04 Nisan 2020 Cumartesi

Başkan Yüksel'den 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

baskan-yukselden-18-mart-canakkale-zaferi-mesaji

TARİHİMİZDEN ÖĞRENİYORUZ, ÇANAKKALE’DEN GÜÇ ALIYORUZ Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü'nün 105’inci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yüksel, mesajında: "Vatan ve hürriyet aşkıyla, kanlarının rengini bayrağımıza ve canlarını ise vatanımıza feda eden şehitlerimizi şükranla anıyoruz. Onların bize emanet ettikleri mukaddes değerlere sahip çıkmak ve savunmak boynumuzun borcudur."
18 Mart 2020 Çarşamba 10:49

 "Mücadelemizin Gücünü Her Zaman Olduğu Gibi Köklerimizden Alıyoruz"


 

Başkan Gökhan Yüksel, Çanakkale muharebesinin tarihin seyrini değiştirmesi açısından önemine vurgu yaptığı mesajında yeni tipte Koronavirüs (Covid-19) salgın tehlikesine ve ülkemizde salgını önlemeye yönelik çabalara da dikkat çekerek, “İçinden geçtiğimiz bu zorlu günlerde, mücadelemizin gücünü her zaman olduğu gibi köklerimizden alıyoruz. Biz mücadeleden kaçmayan, korkmayan bir ulusun parçasıyız. Ülkemiz için mücadele etmeye devam edeceğiz. Çanakkale mirası ve zaferin Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bize güç vermeye devam ediyor.” dedi.


Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yayımladığı mesajında  şu ifadeler yer aldı:

“ Değerli Komşularım,


18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve  Şehitlerini  Anma Günü'nün 105. yıl dönümünde, büyük zaferin tüm kahramanlarını, başta  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  bu topraklar için Şehit düşmüş ve Gazi olmuş tüm Mehmetçiklerimizi sevgi ,saygı ve minnetle anıyoruz.

Çanakkale muharebesinde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında Vatan ve Hürriyet aşkıyla şehit düşen ve Gazi olan Mehmetçiklerimiz, mücadeleleri ile tarihin seyrini değiştirdikleri gibi siperde insanlıklarıyla da işgale gelmiş askerleri bile hayran bırakmıştır. Onların bizlere bıraktığı bu vatana ve değerlere sahip çıkmak, savunmak boynumuzun borcudur.

Büyük Önderin ifade ettiği gibi “ Tarihini bilmeyen ve unutan milletler, geleceğe emin adımlarla ilerleyemez ”. Bir millet için tarih; birikim, tecrübe ve gelecekte olabilecek benzer olaylara karşı bir rehber anlamına gelmektedir. Bu değerli hafızaya sahip çıkmak, geleceğe de sahip çıkmaktır. Vatan ve Hürriyet aşkıyla Şehit olacaklarını bilmelerine rağmen cansiperane mücadeleleriyle düşmanı bozguna uğratan ve bu şanlı zafer ile tüm dünyaya "Çanakkale Geçilmez" diyen Şehit ve Gazilerimiz, daha sonra işgale uğrayan tüm yurdumuzun bağımsızlık ve kurtuluşunu sağlayan şanlı Kurtuluş Savaşı'nın da öncüsü oldular.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kahraman Anadolu evlatları, tüm dünyada ses getiren direnişleriyle, amansız mücadeleleriyle bugün de bizlere cesaret ve güç vermeye devam ediyorlar. 

Dün zorlu mücadeleler vermiş olan ülkemiz, bugün de yine zorlu bir süreçte. Bir tek vatandaşımızın bile zarar görmemesi için, ülke olarak güçlü bir dayanışma ve görev bilinciyle hareket etmeliyiz. Dün bizi ülkesiz bırakmak için gelen işgal güçlerine gösterdiğimiz direnç, sabır ve disiplinle, bugün ülkemizi tehdit eden salgın hastalık tehdidine karşı birlik olmalı, karşılıklı sorumluluk ve özenle süreci el birliğiyle aşmalıyız
Bu anlamda bize düşen en büyük sorumluluk, tarihi öğrenmek ve geleceğe taşımaktır. Bu vesile ile 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü'nün 105’inci yıl dönümünü kutluyor, tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”Haber okunma sayısı: 420

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

TUZLA EN AZ RİSKLİ İLÇELERDEN

Küresel Koronavirüs salgını ile ulusal, bölgesel ve yerel mücadelenin tüm imkanların seferber edilerek

Kartallı Elazığlılar Başkanını Seçti

Kartal Elazığlılar Derneğinin 1. Olağan Kongresi dernek merkezinde salt çoğunluğun katılımı ile

İDLİB ŞEHİDİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLER CAMİİNDEN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

İdlib’te rejimin düzenlendiği hava saldırısında şehit olan askerlerimiz son yolculuklarına uğurlanıyor.

Anadolu Rock Müziğinin Devleri Unutulmadı

Türk Müziğinin duayen sanatçılarından Barış Manço ve Cem Karaca “Müziğin En Güzel Yolcuları” adlı

Özel Kale Okulları Yöneticileri Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Özel Kale Okulları İstanbul Avrasya Gazeteciler Yönetimi ile Tuzla Newcastle Lounge Cafede kahvaltıda bir araya

Van Şehitleri Son Yolculuklarına Uğurlandı

Çığ felaketinde şehit olan askerler için tören düzenlendi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Emek Medya Ajans