26 Nisan 2019 Cuma

Meslek Seçiminde Kendi Sorun Ve Çözümlerini Üretebilecekler

meslek-seciminde-kendi-sorun-ve-cozumlerini-uretebilecekler

Gençlere yönelik birçok projeyi daha hayata geçiren Pendik Belediyesi, bunlara bir yenisini ekledi. Avrupa Birliği’nden hibe desteği almaya hak kazandığı “Meslek Seçiminde Gençlik Politikaları” Projesi’nde 15-30 yaş arası 48 lise ve üniversite öğrencisi bir araya gelerek meslek seçimi konusunda yaşadıkları sorunları tespit edip çözüm yollarını da yine kendileri üretecek.
15 Nisan 2019 Pazartesi 10:56

 Pendik Belediyesi “Meslek Seçiminde Gençlik Politikaları” Projesi, gençlerin meslek seçimi, mesleğe yönelme konusunda yaşadıkları güçlükleri tespit ederek bu konuda kendi çözümlerini üretmelerine yardımcı olacak. Pendik Belediyesinin Avrupa Birliğinden hibe desteği almaya hak kazandığı projede görev alacak gençler; İstanbul ve Bursa’dan 15-30 yaş arası 48 lise ve üniversite öğrencisi veya mesleğe yeni başlayanlar arasından seçilecek. Projeye internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. Projede yer alacak gençler mülakatla belirlenecek.

Proje 3 aşamalı yürütülecek

 

Proje; hazırlık, uygulama ve değerlendirme olmak üzere 3 aşamalı yürütülecek. Uygulama aşamasında Pendik’te 2 bölgesel ve 1 ulusal toplantı gerçekleştirilecek.

 1. Bölgesel toplantıda katılımcılar, meslek seçimine yönelik yaşanan sorunları çok yönlü olarak konuşacak ve ortakların bulunduğu şehirlerde yaşayan gençlere yönelik soruların sorulacağı bir anket hazırlayacak. Hazırlanan anket her katılımcı tarafından 20 kişi üzerinde uygulanacak.

 

2. Bölgesel toplantıda gençler, yaptıkları anketlerin sonuçlarını sunacak. Gençler, sonuçlar doğrultusunda doğru meslek seçimine yönelik bölgesel ve ulusal bazda yapılması gerekenlere yönelik görüşlerini belirtecek ve sorunun çözümüne yönelik öneriler getirecek.

 

Ulusal Zirvede ise sorunun çözümüne Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK, Valilikler, İl Milli Eğitim Müdürlükleri, Üniversiteler, Belediyeler, Belediye Meclis Üyeleri, Kent Konseyi Üyeleri, eğitim ve gençlik alanında çalışmalar yapan Sivil Toplum Kuruluşları ve çeşitli kurumlarda görev alan üst düzey yöneticiler de davet edilecek. Bu yöneticilere yapılan çalışmalar video, sunum vb. görsellerle anlatılarak kendilerinden beklenenler iletilecek. Önceden taleplerin iletildiği kurumlara söz hakkı verilecek ve onların bu anlamda bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve proje çıktıları sonucunda yapabilecekleri çalışmalar değerlendirilecek.

 

Toplantı tarihleri şöyle:

 

1. Bölgesel Toplantı: 2 Mayıs - 4 Mayıs

 

2. Bölgesel Toplantı: 20 Haziran -21 Haziran

 

Ulusal Zirve: 10 EylülHaber okunma sayısı: 33

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Başkan Keskin Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yarın yapılacak olan ilk resmi meclis toplantısı öncesinde, Şişli

ŞİŞLİ’YE KESKİN DOKUNUŞLAR

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli

Muhtarlıkta Kadın Gücü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce

Seçimlerde Son Durum!

Yapılan İtirazlar Sonucu Yeniden Sayılan Sandıklardan Sonuçlar Geliyor…

Kazandığı Seçimin Sevincini Yaşayamayan Muhtar

Kırklareli'nin Karadere köyünde pazar günü yapılan yerel seçimlerde muhtarlığı kazanan 53 yaşındaki Ahmet

Sekreter Olarak Girdiği Belediye'ye Başkan Seçildi

Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, sekreter olarak girdiği Belediye'ye, 31 mart günü yapılan seçimlerde başkan

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL