17 Ekim 2019 Perşembe

125. Muhtarlar Toplantısı Kartal’da Gerçekleştirildi

125-muhtarlar-toplantisi-kartalda-gerceklestirildi

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL: DEPREM TOPLANMA MERKEZLERİNİN SAYISINI ARTIRIYORUZ
07 Ekim 2019 Pazartesi 12:57

 Kartal Belediyesi tarafından, ilçenin sorunlarının hızlı tespiti ve çözümü için 10 yıldır düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’nın 125.’si, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Gökhan Yüksel, toplantıda yaptığı konuşmada, İstanbul’un bir deprem  Kartal Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleşen toplantıya, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları ve mahalle muhtarları katıldı. Başkan Gökhan Yüksel, toplantı boyunca Kartal’da bulunan 20 mahallenin sorun ve taleplerini muhtarlardan dinledi. Muhtarlar Toplantısı’nın Ekim ayı oturumunda ilk sözü Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel aldı.

 “Deprem Günü Gece Uzun Saatlere Kadar Mesai Yaptık”

 

Başkan Gökhan Yüksel, yaptığı konuşmada geçtiğimiz hafta İstanbul’da yaşanan depreme değindi. Tüm İstanbullu ve Kartallı vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini tekrarlayan Başkan Gökhan Yüksel, depremde can kaybının yaşanmamasının en büyük tesellileri olduğunu ifade etti. Başkan Gökhan Yüksel,  deprem günü Komşu İletişim Merkezi’ne sadece depremle alakalı yaklaşık 750 çağrı aldıklarını belirterek, Kartal Belediyesi’nin yöneticileri ve teknik personelleriyle gece uzun saatlere kadar hasarlı bina ihbarı gelen yerlerde incelemelerde bulunduğunu kaydetti.  İstanbul’un bir deprem şehri olduğunu ve herkesin bu gerçekle yüzleşmesi gerektiğini belirten Başkan Gökhan Yüksel, Kartal’da deprem toplanma merkezinin sayısını artıracaklarını sözlerine ekledi.

 Komşu İletişim Merkezi’ne Günde 2 Bin Çağrı Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, konuşmasının devamında Kartallı vatandaşların Kartal Belediyesi’ne istek ve şikâyetlerini raporlayan ve çözüm takibini yapan Komşu İletişim Merkezi’ne günde yaklaşık 800 çağrı yapıldığını ifade etti. Zamanla bu sayının 2 bine çıkmasını beklediklerini söyleyen Başkan Gökhan Yüksel, “Artık, Kartallı komşularımız şikâyet ve taleplerini buraya iletecek. Öyle bir sistem hayata geçiyor ki, başkan yardımcısı ve müdürleri arama dönemini kapatıyoruz. Bu tabii muhtarlarımızla ilçemizin sorunlarını birlikte çözmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Bu sisteme geçmek, bizler için şart oldu. İletişim anlamında, bizlere iletilen sorunların unutulmaması ve ulaşılması adına ciddi bir sistemi hayata geçiriyoruz. Daha önce günde yaklaşık 100 çağrı alırken, şimdi günde yaklaşık 800 çağrı almaya başladık. Zamanla bu sayının 2 bini 3 bini geçmesini bekliyoruz. Komşu İletişim Merkezi sayesinde vatandaşlarımızın şikâyet ve taleplerini daha net görecek ve çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

 Toplanın devamında, muhtarlar, mahalleleri ile ilgili sorun ve taleplerini sırayla Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e iletti. Haber okunma sayısı: 142

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Gazan Mübarek Olsun Türkiye’m

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emri ile Fırat’ın doğusunda Barış Pınarı Harekâtını başlattı.

Kent Konseyi Çekişmeye Sahne Oldu

Kartal Kent Konseyi Genel Kurulu Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

KARTAL GAZETECİLER DERNEĞİ EMİN ADIMLARLA YOLUNA DEVAM EDİYOR

Kartal Gazeteciler Derneği 1. Olağan Genel Kurulu Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

Aydınlık Gelecek İçin Öncelik Eğitime

Erzincan Altınbaşak Beldesi Derneğinin organizasyonluğunda gerçekleştirilen “Aydınlık Gelecek İçin Öncelik

Alzheimer ve Demans Nedir?

Alzheimer mı Demans mı sorusuna Nörolog Dr. Feray Seleker “Şunu unutmamamız lazım Alzheimer bir Demans ama her

Kartal'da Sosyete Devri Başlıyor

Kartal Belediyesi bünyesinde Kartala "Sosyete Pazarı" geliyor.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Kartal Belediyesi