21 Mayıs 2019 Salı

İETT’ DE NELER OLUYOR

iett-de-neler-oluyor

Kartal-Güzelyalı 133 hattının kaldırıldığını duyan mahalle sakinleri isyan etti. Gazetemizi arayarak sorunlarını bildiren vatandaşlar şunları dile getirdi.
12 Ocak 2019 Cumartesi 15:46

 Kartal-Güzelyalı 133 hattının kaldırıldığını duyan mahalle sakinleri isyan etti. Gazetemizi arayarak sorunlarını bildiren vatandaşlar şunları dile getirdi.

“Ulaşım için kullandığımız 133 Güzelyalı- Kartal hattı dün itibari ile kaldırılmış. Vatandaşlara haber verilmeden kaldırılan bu hat dolayısı ile bizler gibi işine yetişmek isteyen vatandaşlara zor anlar yaşatmıştır. Ahmet Yesevi Mahallesi ve Hürriyet Caddesi durağında saatlerce bekleyerek işlerine geç kalan vatandaşlar İETT nin hiçbir açıklama yapmadan bu hattı kaldırmasına tepki gösterdiler.

Otobüsüm nerede uygulamasında 133 hattının saatlerinin kaldırılmış olması ile karşılaştıklarını belirten vatandaşlar 153 aradıklarını ve hattın iptal edildiği bilgisini aldıklarını belirttiler.

Oldukça tepkili olan vatandaşlar 31 Mart Yerel seçimleri yaklaşırken böyle bir davranış sergileyen Ulaştırma Bakanlığı hem İstanbul’u hem de İlçelerini gözden mi çıkarıyor bir anlam veremedik zaten mahalle muhtarlarımız hiçbir zaman vatandaşın sorunları ile ilgilenmiyor.Ama seçim zamanı geldiğinde kapı kapı dolaşıp oy istiyorlar. Bizler devletin bu duruma el atmasını ve 133 hattımızın bizlere geri verilmesini istiyoruz diyen vatandaşlar Cumhurbaşkanımız neden bizlerin sesini duymuyor.

Bizler sabahın köründe evimizden çıkıp çocuklarımızın ekmek parası için çalışan vatandaşlarız bizleri sadece 133 AK hattına muhtaç olarak işlerimize geç kalıyoruz ve müdürlerimizden uyarı alıyoruz.  

Daha önce Sarı Otobüsleri kaldırarak vatandaşları Özel Halk Otobüslerine muhtaç ettikleri yetmezmiş gibi şimdi de hattımızı tamamen iptal ederek bizleri zor durumda bırakıyorlar. Öze Halk Otobüslerinin miadı dolmuş ve hastalık bulaştırdığı halde bizler sesimizi çıkarmadık ama şimdi tamamen küçük ve havasız otobüslere mahkum edildik. Biz vatandaşlar olarak bunu hak edecek ne yaptık. Bize bir büyüğümüz çıkıp cevap versin.

Güzelyalı Mahalle Muhtarı, Esenyalı Mahalle Muhtarı, Orhangazi Mahalle Muhtarı, Fatih Mahalle Muhtarı ve Ahmet Yesevi Mahalle Muhtarı ne iş yapıyor. Vatandaşların bu isyanını neden görmezden geliyor ve sadece seçim zamanı vatandaşların kapısını çalıyorlar” diyerek isyanlarını dile getirdiler.Haber okunma sayısı: 1065

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

Başkan Keskin Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yarın yapılacak olan ilk resmi meclis toplantısı öncesinde, Şişli

ŞİŞLİ’YE KESKİN DOKUNUŞLAR

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli

Muhtarlıkta Kadın Gücü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce

Seçimlerde Son Durum!

Yapılan İtirazlar Sonucu Yeniden Sayılan Sandıklardan Sonuçlar Geliyor…

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Kartal Belediyesi