20 Ağustos 2019 Salı

METEF FUARI ZİYARETÇİLERİNE KAPILARINI AÇTI

metef-fuari-ziyaretcilerine-kapilarini-acti

Meslekî Eğitim Tanıtım Fuarı “METEF” Kartal Meydanı’nda kapılarını ziyaretçilere açtı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra açılış kurdelesini Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Meclis Üyeleri, Öğretmen, Öğrenci ve Velilerle birlikte kesti.
07 Mayıs 2019 Salı 17:41

 
 
Kartal Sabiha Gökçen Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Okul Müdürü Semih Sinan;

 ''Mesleki Teknik Eğitimde bireylere ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri, tutum,  tavır ve meslek ahlakını kazandırmak son derece önemlidir.

 Milli Eğitim Bakanlığımız özellikle kamuoyuyla paylaşılan 2023 vizyon belgesiyle Mesleki ve Teknik ve Eğitim Okulları sektörün işçi ihtiyacına cevap verebilecek niteliğe sahip gelişen teknolojiye uyum sağlayabilen, etkin katıldığı bir yapıya dönüşmektedir.

  Kartal Milli İlçe Müdürlüğü olarak bu dönüşüme ve değişime hızlıca ayak uyduran İstanbul'un hatta Türkiye'nin güzide Mesleki ve Teknik Okullarına sahibiz. 

METEF FUARININ HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLERİM Sayın veliler, değerli öğrenciler, sevgili öğretmen arkadaşlarım, öğrencilerin ilgi, beceri ve yetenekleri doğrultusunda orta öğretim kurumlarına yönlendirilmesi, tercih ettiği okulda ve alanda mutlu olması, onların hem kişisel hem de mesleki son derece önemlidir. İlçe Milli Müdürlüğü olarak Mesleki ve Teknik Eğitim okullarımızın tanıtımını yapmak öğrencilerimizin kapasite ve becerilerini sergilemeleri için fırsat oluşturmak amacıyla her yıl METEF fuarı düzenlemekteyiz.

  Bu fuarın düzenlemesine destek veren, katkı sunan başta tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize okul müdürlerine Kartal Belediyesine teşekkür eder, METEF fuarının hayırlı uğurlu olmasını dilerim" dedi.


Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka;

  '' Sayın kaymakamım, sayın başkanım, çok değerli okul yöneticilerimiz, emektar öğretmenler, değerli arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve değerli Kartal halkı bu yıl 3.'sü düzenlenen METEF fuarına hepiniz hoş geldiniz.

  Geleneksel hale getirdiğimiz METEF fuarındaki amacımız, öğrencilerimize 8.sınıftan sonra lisede gidebilecekleri alanları tanıtmak, burada gördüğünüz çadırlarda, okullarımızda üretilen çalışmaları hep birlikte göreceğiz ve alana gittiğimizde hangi çalışmaları yapabileceğimizi anlamış olacağız. Bu hem öğrencilerimizin bilinçlenmesi açısından hem de velilerimizin bilinçlenmesi amacından bizim için son derece önemli.

2023 EĞİTİM VİZYONUMUZUN GELİŞMESİNİ MESLEKİ EĞİTİM OLUŞTURUYOR

  Bu çalışmaları yaparken bir diğer amacımızda Mesleki Eğitimleri olması gereken yerden üste taşımaktır. Ülkenin kalkınmasında Mesleki Eğitimin önemi çok önemli, 2023 eğitim vizyonumuzu, mesleki eğitimin geliştirilmesi ve dönüştürülmesi oluşturuyor.

MUTLU ÇOCUKLAR, GÜÇLÜ TÜRKİYE

İnşallah mesleki eğitime yönelen bireylerimiz, mutlu oldukları meslekleri seçerek, seçtikleri meslekleri nitelikli ve kaliteli bir şekilde icra ederek, ülkemizin kalkınmasında katkı sunacaklardır" dedi.

 Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel; 

''  Sayın kaymakamım, değerli ilçe milli müdürüm, değerli okul müdürlerimiz, kıymetli öğrenciler, değerli katılımcılar, sevgili İlçe Milli Müdürümüzün de söylediği gibi 3 dönemdir ben de bu fuara iştirak ediyorum.  İlk iki yılında Belediye Başkan Yardımcısı olarak, bugün Belediye Başkanı olarak buradayız.

  Sevgili Öğrenciler ben de sizler gibi bugün Kartal'da ilköğretim eğitimimi alıp akabinde lise ve üniversite eğitimimi aldıktan sonra bugün yaklaşık 500 bin nüfuslu bir ilçenin Belediye Başkanı olarak size hitap ediyorum.  Dolayısıyla hem ortaokul hem de lise çağlarında geçirdiğiniz bu vakitlerin kıymetini bilin, hedeflerinizi ve umutlarınızı yükseltin.  Üretimin gücü sizin gibi mesleki eğitimden çıkacak yetenekli ve üreten insanların varlığı ile büyüyecektir.

  Ben Mustafa Kemal Atatürk'ün öğretmenlerinin bu anlamda öğrencilerini aydınlık şekilde anlatıldığını görünce daha da umutlanıyorum.  Hiç umudunuzu kaybetmeyin, her şey daha güzel olacak çocuklar. Katıldığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

 Kartal Kaymakamı Abdullah Demir;

 '' Sayın Belediye Başkanım, değerli mesai arkadaşlarım, değerli okul müdürlerimiz, sevgili öğrenciler ve değerli Kartallılar 3.sü düzenlenen METEF fuarına hepiniz hoş geldiniz.  Bu fuarın temel amacı 8. sınıf öğrencilerimize, meslek lisesi gibi güzel bir alternatif olduğunu ve bu bölümünde üretken ve ülke için gerekli ve şart olan bir eğitim olduğunu göstermek ve hatırlatmak hepimiz biliyoruz ki, yakın bir dönemde üniversite tercihleri gerekçe gösterilerek, tercihlerde sıkıntılar yaşandı ama görüldü ki ülkemizin sanayide ihtiyaç duyduğu yetişmiş personel ihtiyacı baş gösterdi.

MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ

Ara ve nitelikli eleman için ulusal kampanya başlatıldı. Ben bugün ki fuar ile meslek lisesi mensuplarının da, burada bulunan öğrencilerimizin de ne kadar faydalı, ülkemiz için ve kendileri için gerekli ve iyi bir alternatif olduğunu göstereceğine inanıyorum. Emeği geçen İlçe Belediyesine, İl Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum" dedi. Haber okunma sayısı: 450

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

17 Ağustos 1999 Depremini Yaşamak

17 Ağustos 1999 yılında saatler 03:02 yi gösterdiği zaman ülkemizde meydana gelen afetin üzerinden tam dolu dolu

Pendik Yüksek Hızlı Tren Otobüs Durakları Minibüsçülere mi Tahsis Edildi…!

Pendik yüksek hızlı tren otobüs durakları Pendik-Kadıköy minibüslerine mi tahsis edildi. Yolcu otobüslerinin

Kartal’da ve Çevre İlçelerde Kâğıt Toplayıcılar Kol Geziyor

Kartal’da ve çoğu ilçelerde sorun haline gelen çöp toplayıcıları dur durak bilmiyor. Gece geç saatlerde

TUZLA’NIN GURURU OLDU

Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi İstanbul Tuzla’da 36 öğretmen ve 510 öğrencisi ile sınavla öğrenci

Pendik Ahmet Yesevi Mahallesinde Muhtar Yok Mu?

Pendik Ahmet Yesevi mahallesinde sorunlar bitmek bilmiyor.

Meslektaşımız İfaket Çakı’nın Mutlu Günü

Kartal Gazeteciler Derneği Kurucularından ve İzci Haber Gazetesi sahibi İfaket Çakı’nın oğlu Tolga Öz ve

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL