23 Mayıs 2019 Perşembe

EBEVEYNLERE ÇOCUK İSTİSMARI SEMİNERİ KARTAL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ebeveynlere-cocuk-istismari-semineri-kartalda-gerceklestirildi

Kartal Belediyesinin düzenlediği İstanbul Çocuk Hakları Merkezi Avukatı Selmin Cansu Demir’in konuk olduğu Ebeveynlere Çocuğun İstismarı Semineri Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
04 Mayıs 2019 Cumartesi 19:32

 Kartal Belediyesi Kültür Müdürlüğünün organizasyonluğunda gerçekleştirilen Ebeveynlere Çocuğun İstismarı Seminerine CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları M. Oktay Aksu, Ali Apaydın, İmam Aydın, Adem Uçar ve Hüseyin Tozkoparan, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Atatürk Düşünce Derneği Başkanı Kemal Aslan, Kartal Mahalle Muhtarları ve duyarlı vatandaşlar katıldı.


Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel “ Kıymetli konuklar konumuzun önemine şuan burada bulunan herkes vakıf salonumuzun dolu olmaması bizleri yolumuzdan alıkoymayacaktır.

Bu konu ile ilgili her ay düzenli olarak buluşmalarımız devam edecek. Duyurularımız arttıkça ben inanıyorum ki; Kartal’da ki bilinçli komşularımız katılacak ve bu konuya sessiz ve duyarsız kalmayacaktır.

Çocuklarımız bizim geleceğimiz, çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onların uğradığı bu tarifi mümkün olmayan olumsuz hadisenin yaşamları boyunca onları ne kadar derin ve kötü bir şekilde etkilediği gerçeğini bilerek bu olayın üzerine gideceğiz. Tabi ki kimler konuşacak bu konuyu konunun uzmanları konuşacak. Dolayısıyla içeriğiyle alakalı sadece üzüntümü ifade ediyorum. Ama üzülmek yetmez toplumu bilinçlendirmek gerekiyor. Bugün hızlı bir şekilde ilkini yaptık ama bundan sonra daha planlı bir şekilde düzenli olarak buluşmalarımız her ay devam edecek.

Aramızda çok değerli konuklarımız var ama bir tane konumuz var “Çocuğun Cinsel İstismarı” dolayısı ile sözü kürsünün sahibi Av. Selmin Cansu Demir’e bırakıyorum. Katkılarından ve emeğinden dolayı değerli konuğumuza şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ebeveynlere Çocuğun İstismarı ile ilgili çok önemli bilgiler veren İstanbul Çocuk Hakları Merkezi Avukatı Selmin Cansu Demir “ Çocuklarımızın istismara uğradığını nasıl anlarız, onlara nasıl davranmalı ve yaklaşmalıyız. Bu tür davalarda alınabilecek cezai işlemler hakkında çok önemli bilgiler paylaşırken Basında çıkan olumsuz ve kışkırtıcı haberlere kulak asılmaması gerektiğini ve bu tarz yayınların yapıldığında çocukların kullanılmaması gerektiğini vurgulayan Demir Sosyal Medya hesaplarında çocuklarımız hakkında çok fazla bilgi ve fotoğraflar paylaşılmamasını” dile getirdi.

Program sonunda Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel İstanbul Çocuk Hakları Merkezi Avukatı Selmin Cansu Demir’ e Kartal Plaketi ve Çiçek takdim etti. 

Haber okunma sayısı: 584

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

Başkan Keskin Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yarın yapılacak olan ilk resmi meclis toplantısı öncesinde, Şişli

ŞİŞLİ’YE KESKİN DOKUNUŞLAR

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli

Muhtarlıkta Kadın Gücü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce

Seçimlerde Son Durum!

Yapılan İtirazlar Sonucu Yeniden Sayılan Sandıklardan Sonuçlar Geliyor…

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL