten vatandaş geçtiğimiz günlerde Hürriyet Mahallesinde köpeğe cinsel istismarda bulunan bir vatandaşın yakalandığını ve serbest bırakıldığını belirtti.

Afganistanlı kâğıt toplayıcılarının gece saatlerinde insanları uykularından uyandıracak şekilde sesler çıkararak sokaklarda dolaşmalarından rahatsız olduklarını ve uykusuz bir şekilde işe gitmek zorunda kaldıklarını belirttiler. Bu duruma bir çözüm bulunmasını istediler.

Yunus Mahallesi ve Sahil kısımlara çingenelerin park edip çocuklarını ışıklarda ve kafelerde dilendirerek insanları rahatsız ettiklerini belirttiler yetkililerin bu duruma bir çözüm bulmalarını dile getirdiler.  

Bir vatandaşın ise hırsızlık olaylarının son zamanlarda arttığını ve Bekçi’nin bu bölgede olmadığını vurgulaması üzerine İlçe Emniyet Müdürü şuan 75 bekçinin görev aldığını 25 tanesinin eğitimde olduğunu yakın zaman da eğitimleri bitip sahaya çıkacaklarını belirtti.

Okullarda cinsel istismarlarının önüne geçilmesinin bir sorumluluk olduğunu belirten vatandaşlar biz çocuklarımızı okula okuması için gönderiyoruz. Cinsel ilişki yaşaması için değil biz okulda bulunan müdür, müdür yardımcısı ve öğretmenlere güvenemeyeceksek bunun ne anlamı var. Ayrıca okullarda cinsel tercihlerin sapkınlık boyutunda olduğu da bizlere gelmekte kız kıza ve ya erkek erkeğe ilişki yaşamak isteyenlere okul müdürleri neden müsamaha gösteriliyor.

Eğer bizim çocuklarımız böyle bir sapkınlığın içine bulaşıyorsa bu durum bizlere bildirilmeli ve bu durumu çözmek için bizler profesyonel yardım almalıyız. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir” dedi.

Uyuşturucu konusunda konuşma alan bir vatandaş ise uyuşturucu satışlarının azaldığını ve bu durumun bizleri çok sevindirdiğini belirtmek istiyorum İlçe Emniyet Müdürlüğüne teşekkür etti.

İlçemizde Huzur Toplantısına Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın, Kartal Belediyesi meclis Üyeleri, Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı M. Selim Akdoğan ve Kartallı vatandaşlar katıldı. 


Haber okunma sayısı: 394

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kartal-sehidine-agliyor

Kartal Şehidine Ağlıyor

24 Mayıs 2019 Cuma 13:09
kartalda-huzur-istiyoruz

KARTAL’DA HUZUR İSTİYORUZ

24 Mayıs 2019 Cuma 12:44
kirmizi-isik-ihlali-kaza-getirdi

KIRMIZI IŞIK İHLALİ KAZA GETİRDİ

26 Mart 2019 Salı 09:08
pendikte-akil-almaz-dolandiricilik

PENDİK’TE AKIL ALMAZ DOLANDIRICILIK

02 Şubat 2019 Cumartesi 13:01
pendikte-buyuk-dolandiricilik

PENDİK’TE BÜYÜK DOLANDIRICILIK

02 Şubat 2019 Cumartesi 12:14
buyuk-operasyon

BÜYÜK OPERASYON

30 Ocak 2019 Çarşamba 08:45

GÜNDEM

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

Başkan Keskin Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yarın yapılacak olan ilk resmi meclis toplantısı öncesinde, Şişli

ŞİŞLİ’YE KESKİN DOKUNUŞLAR

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli

Muhtarlıkta Kadın Gücü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce

Seçimlerde Son Durum!

Yapılan İtirazlar Sonucu Yeniden Sayılan Sandıklardan Sonuçlar Geliyor…

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL