04 Nisan 2020 Cumartesi

ADD KARTAL SEÇİMİNİ YAPTI

add-kartal-secimini-yapti

Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şubesinin 13. Olağan Genel Kurulu Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Genel kurulda başka aday çıkmazken, mevcut başkan Kemal Aslan yeniden başkan seçildi.
23 Şubat 2020 Pazar 20:14

 Kemal Aslan kongrede kısa bir konuşma gerçekleştirerek Kartal’da daha dinamik, daha katılımcı, daha demokratik, daha genç ve daha örgütsel olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.Kemal Aslan; Değerli yol arkadaşlarım, sevgili Atatürkçüler! Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Ulusal Bağımsızlık savaşı şehitlerimizi, kurucu Genel Başkanımız Muammer Aksoy’u ve Ülkemizin bütünlüğü uğruna mücadele ederek can veren şehitlerimizi, saygı ve şükranla anıyorum. Değerli Atatürkçüler, Atatürkçü Düşünce Derneği toplumun ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda otuz yılı aşkın süredir mücadele etmektedir.

Bizler, tarihin yetiştirdiği en Büyük Devrimci: Kurtarıcımız ve Kurucumuz,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ödün vermeksizin yürüyen, mücadele eden, Büyük Aileyiz. Hep birlikte, Atatürk Devrimi’nin sahipleriyiz. Bu uğurda, şehitler vermiş, bedeller ödemiş büyük bir Demokratik Kitle Örgütüyüz.
Kurucu Genel Başkanımız, Prof. Dr. Muammer Aksoy’u kuruluşumuzdan sadece 7 ay sonra şehit verdik. Derneğimizin büyümesinden ve güçlenmesinden rahatsız oldular (korktular). Doç. Dr. Bahriye Üçok'u, Uğur Mumcu'yu, Ahmet Taner Kışlalı'yı yine aynı karanlık güçler katlettiler. İstanbul Bağcılar Şubemizin emektarı, işçi emeklisi, yürekli yurtsever, Şükrü Demirkürek’i tıpkı Kubilay gibi şehit verdik. Ünvanları, konumları ne olursa olsun, Atatürkçü Düşünce Derneğimizin yürekli, yurtsever üyeleri, davamız için bedel ödemiştir ve bedel ödemeye de hazırdır.

Kıymetli Dava Arkadaşlarım,Atatürkçü Düşünce Derneği, bir dava ve mücadele kurumudur. Köklerimiz, Mili Mücadeleye ve Milli Kongrelere dayanmaktadır. Tek liderimiz, Tek önderimiz, Tek rehberimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk' tür. Hepimiz, Büyük Önder Atatürk’ ün fikirlerini yaymakla görevli kadrolarız. Bu nedenle, temel parolamız: Liderimiz Atatürk, Kadromuz Örgüt’ tür.


Değerli Dostlarım;

2020 yılı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve egemenliğin saraydan alınarak, asıl sahibi olan milletimize verilişinin 100. yılıdır. Parlamenter sistemi inşa etmek ve Gazi Meclisi hak ettiği konuma getirmek en önemli hedefimizdir. Bu doğrultuda, 2020 yılı Atatürkçü Düşünce Derneği için büyük mücadele yılıdır. ADD olarak çok önemli bir misyon taşıyoruz. Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmalıyız.

Unutmayalım ki; İnsanlık tarihi, karanlık güç odakları ve çıkar çevreleri ile aydınların amansız mücadelesiyle doludur. Bu amansız mücadelenin, bugün aydınlığı temsil eden tarafı Atatürkçüler' dir. Yani sizlersiniz Mücadelemizde haklıyız ve mutlaka kazanacağız. Atatürkçü Düşüce Derneği: Türkiye Cumhuriyeti üzerine oynanan oyunların bilincine varan ve Atatürk'ün çizgisinden başka bir çıkış olmadığına inanan, yurtseverlerin kurduğu bir demokratik kitle örgütüdür.

Atatürkçü Düşünce Derneğimizi, daha dinamik, daha katılımcı, daha eylemci, daha etkili, daha genç, daha demokratik bir kurum haline getirecek örgütsel kadroları yetiştireceğiz. Bilmeliyiz ki kendi kadrolarını yaratamayan kurumlar, uzun soluklu mücadeleleri yürütemezler.
Şubemizin Genel Kurulu, bu açıdan önemli ve değerlidir. Gücümüze güç kattığınız. Davamıza sahip çıktığınız için, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Birlik ve beraberliğimizi sağlayacak inanç ve kararlılıkla, Genel Kurulumuzun başarılı geçmesini diliyor, katılımcı tüm dostlarımıza, içtenlikle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Haber okunma sayısı: 1096

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

TUZLA EN AZ RİSKLİ İLÇELERDEN

Küresel Koronavirüs salgını ile ulusal, bölgesel ve yerel mücadelenin tüm imkanların seferber edilerek

Kartallı Elazığlılar Başkanını Seçti

Kartal Elazığlılar Derneğinin 1. Olağan Kongresi dernek merkezinde salt çoğunluğun katılımı ile

İDLİB ŞEHİDİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLER CAMİİNDEN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

İdlib’te rejimin düzenlendiği hava saldırısında şehit olan askerlerimiz son yolculuklarına uğurlanıyor.

Anadolu Rock Müziğinin Devleri Unutulmadı

Türk Müziğinin duayen sanatçılarından Barış Manço ve Cem Karaca “Müziğin En Güzel Yolcuları” adlı

Özel Kale Okulları Yöneticileri Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Özel Kale Okulları İstanbul Avrasya Gazeteciler Yönetimi ile Tuzla Newcastle Lounge Cafede kahvaltıda bir araya

Van Şehitleri Son Yolculuklarına Uğurlandı

Çığ felaketinde şehit olan askerler için tören düzenlendi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Emek Medya Ajans