23 Mayıs 2019 Perşembe

Çocuğa ve Kadına Şiddete Hayır!

cocuga-ve-kadina-siddete-hayir

Kartal Emek Demokrasi Platformu geçtiğimiz günlerde Küçükçekmece’de meydana gelen 5 yaşındaki çocuğa tecavüz olayını protesto etmek üzere Kartal meydanında basın açıklaması düzenledi.
26 Nisan 2019 Cuma 12:16

 Basın ve Kamuoyuna;

Geçtiğimiz günlerde Küçükçekmece’de meydana gelen 5 yaşındaki çocuğa tecavüz olayı ve hemen akabinde aynı gün başka bir çocuğu istismar girişiminde bulunulması ve faillerinin bulunamaması kamuoyuna bomba gibi düştü.

Günlerdir bu konuya duyarlı vatandaşların yaptığı tepkileri susturmak isteyenler yaşanan olaya dair gizlilik kararı ile halkın tepkisini manipüle etmek ve durumu meşrulaştırmak istemektedirler.

Dün susmadık, bugün de susmayacağız. Çünkü kadınlara ve çocuklara yönelik bu saldırılar dur durak bilmiyor. Bu hafta ilçemiz Topselvi mahallesinde bulunan Atatürk İlkokulunda çalışan sınıf öğretmeni İlkay Sivaslı’nın da sevgilisi tarafından katledildiği bilgisini aldık.Bu yaşanan kadın cinayetlerinde faillere takım elbise giydiği için tahrik indirimi uygulayan yargının, Ensar vakfında 45 çocuğa tecavüz edildiğinde, bir kereden bir şey olmaz diyenlerin, istismara uğrayan 12 yaşından büyük çocukların istismarcısı ile evlendirilmesi için yasa tasarısı veren iktidarın erkek egemen zihniyetin sonucudur.

Başta çocuklara ve kadınlara yönelen erkek egemen zihniyeti görünmez kılmaya çalışanlara inat sokaklarda sesimizi yükseltmek için buradayız. Dün ve bugün istismara maruz kalan çocuklar da dün metrobüste bir erkeğin cinsel saldırısına maruz kalan kadın da aynı zihniyetin yaşama dönük saldırısıdır.

İstismarı ne affetmenize, ne de istismarın önünü açan politikalarınıza izin vermeyeceğiz. Yargının defalarca tahrik indirimi gibi kararlarla bu suçlara ortak olduğunu biliyoruz. Bir kez daha söylüyoruz; erkek adalet değil, gerçek adalet için mücadele edeceğiz. Tacizi tecavüzü ve kadına yönelik şiddeti aklamanıza ve meşrulaştırmanıza izin vermeyeceğiz.

Kartal halkı olarak çocuklara ve kadınlara yönelik tacize, tecavüze karşı sokaktayız, sokakta olmaya devam edeceğiz. Bütün Kartal halkını bizi dört duvara hapsetmeye çalışan, sokakları meydanları her geçen gün daha yaşanmaz hale getiren erkek egemen sisteme karşı örgütlenmeye çağırıyoruz.

Susmuyoruz, Korkmuyoruz, İtaat Etmiyoruz!

Kartal Emek Demokrasi Platformu

Haber okunma sayısı: 218

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

Başkan Keskin Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yarın yapılacak olan ilk resmi meclis toplantısı öncesinde, Şişli

ŞİŞLİ’YE KESKİN DOKUNUŞLAR

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli

Muhtarlıkta Kadın Gücü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce

Seçimlerde Son Durum!

Yapılan İtirazlar Sonucu Yeniden Sayılan Sandıklardan Sonuçlar Geliyor…

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL