23 Mart 2019 Cumartesi

CHP ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

chp-ogretmenleri-unutmadi

CHP Kartal Gençlik kolları 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler gününü alternatif bir törenle kutladı. İlçe Başkanı Muammer Çelebi ve Gençlik Kolları Başkanı Beytullah Yılmaz, AK Parti’nin eğitim sistemini eleştirdiler.
25 Kasım 2018 Pazar 16:44

 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü nedeniyle CHP Kartal İlçe Gençlik Kolları Atatürk anıtı önünde anma töreni düzenledi. Şiirlerin okunduğu ve Atatürk’ün en çok sevdiği zeybek gösterisinin gerçekleştirildiğini törene ilçe sakinleri de ilgi gösterdi.

Törende konuşan CHP Kartal İlçe Gençlik Kolları Başkanı Beytullah Yılmaz, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı aydınlanma yolunda, laik, bilimsel, parasız eğitimi savunan, yüreğinde millet ve Cumhuriyet sevgisini taşıyan tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladığını ifade ederek, “Bugün; AK Parti hükümetinin, bu gerici yönetimin faşist politikalarının en acımasız tarafını öğretmenlerimiz çekmektedir. Sadece 16 yıllık AK Parti hükümetinin değil, 12 Eylül darbe hükümetinin de en acımasız politikaları ile müdahale ettiği ilk alan eğitim ve eğitim emekçilerimiz olmuştur. Binlerce insan tutuklanmış, bir o kadar işkenceden geçmiş, onlarca genç idam edilip, pek çok insan işkencede ölmüştür. Sıkıyönetim kanunu kullanılarak binlerce öğretmen ve öğretim elemanı; maaş ve emeklilik hakkı gibi tüm kazanımları yok sayılmıştır” dedi. Ülkede Cumhuriyete, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine karşı saldırı politikalarını Milli Eğitim ve eğitim emekçileri üzerinden gerçekleştirildiğini dile getiren Yılmaz, AK Parti hükümetinin de tıpkı 12 Eylül niteliğindeki eğitim politikalarına hala devam ettiğinin altını çizdi. Hükümetin öğretmenlik formasyonu olmayanları dahi ücretli öğretmen olarak çalıştırdığını dikkat çeken Yılmaz, “100 binin üzerinde öğretmen açığı varken, ülkemizde 300 bine yakın eğitim fakültesi mezunu öğretmen olmayı bekliyor” diye konuştu.  CHP ilçe Başkanı Muammer Çelebi ise konuşmasında, öğretmenlerin görevleri dışında büyük fedakârlık gösterdiklerini dile getirerek, “Öğretmenler, verdikleri eğitim ile yetiştirdikleri bireylerde vatan ve millet sevgisi, hayvan ve doğa sevgisi, saygı, hoşgörü, yardımseverlik, düzen, disiplin ve özgüven duygularının gelişmesine de katkı sağlayarak onlara başarıya giden yolu da göstermiş oluyorlar. Gelinen noktada; gelişip kalkınmada ve güçlenmede eğitim ve öğretimin yeri inkâr edilemez. Bir toplumun ortaya koyduğu eğitimin kalitesi diğer bir deyişle eğitim ve öğretime verdiği değer onun aynı zamanda gelişmişlik ve kalkınmışlık derecesi ile de alakalı olacaktır. Bu sebeple kültür, sanat, bilim, teknoloji ve ekonomik alanlarda kalkınmış ve ilerlemiş olmak hiç kuşku yok ki eğitim ve öğretim sorunlarını çözmüş toplumlar olmakla mümkün olacaktır” diye konuştu.

Haber okunma sayısı: 996

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

ÇELEBİ MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTI

Kuruluşundan bu güne kadar ak partinin değişik kademelerinde görev almış sivil toplum kuruluşlarında da kurucu

CHP’Lİ ADAY ADAYLARI VİTRİNDE!

CHP Kartal İlçe Başkanlığı 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Belediye başkan aday

CHP ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

CHP Kartal Gençlik kolları 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler gününü alternatif bir törenle kutladı. İlçe

Her Şey Çocuklarımız İçin

Keyad Yönetim Kurulu Başkanı Gülgün Şahin Çelebi ve Yönetiminin gerçekleştirdiği kahvaltı programı Kartal

Öztürk Pendik’e Talip Oldu

Pendik Belediye Başkan eski yardımcılarından ve Dernekler Federasyonu Başkanı Avukat Ramazan Öztürk,

GÖKÇE 'MAAŞ ALMAYACAĞIM'

AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından iş adamı Âdem Gökçe, ilginç çıkışlarıyla tüm

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Gökhan Yüksel