18 Temmuz 2019 Perşembe

KAYMAKAM VE YEREL YÖNETİMLER HUZURU SAĞLAMAK İÇİN BİR ARADA

kaymakam-ve-yerel-yonetimler-huzuru-saglamak-icin-bir-arada

Kartal Kaymamı Abdullah Demir, Kartal İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Teoman İşseveroğlu, Kartal Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz ve Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın’ın birlikte organize ettikleri “ Mahalleler de Huzur Toplantısı” Yukarı Mahalle Muhtarı Ünal Özuğurlu’nun moderatörlüğün de Kartal Turuncu Kafe’de gerçekleştirildi.
28 Haziran 2019 Cuma 11:58

 Kartal Kaymakamı Abdullah Demir “Kartal’ın sorunlarına çözüm bulmak için sizlerle her ay bir mahallede bir araya gelerek çözüm üretmek ve çalışmalarımız sizlere anlatmak için toplandık. Sorunlarınızı Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kartal Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kartal Beledisi ile birlikte daha hızlı bir şekilde çözmek için çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Kartal Yukarı Mahallede ikamet eden vatandaşlar kahvaltıda sorunlarını dile getirdi.

Vatandaşlar Kartal Cuma pazarının 30 yıldır bu mahalleden kaldırılmasını istediklerini ama hiç kimsenin bu konu ile ilgilenmediğini dile getirirken pazarcıların küfürlü konuşmalarından, evlerine ve bahçelerine zarar verdiklerini dile getirdi.

Gece yarılarında sürekli olarak silahların patladığını vurgulayan vatandaşlar her gece polisi aramaktan yorulduklarını belirtirken biz mahalleli olarak akşam belirli bir saatten sonra kadın olsun erkek olsun sokağa çıkamıyoruz.Trafiğin tek yönlü olduğu bölgelerde karşı taraftan sürekli araçların gelerek trafiği aksattığını da belirten vatandaşlar tabela olduğu halde sürücülerin kestirme bir yol olduğu için bu yolu tercih ettiklerini belirttiler.

Doğan sokağın kaderine terk edildiğini burada bulunan tren istasyonunun neden kapatıldığını bilmediklerini ve bunu konu hakkında kendilerine bir cevap verilmediğini söylerken. Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanemiz buradan Tuzla ilçesine götürüldü. Bizler hastanemizi geri istiyoruz. Şu an burada birkaç tane poliklinik dışında gidecek bir hastanemiz yok.

Kentsel dönüşümle ilgili sorunların yaşandığı Kartal’da çözülmeyi bekleyen binaların olduğunu vurgulayan vatandaşlar bizler evlerimizi müteahhide veremiyoruz çünkü 5 kattan yukarı imar verilmiyor ve bizim bina için çıkan imar 30 kattı ama bunu sizler onaylamadığınız için müteahhitler zarar ettiklerini belirtiyor dediler.

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir söz alarak “ Bu sorunları hem emniyet müdürlüğümüz, hem de belediyemiz ve Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte çalışmalar yaparak gidereceğiz. Ben burada sadece tren istasyonu ile ilgili şunu söyleyebilirim.

Çok eski bir yapı olduğu için tarihi eser konumunda ele alınarak buranın kütüphane olması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Buraya gelen vatandaşların hem kahvelerini içip hem de araştırmalar yapacakları bir ortamda günün yorgunluğunu gidererek çalışmalarına katkımız olsun istiyoruz” dedi. 

Kentsel dönüşümle ilgili söz alan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın ise “ Yeni çıkan yasaya uygun olarak yatay yapılaşmadan dolayı 5 kattan yukarı imar verilmiyor. Bizlerin bu konuda yapabileceği çok bir şey yok yeni çıkan yasa gereği kentsel dönüşümde yatay yapılaşma gerçekleştirilecek ve bizlerde buna göre yapılmış olan planları hayata geçireceğiz” dedi.

Toplantıya Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Teoman İşseveroğlu, Kartal Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, Kartal belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın, Kartal Zabıta Müdürü Atilla İlgün, Yukarı Mahalle Muhtarı Ünal Özuğurlu, Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı M. Selim Akdoğan ve Yönetimi, Kartallı vatandaşlar katıldı. Haber okunma sayısı: 209

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

baklavaci-kardesler-tutuklandi

BAKLAVACI KARDEŞLER TUTUKLANDI!

09 Temmuz 2019 Salı 12:04
kartalda-kopek-teroru

KARTAL’DA KÖPEK TERÖRÜ

03 Temmuz 2019 Çarşamba 15:46
bisiklet-odullu-trafik-yarismasi-

Bisiklet Ödüllü Trafik Yarışması

19 Haziran 2019 Çarşamba 15:46
kartal-sehidine-agliyor

Kartal Şehidine Ağlıyor

24 Mayıs 2019 Cuma 13:09
kartalda-huzur-istiyoruz

KARTAL’DA HUZUR İSTİYORUZ

24 Mayıs 2019 Cuma 12:44

GÜNDEM

EMEKLİLERDEN YAPILAN ZAMMA PROTESTO!

Disk ve Emekli-Sen.’nin yapılan zamların az olmasından dolayı Kartal Meydanında düzenlemiş olduğu basın

BAKLAVACI KARDEŞLER TUTUKLANDI!

İstanbul Pendik'te içerisinde hamile kadın bulunan araca saldıran ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen H.S.

EKREM İMAMOĞLU İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ!

İkinci kez İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu başkanlığında İBB Meclisi

KARTAL BELEDİYESİ AĞAÇ KESMEDİK KESTİRMEYİZ!

Kartal Belediyesi ekipleri tarafından ağaç kesimi gerçekleştirildiği haberine yanıt olarak Kartal Belediyesi bir

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL