20 Ağustos 2019 Salı

TÜRK HARB-İŞ SENDİKASI SOKAĞA İNDİ

turk-harb-is-sendikasi-sokaga-indi

Türk harb-iş sendikası İstanbul şubesi Kartal meydanda gerçekleştirdiği basın açıklamasına Bin kişilik üye katılımı ile dikkatleri üzerine çekti.
11 Ocak 2019 Cuma 12:45

 Askeri Fabrikaların özelleştirilmesine şiddetle karşı çıkan Harb-iş sendikası Sakarya'da bulunan Tank-Palet fabrikasının özelleştirilme işlemine tüm üyeleriyle birlikte düzenlediği protesto eylemiyle Kartal'da yeri göğü inletti.

Kartal Özgürlük meydanında bir basın açıklaması yapan HARB-İŞ Sendikası Anadolu Yakası Şube Başkanı Murat Yalçınkaya, haklı olduklarını vurgulayarak, mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.

Açıklama şöyle:

Basın açıklamasında “bugün milli savunma sanayimizin göz bebeği olan ve kamuoyunda Tank Palet Fabrikası diye bilinen 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün özelleştirme kararının düzeltilmesi talebimizi haykırmak için buradayız.

Tank palet fabrikamız; bilindiği üzere M/48 ve 52 tankları ile LEOPARD tanklarının modernizasyonunu gerçekleştirmiş Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtında başarıyla görev yapan Fırtına Obüs Silah Sistemlerinin seri üretimini yapmış, kurulduğu 1975 yılından bugüne

Milli Savunma Sanayimizin gelişimine önemli katkılar sağlamıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın “Savunmada Millileşme” sloganı ile hepimizi motive ettiği bir dönemde neredeyse tüm dünya da adı konulmamış örtülü ve açık bir savaş yürüttüğümüz şu günlerde böyle bir karar çıkmasına anlam veremiyoruz.

“25 yıllığına işletme hakkı devri” adıyla yapılmak istenen özelleştirme, savunmada millileşme hedefine yaklaşmaya asla katkı sağlamayacaktır.1’inci Ana Bakım Tank Palet Fabrikamız, bu güne kadar ürettiği 281 adet FIRTINA’ dan 140 adet daha üretme kararının hemen sonrasında neden işletme hakkı devriyle özelleştiriliyor.

Bunun hiçbir şekilde izahı olamaz.

FIRTINA Obüs tecrübesi, yetişmiş insan gücüyle ve kurumsal hafızasıyla 1. Ana Bakım Fabrikamızın ALTAY Tankının da seri üretimini gerçekleştirebilecek yegâne tesisken, neden özel şirketlere devretme programı yapılıyor?

Üstelik bu şirketlerin bilgi ve tecrübesi, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin elindeki bu fabrikanın çok daha ilerisindeyken, üstelik işçilerimiz, ALTAY tankını yapma imkân ve kabiliyetine sahipken bu Özelleştirme NEDEN.

Milli Savunma Sanayii çalışanları olarak 1’inci Ana Bakım Fabrikamızın özelleştirilmesi kararının bir an evvel düzeltilmesini bekliyoruz.

Bizler, Türk Harb-İş Sendikası olarak 1. Ana Bakım Fabrikamızın, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin emrinde üretimlerine devam etmesinden, yapılacak yatırımlarla ALTAY tankının ana yüklenicisi olarak da ülkemiz Milli Savunma sanayisine hizmet etmesinden yanayız.

Ülkemiz savunma sanayiinin en önemli işyerlerinden olan askeri tesisimizin, işletmesinin özel şirketlere devri gibi tarihi bir hata düzeltilene kadar, ülkemiz, milletimiz ve geleceğimiz adına tüm örgütümüzle birlik ve bütünlük içinde aynı heyecanla mücadelemize devam edeceğiz.

Ülkemizin geleceği için büyük öneme sahip milli savunma işyerlerimize sahip çıkacağımızı, işimizi, emeğimizi ve ekmeğimizi koruma hakkımızı kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.

Son olarak güçlü bir şekilde; “TÜRKİYE UYUMA FABRİKANA SAHİP ÇIK”  DİYOR Türk Harb-İş Sendikası İstanbul Şubesi olarak basın açıklamamıza katılımınızdan dolayı teşekkür ediyoruz.Haber okunma sayısı: 1357

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

17 Ağustos 1999 Depremini Yaşamak

17 Ağustos 1999 yılında saatler 03:02 yi gösterdiği zaman ülkemizde meydana gelen afetin üzerinden tam dolu dolu

Pendik Yüksek Hızlı Tren Otobüs Durakları Minibüsçülere mi Tahsis Edildi…!

Pendik yüksek hızlı tren otobüs durakları Pendik-Kadıköy minibüslerine mi tahsis edildi. Yolcu otobüslerinin

Kartal’da ve Çevre İlçelerde Kâğıt Toplayıcılar Kol Geziyor

Kartal’da ve çoğu ilçelerde sorun haline gelen çöp toplayıcıları dur durak bilmiyor. Gece geç saatlerde

TUZLA’NIN GURURU OLDU

Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi İstanbul Tuzla’da 36 öğretmen ve 510 öğrencisi ile sınavla öğrenci

Pendik Ahmet Yesevi Mahallesinde Muhtar Yok Mu?

Pendik Ahmet Yesevi mahallesinde sorunlar bitmek bilmiyor.

Meslektaşımız İfaket Çakı’nın Mutlu Günü

Kartal Gazeteciler Derneği Kurucularından ve İzci Haber Gazetesi sahibi İfaket Çakı’nın oğlu Tolga Öz ve

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL