24 Ekim 2020 Cumartesi

Kartal Belediyesi

Ahmet Şimşek’te Yeni Dönem Başlıyor

ahmet-simsekte-yeni-donem-basliyor

Kartal’ın en köklü eğitim kurumlarından olan Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları, yeni döneme yapılanmayla girdi. Kolejin kurucusu Ahmet Şimşek "İftiralara asla cevap vermedik. Çünkü biliyoruz ki fırtına rüzgâr, kayadan ancak toz alır" dedi.
17 Ağustos 2020 Pazartesi 14:03

 Kartal’da faaliyet gösteren Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları 40. yılında ilk günün heyecanıyla eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Okulun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan’ı Ahmet Şimşek ve Eğitim Kurumlarının Genel Müdürü Serhat Efe Demir’le birlikte okul’ da verdikleri bir kahvaltıyla Yerel Basınla bir araya geldi.

Ahmet Şimşek, Türkiye’de yaşanan krize ve pandemi döneminin getirdiği sıkıntılara rağmen, Atatürkçü bir kurum olarak eğitim faaliyetlerine devam ettiklerini ve Türk gençliğine hizmet için ilk günün heyecanıyla çalıştıklarına söyledi.  Ahmet Şimşek, bütün dedikodulara ve yıpratma kampanyalarına rağmen kurum olarak dimdik ayakta olduklarını ve eğitime hizmet için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

"Eğitim Hizmetimiz Devam Ediyor"

Türkiye’de okul kampüsünün tümünün mülkiyeti kendisine ait tek kurum olduklarını vurgulayan Ahmet Şimşek, “40 yıl boyunca bu kurumu almak isteyen burayı kapatıp başka bir şekle dönüştürmek isteyenleri hep reddettik. Bugün mali değeri 100 milyon dolarlarla ölçülen eğitim kurumumuzu satmayı hiçbir zaman Kabul etmedik. Cüzi ücretlerle sadece devlete verdiğimiz payı velilerden tahsil ederek eğitim hizmetimize devam ettik” dedi."Yapılanarak Yola Devam Ediyoruz"

2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılının başlangıcı nedeniyle bölgede görev yapan gazetecilerle bir araya gelen Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şimşek, günün koşullarına göre değiştiklerini, yenilendiklerini ve geliştiklerini belirterek, Önce yönetim şeklimizi Anonim Şirkete çevirerek günün koşullarına göre gerek eğitim kadrosunda gerekse eğitim programlarında yenilenmeye gittiklerini belirterek şunları söyledi; “Ben 1960’lı yıllarda gazetecilik yapmış bir eğitimci olarak gazetecilerin ne kadar kutsal bir görev yaptığının bilincinde olan bir büyüğünüzüm. 1960 yılında İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü’nü bitirdiğimde 1960 İhtilalinin Yassıada’da kurduğu mahkemeleri Anadolu basınının temsilcisi olarak izledim ve 60 gün boyunca yazdığım haberler özellikle Anadolu basınında yayınlandı. Yassıada mahkemelerinin haberlerini Türkiye’ye duyuran isim olarak görev yaptım. Ardından bu güzide eğitim kurumunu tamamen kendi varlıklarımla kurdum ve o dönemden itibaren hep basına yakın duran bir isim oldum.”

"Kurumumuzu Elimizden Almak İstediler"

Gazetecilerin topluma hizmet noktasında onurlu bir görev yaptıklarını belirten Ahmet Şimşek, kurumuyla ilgili bazı haberlere sitem ederek şunları söyledi;

Her dönemde bizi yıpratmak isteyenler bu kurumu elimizden almak isteyenler oldu. Cemaatler de talip oldu, çeşitli örgütler de talip oldu. Hiç birine asla olumlu cevap vermedik. Son olarak geçtiğimiz yıl kurumumuza yönelik çirkin saldırılar oldu. Yalan haberlere cevap bile vermeye gerek görmedik. Bugüne kadar asla bir haberi tekzip etmedik. Yalan yazanları kendileriyle baş başa bırakıp yolumuza devam ettik. Çünkü yel kayadan toz alır. Biz burada bila bedelle bile öğrenci alıyoruz. Velilerden tek talebimiz devlete olan vergi ve diğer ödemeler için pay alıyoruz. Adeta bir devlet okulu gibiyiz.”

"Tüm Engelleri Ortadan Kaldırdık"

Ahmet Şimşek Eğitim Kurumlarının Genel Müdürü Serhat Efe Demir ise şunları söyledi:

"Tüm Türkiye’nin ciddi bir kriz yaşadığı dönemde ve pandemi döneminde elbette bizim de sıkıntılarımız oldu. . Ama bu kötü durumu atlattık ve dimdik ayaktayız. Dedikodulara ve yalan haberlere göğüs gerdik. Çünkü temelimiz sağlam. Mülkü kendine ait tek eğitim kurumuyuz. Yeni eğitim yılında öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını düşünerek hazırlandık ve tüm kuralların uygulandığı bir ortam hazırladık. Eğitim camiasının duayeni sayılan bir okuluz ve misyonumuz ve vizyonumuzun olmazsa olmazı olan Eğitimli, Modern, Aydın ve Atatürkçü gençler yetiştirmek için çıktığımız bu yolda bizi yolumuzdan alıkoyacak tüm engelleri ortadan kaldırdık ve 17 Ağustos pazartesi gününden itibaren Online sistem eğitimlerimize başlıyoruz."

Kaynak: Yeni Gazete

 Haber okunma sayısı: 4332

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ...

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'in Kıymetli Eşi Sibel Yüksel'in yapılan Koronavirüs testinin pozitif

Kartal’da Sahte İçkiye Geçit Yok

Kartal Sanayi Caddesinde bir araçta gerçekleştirilen aramalarda kaçak içki yapılan Etil Alkol ele geçirildi.

Kartal’da Gece Operasyonları Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığının genelgesi sonrası tüm Türkiye'de olduğu gibi, Kartal'da da asayiş uygulamaları

Kartal'a Yakışır

Kartal'da Meşhur Edirne ciğerinin yapıldığı yeni bir mekan açıldı.

ONLAR ERDİ MURADINA

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve eşi Sibel Doğan 2 bini aşkın sevenlerinin katılımı ve

Mutluluk Anahtarınız Olsun

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Sibel Doğan 2019 yılında hayat yolculuğuna ilk adımlarını atarak

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Kartal Belediyesi