16 Temmuz 2019 Salı

İstanbul Esnafı Faik Başkansız Olmaz Dedi

istanbul-esnafi-faik-baskansiz-olmaz-dedi

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin 35. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa büyük oy farkıyla yeniden Faik Yılmaz seçildi. 4 yıl daha hizmet için delegelerin desteğini alan Faik Yılmaz, “4 yıl boyunca yaptığımız hizmetlerin en büyük canlı şahidi sizlersiniz. Zaten bu hizmetlerin büyük bir kısmını sizlerin büyük desteğiyle gerçekleştirdik” dedi.
13 Mayıs 2018 Pazar 15:55

 148 esnaf odasının bağlı olduğu 200 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük esnaf birliği olan İSTESOB’da seçim heyecanı vardı. İSTESOB’a bağlı odaların yönetim kurulu üyelerinden oluşan bin 200 delege 2018-2021 yılları arasında görev yapacak yönetim, disiplin ve denetim kurulu üyelerini belirledi. Divan başkanlığını Cem Sert, divan vekilliğini Mehmet Özdil, divan üyeliklerini ise Nuray Koçer, Terlan Kaya ve Sacit Şık’ın yaptığı genel kurulun ardından yapılan seçimde Faik Yılmaz 749 oy alarak yeniden başkan seçilirken diğer aday Bilal Gündoğdu 273 oyda kaldı.

 YILMAZ “GECEMİZİ GÜNDÜMÜZE KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 Genel kurulda yaptığı konuşmada 4 yıllık görev süresince yaptıkları hizmetleri anlatan Başkan Yılmaz, yeni görev döneminde de aynı azimle çalışacaklarını söyledi. “Geçen 4 yılda hedeflediğimiz bütün projeleri hayata geçirdik. Vaat ettiklerimizin fazlasını yerine getirerek bugün alnımızın akıyla karşınıza çıktık” diyen Başkan Yılmaz şöyle devam etti:” Ama yapacak hizmetler bitmiş değil. Hedeflerimiz büyük. Ama büyük hedefler sadece yüreği büyük, inanmış, kendisini esnaf ve sanatkârın hizmetine adamış insanlar tarafından yapılabilir. Bizde evvel Allah o yürek var, hizmet aşkı var, arkamızda da sizin gibi Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduktan sonra Allah’ın izniyle yapamayacağımız hiçbir şey yok.”

 YILMAZ “BİRLİK İÇİNDE OLALIM” Başkan Yılmaz, güvenoyu alarak yeniden seçilmesini sağlayan esnaf odalarının yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti, İstanbul esnaf teşkilatına yakışanın birlik ve dayanışma içinde hareket etmek olduğunu söyledi.

 Kargaşanın, iç çekişmelerin esnaf ve sanatkâra hiçbir şey kazandırmayacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “Bu 4 yıllık dönemde bizi kavga ortamına çekmek isteyen, bunu yapmak isterken de İstanbul esnafının itibarını yıpratmaya çalışanlar oldu. Allah’a şükür bunlara hiç prim vermedik. Hiçbir kavganın, kısır tartışmaların, esnaf ve sanatkârımıza hiçbir şey kazandırmayan mücadelelerin içine girmedik. Bizim tek hedefimiz, sizden aldığımız yetkinin hakkını verebilmek, esnaf ve sanatkârımıza hizmet edebilmek oldu. İnşallah desteğinizle yeniden seçilirsek, tek amacımız hizmet olacak. Ben istiyorum ki seçim bugün burada yapılsın ve bitsin. Bir dahaki kongreye kadar seçim meselesini rafa kaldıralım. Esnaf ve sanatkârımıza hizmet için iş birliği içinde olalım. Zaten esnafımızın da beklentisi bu. Yeni bir dönemle aynı zamanda yeni bir sayfa da açacağız.” dedi.

 FAİK YILMAZ HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

 Başkan Yılmaz, yeni görev döneminde bir Esnaf Müzesi açmayı, esnaf ve sanatkârlar için de huzurevi yapmak istediğini açıkladı. Başkan Yılmaz, İstanbul’da bir ilk olacak Esnaf Müzesi’nde kaybolmaya yüz tutmuş meslekler için atölyeler kurulacağını, bu atölyelerde ustalar tarafından eğitimler verileceğini söyledi. Başkan Yılmaz, çalışma programında her sektörün sorunlarını ele aldıklarını ve bu sorunların kaldırılması için çözüm yollarını belirlediklerini ifade etti. Başta Uber olmak üzere korsan taşımacılığı bitirmek için her türlü mücadeleyi vereceklerini söyleyen Başkan Yılmaz, “Meclis’te, Büyükşehir’de gerekli tüm girişimlerde bulunacağız. Taksici esnafımızın ekmeğini korsana yedirmeyeceğiz” dedi.

 4 YIL BOYUNCA GÖREV YAPACAK İSİMLER BELLİ OLDU

 Faik Yılmaz’ın listesinde yer alan ve 4 yıl süresinde İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde görev yapacak isimler şöyle,

 Yönetim Kurulu: Mesut Şengün, Mahir Ereke, Mustafa Uzun, Ömer Osmanoğlu, Kenan Taşlıdağ, Adem Etirli, İsmail Keskin, Engin Türkmen, Serdar Erşahin, Orhan Öztürk

 Denetim Kurulu: Cafer Dağ, Hıfzı Kekeç, Nezih Mert, Ali Rıza Yavuz, Yavuz Karamürsel

 Disiplin Kurulu: Cemil Ok, Resul Taşçı, Rahmi Yazıcı, Tahir Özer, Yavuz Tekçe

Haber okunma sayısı: 2805

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

enflasyonla-mucadele-pendik-te

Enflasyonla Mücadele Pendik’ te

13 Şubat 2019 Çarşamba 18:30
ibbden-kartal-halkina-tanzim-cadiri-

İBB’DEN KARTAL HALKINA TANZİM ÇADIRI

11 Şubat 2019 Pazartesi 13:47
sultanbeyliye-yeni-otopark

Sultanbeyli’ye Yeni Otopark

30 Temmuz 2018 Pazartesi 14:01

GÜNDEM

EMEKLİLERDEN YAPILAN ZAMMA PROTESTO!

Disk ve Emekli-Sen.’nin yapılan zamların az olmasından dolayı Kartal Meydanında düzenlemiş olduğu basın

BAKLAVACI KARDEŞLER TUTUKLANDI!

İstanbul Pendik'te içerisinde hamile kadın bulunan araca saldıran ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen H.S.

EKREM İMAMOĞLU İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ!

İkinci kez İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu başkanlığında İBB Meclisi

KARTAL BELEDİYESİ AĞAÇ KESMEDİK KESTİRMEYİZ!

Kartal Belediyesi ekipleri tarafından ağaç kesimi gerçekleştirildiği haberine yanıt olarak Kartal Belediyesi bir

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL