23 Eylül 2019 Pazartesi

17 Ağustos 1999 Depremini Yaşamak

17-agustos-1999-depremini-yasamak

17 Ağustos 1999 yılında saatler 03:02 yi gösterdiği zaman ülkemizde meydana gelen afetin üzerinden tam dolu dolu 20 yıl geçti. Dile kolay gelse de bu gecede yaşanan olayları bir türlü unutamayıp hafızasından çıkaramayanlar var.
17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:47

 17 Ağustos 1999 yılında saatler 03:02 yi gösterdiği zaman ülkemizde meydana gelen afetin üzerinden tam dolu dolu 20 yıl geçti. Dile kolay gelse de bu gecede yaşanan olayları bir türlü unutamayıp hafızasından çıkaramayanlar var.

Bu kişiler yaşadıkları olayları unutmadıkları gibi yıllardır her gün o geceyi yaşıyorlar. Ne zaman gülmek isteseler de hafızalarının bir yerinde mutlaka onları bu sevinçlerinden mahrum eden olay akıllarına geliyor. 20 yıl önce acısıyla tatlısıyla yaşanan her şeyin 45 saniyede yok olması elbette çok zordur. Ama bunu anlamak için o gecede yaşayan insanlardan olmanız gerekmekte.

Ülkemizde insan hayatı o kadar ucuz ki her ne olursa olsun hemen bir cana kıyılır. İster çocuk olsun, ister kadın olsun, isterse erkek olsun hiç fark etmez bu hayat hepimizin ve geride kalan herkes bu hayatı yaşamanın zorlukları ile hayatını idame ettirmek zorunda bırakılıyor.

Afet gelmeden önce kimse oturduğu yerin çürük olduğunu bilmez, ya da bilmek istemez. Ama bir deprem, bir fırtına, bir sel olduğu zaman anlarız ki bizler aslında çürük evlerde yaşamaya mecbur bırakılmışız.Şimdiler de yapılan gökyüzü ile neredeyse kucak kucağa yapılar da yaşamak nasıl bir duygudur bilmem ama ben 4 katlı bir binanın 3, kartında oturduğum halde her gece uyumadan ya böyle bir olayla karşılaşırsak nasıl ve nereden çıkış yapabilirim diye düşünüyorum. Burada oturanlar kendi canlarının kıymetini bilmiyorlar.

Ben o gecede tüm hayatını bir anda kaybetmiş insanların hala o gecede yaşadığını bilen ve o kişiyi ne kadar teselli etmek isteseniz de tesellinin fayda vermediğini gören biri olarak 17 Ağustos 1999 yılında canlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyorum.

Görüş Haber Gazetesi


 Haber okunma sayısı: 306

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Kartal'da Sosyete Devri Başlıyor

Kartal Belediyesi bünyesinde Kartala "Sosyete Pazarı" geliyor.

Öğrenciler 2019- 2020 Maratonuna Başladı

Tuzla’da 56.265 öğrenci 2019-2020 eğitim öğretim dönemi maratonuna başladı.

YAYA YOLU MU ARAÇ PARK YERİ Mİ?

Hemen hemen her ilçede karşımıza çıkan manzaralardan biri haline gelen yaya kaldırımlarına park etmiş

BİR ZAMANLAR HALI SAHAYDI ŞİMDİLERDE KUM SAHA OLDU

Kartal Soğanlık Yeni Mahallede gençlerinin futbol oynaması için yapılan Halı saha şimdilerde kum saha olarak

ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ HASTALIK SAÇIYOR

Uzun yıllardır İstanbul trafiğinde hizmet veren çift katlı özel halk otobüsleri hastalık saçıyor.

Kartal’da Feridun Düzağaç Rüzgarı Esti

Kartal Belediyesinin organizasyonluğunda gerçekleştirilen 1 Eylül Dünya Barış Günü Kartal Meydanında Feridun

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL