23 Mart 2019 Cumartesi

TÜRK HARB-İŞ SENDİKASI SOKAĞA İNDİ

turk-harb-is-sendikasi-sokaga-indi

Türk harb-iş sendikası İstanbul şubesi Kartal meydanda gerçekleştirdiği basın açıklamasına Bin kişilik üye katılımı ile dikkatleri üzerine çekti.
11 Ocak 2019 Cuma 12:45

 Askeri Fabrikaların özelleştirilmesine şiddetle karşı çıkan Harb-iş sendikası Sakarya'da bulunan Tank-Palet fabrikasının özelleştirilme işlemine tüm üyeleriyle birlikte düzenlediği protesto eylemiyle Kartal'da yeri göğü inletti.

Kartal Özgürlük meydanında bir basın açıklaması yapan HARB-İŞ Sendikası Anadolu Yakası Şube Başkanı Murat Yalçınkaya, haklı olduklarını vurgulayarak, mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.

Açıklama şöyle:

Basın açıklamasında “bugün milli savunma sanayimizin göz bebeği olan ve kamuoyunda Tank Palet Fabrikası diye bilinen 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün özelleştirme kararının düzeltilmesi talebimizi haykırmak için buradayız.

Tank palet fabrikamız; bilindiği üzere M/48 ve 52 tankları ile LEOPARD tanklarının modernizasyonunu gerçekleştirmiş Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtında başarıyla görev yapan Fırtına Obüs Silah Sistemlerinin seri üretimini yapmış, kurulduğu 1975 yılından bugüne

Milli Savunma Sanayimizin gelişimine önemli katkılar sağlamıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın “Savunmada Millileşme” sloganı ile hepimizi motive ettiği bir dönemde neredeyse tüm dünya da adı konulmamış örtülü ve açık bir savaş yürüttüğümüz şu günlerde böyle bir karar çıkmasına anlam veremiyoruz.

“25 yıllığına işletme hakkı devri” adıyla yapılmak istenen özelleştirme, savunmada millileşme hedefine yaklaşmaya asla katkı sağlamayacaktır.1’inci Ana Bakım Tank Palet Fabrikamız, bu güne kadar ürettiği 281 adet FIRTINA’ dan 140 adet daha üretme kararının hemen sonrasında neden işletme hakkı devriyle özelleştiriliyor.

Bunun hiçbir şekilde izahı olamaz.

FIRTINA Obüs tecrübesi, yetişmiş insan gücüyle ve kurumsal hafızasıyla 1. Ana Bakım Fabrikamızın ALTAY Tankının da seri üretimini gerçekleştirebilecek yegâne tesisken, neden özel şirketlere devretme programı yapılıyor?

Üstelik bu şirketlerin bilgi ve tecrübesi, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin elindeki bu fabrikanın çok daha ilerisindeyken, üstelik işçilerimiz, ALTAY tankını yapma imkân ve kabiliyetine sahipken bu Özelleştirme NEDEN.

Milli Savunma Sanayii çalışanları olarak 1’inci Ana Bakım Fabrikamızın özelleştirilmesi kararının bir an evvel düzeltilmesini bekliyoruz.

Bizler, Türk Harb-İş Sendikası olarak 1. Ana Bakım Fabrikamızın, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin emrinde üretimlerine devam etmesinden, yapılacak yatırımlarla ALTAY tankının ana yüklenicisi olarak da ülkemiz Milli Savunma sanayisine hizmet etmesinden yanayız.

Ülkemiz savunma sanayiinin en önemli işyerlerinden olan askeri tesisimizin, işletmesinin özel şirketlere devri gibi tarihi bir hata düzeltilene kadar, ülkemiz, milletimiz ve geleceğimiz adına tüm örgütümüzle birlik ve bütünlük içinde aynı heyecanla mücadelemize devam edeceğiz.

Ülkemizin geleceği için büyük öneme sahip milli savunma işyerlerimize sahip çıkacağımızı, işimizi, emeğimizi ve ekmeğimizi koruma hakkımızı kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.

Son olarak güçlü bir şekilde; “TÜRKİYE UYUMA FABRİKANA SAHİP ÇIK”  DİYOR Türk Harb-İş Sendikası İstanbul Şubesi olarak basın açıklamamıza katılımınızdan dolayı teşekkür ediyoruz.Haber okunma sayısı: 968

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

ÇELEBİ MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTI

Kuruluşundan bu güne kadar ak partinin değişik kademelerinde görev almış sivil toplum kuruluşlarında da kurucu

CHP’Lİ ADAY ADAYLARI VİTRİNDE!

CHP Kartal İlçe Başkanlığı 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Belediye başkan aday

CHP ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

CHP Kartal Gençlik kolları 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler gününü alternatif bir törenle kutladı. İlçe

Her Şey Çocuklarımız İçin

Keyad Yönetim Kurulu Başkanı Gülgün Şahin Çelebi ve Yönetiminin gerçekleştirdiği kahvaltı programı Kartal

Öztürk Pendik’e Talip Oldu

Pendik Belediye Başkan eski yardımcılarından ve Dernekler Federasyonu Başkanı Avukat Ramazan Öztürk,

GÖKÇE 'MAAŞ ALMAYACAĞIM'

AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından iş adamı Âdem Gökçe, ilginç çıkışlarıyla tüm

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Gökhan Yüksel