20 Ağustos 2019 Salı

EBEVEYNLERE ÇOCUK İSTİSMARI SEMİNERİ KARTAL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ebeveynlere-cocuk-istismari-semineri-kartalda-gerceklestirildi

Kartal Belediyesinin düzenlediği İstanbul Çocuk Hakları Merkezi Avukatı Selmin Cansu Demir’in konuk olduğu Ebeveynlere Çocuğun İstismarı Semineri Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
04 Mayıs 2019 Cumartesi 19:32

 Kartal Belediyesi Kültür Müdürlüğünün organizasyonluğunda gerçekleştirilen Ebeveynlere Çocuğun İstismarı Seminerine CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları M. Oktay Aksu, Ali Apaydın, İmam Aydın, Adem Uçar ve Hüseyin Tozkoparan, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Atatürk Düşünce Derneği Başkanı Kemal Aslan, Kartal Mahalle Muhtarları ve duyarlı vatandaşlar katıldı.


Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel “ Kıymetli konuklar konumuzun önemine şuan burada bulunan herkes vakıf salonumuzun dolu olmaması bizleri yolumuzdan alıkoymayacaktır.

Bu konu ile ilgili her ay düzenli olarak buluşmalarımız devam edecek. Duyurularımız arttıkça ben inanıyorum ki; Kartal’da ki bilinçli komşularımız katılacak ve bu konuya sessiz ve duyarsız kalmayacaktır.

Çocuklarımız bizim geleceğimiz, çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onların uğradığı bu tarifi mümkün olmayan olumsuz hadisenin yaşamları boyunca onları ne kadar derin ve kötü bir şekilde etkilediği gerçeğini bilerek bu olayın üzerine gideceğiz. Tabi ki kimler konuşacak bu konuyu konunun uzmanları konuşacak. Dolayısıyla içeriğiyle alakalı sadece üzüntümü ifade ediyorum. Ama üzülmek yetmez toplumu bilinçlendirmek gerekiyor. Bugün hızlı bir şekilde ilkini yaptık ama bundan sonra daha planlı bir şekilde düzenli olarak buluşmalarımız her ay devam edecek.

Aramızda çok değerli konuklarımız var ama bir tane konumuz var “Çocuğun Cinsel İstismarı” dolayısı ile sözü kürsünün sahibi Av. Selmin Cansu Demir’e bırakıyorum. Katkılarından ve emeğinden dolayı değerli konuğumuza şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ebeveynlere Çocuğun İstismarı ile ilgili çok önemli bilgiler veren İstanbul Çocuk Hakları Merkezi Avukatı Selmin Cansu Demir “ Çocuklarımızın istismara uğradığını nasıl anlarız, onlara nasıl davranmalı ve yaklaşmalıyız. Bu tür davalarda alınabilecek cezai işlemler hakkında çok önemli bilgiler paylaşırken Basında çıkan olumsuz ve kışkırtıcı haberlere kulak asılmaması gerektiğini ve bu tarz yayınların yapıldığında çocukların kullanılmaması gerektiğini vurgulayan Demir Sosyal Medya hesaplarında çocuklarımız hakkında çok fazla bilgi ve fotoğraflar paylaşılmamasını” dile getirdi.

Program sonunda Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel İstanbul Çocuk Hakları Merkezi Avukatı Selmin Cansu Demir’ e Kartal Plaketi ve Çiçek takdim etti. 

Haber okunma sayısı: 721

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

17 Ağustos 1999 Depremini Yaşamak

17 Ağustos 1999 yılında saatler 03:02 yi gösterdiği zaman ülkemizde meydana gelen afetin üzerinden tam dolu dolu

Pendik Yüksek Hızlı Tren Otobüs Durakları Minibüsçülere mi Tahsis Edildi…!

Pendik yüksek hızlı tren otobüs durakları Pendik-Kadıköy minibüslerine mi tahsis edildi. Yolcu otobüslerinin

Kartal’da ve Çevre İlçelerde Kâğıt Toplayıcılar Kol Geziyor

Kartal’da ve çoğu ilçelerde sorun haline gelen çöp toplayıcıları dur durak bilmiyor. Gece geç saatlerde

TUZLA’NIN GURURU OLDU

Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi İstanbul Tuzla’da 36 öğretmen ve 510 öğrencisi ile sınavla öğrenci

Pendik Ahmet Yesevi Mahallesinde Muhtar Yok Mu?

Pendik Ahmet Yesevi mahallesinde sorunlar bitmek bilmiyor.

Meslektaşımız İfaket Çakı’nın Mutlu Günü

Kartal Gazeteciler Derneği Kurucularından ve İzci Haber Gazetesi sahibi İfaket Çakı’nın oğlu Tolga Öz ve

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL