22 Eylül 2020 Salı

Kartal Belediyesi

ÖMEROĞLU’NUN MUHTEŞEM BAŞARISI

omeroglunun-muhtesem-basarisi

Gazetemiz Köşe Yazarı ve Avukatımız MOOD Dergisinin düzenlediği Ödül Töreninde Yılın Hukuk Kadını Ödülüne layık görüldü.
28 Kasım 2019 Perşembe 08:02

 Gazetemiz Köşe Yazarı ve Avukatımız MOOD Dergisinin düzenlediği Ödül Töreninde Yılın Hukuk Kadını Ödülüne layık görüldü.

Başarılı ve azimli Avukatımız Nevin Ömeroğlu Demirel hem yazıları, hem televizyon programlarında halkın sorunlarına cevaplar üretmeye çalışan ve aynı zamanda girdiği bütün davalarda başarılı olan değerli bir avukattır.

Nevin Ömeroğlu Demirel’in Hayat hikâyesini kendi yazdıkları ile siz değerli okuyucularımıza aktaralım.

1975 Senesinde Balıkesir ili Bigadiç ilçesinde doğdum. Sırasıyla İstanbul Haznedar Abdi İpekçi İlkokulu, Haznedar ortaokulu ve Ataköy Lisesini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandım ve 1998 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun oldum. İstanbul Barosunun birçok merkez ve komisyonunda görev aldım ve halen almaktayım. Örneğin Adli yardımLise yıllarında artık üniversite sınavının da yaklaşması nedeni ile hedefimi tam ve net olarak belirlemiştim. Lise yıllarında içimde bir Hukuk sevdası başladı. Bunda rahmetli babamın da polis memuru olması ve beni sürekli Hâkim savcı Avukat olmaya doğru olumlu bir şekilde yönlendirmesi de etkili oldu. Fakülte biter bitmez diplomamı aldığım gün rahmetli babamı da zorlayarak soluğu İstanbul Barosunda aldım.

Rahmetli babam bu kadar aceleci olmamamı çok zor bir fakülteyi bitirdiği çok yorulduğumu biraz kendime zaman ayırmamı dinlenmemi biraz tatil yapmamı söylese de benim içimde yanan bir hukuk aşkı ve ateşi vardı. Bu ateşi de ancak Avukatlık cüppesini giyip Adliyelerde duruşmalara girerek söndürebilirdim. Bu nedenle ben babama “Baba benimle beraber Baroya geliyor musun? Diye sordum eğer gelmeyeceksen ben tek başıma Baroya gideceğim “diye ne kadar kararlı olduğumu vurguladım” nihayet birlikte soluğu Baroda aldık.

Baroya kaydımı yaptırdıktan sonra stajyer Avukatlık sürecim başladı.6 Ay Bakırköy Adliyesinde Adliye stajımı tamamladıktan sonra şimdi sıra iyi bir Avukatın yanında staj yapmam gerekiyordu. Çünkü ben idealist bir insandım. İdealim hep iyi bir Avukat olmak başarılı bir Avukat olmaktı. Bunun için ne gerekiyorsa yapabilirdim. Gece gündüz çalışabilirdim ve çalışıyordum da. Stajyerlik dönemim de iyi bir Avukat araştırmasına girdim. Ve babama beni DEVLET Güvenlik Mahkemesine götürmesini çünkü buraya seçkin bilgili çalışkan Avukatların geleceğini ve ben kendim staj yapacağım Avukatı orada duruşma esnasında izleyip seçeceğimi söyledim. Babam da beni kırmadı ve DGM ye gittik.

Orada benim bu derece başarılı olmam da çok çok etkili olan Avukat İbrahim Eriz Bey üstadımı tercih ettim. Çünkü duruşma esnasında çok fazla aşırı konuşmaması yerli yerinde konuşması ve hâkimlere karşı saygılı tutumu ve hâkimleri çok fazla sıkmaması beni etkilemişti. AV. İbrahim beyin duruşmasının bitiminde hemen koşarak yanına gittim ve kendisinden kartvizitini istedim. Kendisinin yanında staj yapmak istediğimi belirttim de beni kırmadı ve bürosunda beni çok iyi bir Avukat olarak yetiştirebileceğine dair söz verdi. Ben de kendisinin yanında stajıma başladıktan sonra onunla birlikte cezaevlerine gitmeye başladım. Duruşmalarını izlemeye gittim. Dosyalarını okudum onunla birlikte dilekçe yazdım. Av. İbrahim Bey’in hâkimlikten gelme çok iyi bir ceza Avukatı olması benim tercih etme nedenlerimden birisiydi. Beni çekirdekten yetiştirdi diyebilirim.

Hiç unutmam stajımın bitti ve 2000 senesinde barodan ilk dosyamı Eyüp sulh ceza Mahkemesinden aldım ve ilk defa Adliyede ilk kez duruşmaya çıkacağım. Hâkim bana ilk duruşmamda yaptığım savunma karşısında “Siz kaç senelik Avukatsınız “dedi ve ben de bu davanın ilk davam olduğunu söyledim. Hâkim beni tebrik etti ve çok başarılı buldu. Bu beni daha da heyecanlandırdı. Sene 2019 tam 19 sene oldu ve ben o Eyüp Sulh ceza Mahkemesinde ki aynı şevk ve azimdeyim.

2000- 2004 senesi aktif Avukatlık yaptıktan sonra Avukatlığımın zirvesinde evlendim ve arka arkaya 2005 doğumlu oğlum Çağatay 2007 doğum kızım sıla dünyaya geldi. Annelik ve Avukatlık her ikisi de en sevdiğim hayatımın vazgeçilmez parçalarıydı. Ben ne Annelikten kopabilirim ne de Avukatlıktan. Peki, nasıl olacaktı? Her ikisini de aksatmadan yürütmek gerekiyordu. Ben iki çocuktan sonra daha az dosya alarak Anneliğimi ön plana alarak çocuklarımın bebeklik emekleme yürüme emzirme vs dönemlerinde onlarla daha yakından ilgilenebilmek onları mağdur etmemek adına biraz dosyalarımı azalttım. Çocuklarım okula başladı ve sürpriz bir şekilde 3.çocuğum şans meleğim Barlas Demirel dünyaya geldi. Artık ben üç çocuklu bir Avukat olarak sanırım Türkiye de bir ilke imza atmışımdır.

Barlasın doğumundan 2 ay sonra babam hastalandı kalp krizi geçirerek hastaneye düştü ve 4 ay hastanede hayatta kalma mücadelesi verdi. Ben o dönem çok üzüldüm ama elimden bir şey gelmiyordu. Babam bana ben de ona çok düşkündüm her zaman benim sağ kolumdu. Benim 3 çocuğum olduğu için çoğu işimi babam hallederdi. Beni yormamaya benim çocuklarıma zaman ayırmama yardımcı olurdu. O dönemde çok zor günler geçirdim. Duruşmalarıma çocuklarımın bebeklik dönemlerinde onları bile götürüyordum. Çünkü anneleri olarak emzirme vesaire dönemlerinde onlardan çok uzun müddet ayrı kalamazdım.

Babam vefat etmeden önce hastanede iken babamla bir telefon görüşmesi yaptım. Sağlığını sordum. O da bana iyi olduğunu kendisini merak etmememi söyledi. Bilakis beni merak ettiğini 3 çocukla ne durumda olduğumu sordu. Ben de kendisine söz verdim ve ona telefon da dedim ki “SENİN KIZIN ÇOCUĞA BAKAR AVUKATLIĞINI DA YAPAR BABA BENİ HİÇ MERAK ETME “ 7 Nisan 2014 de babamı kaybettim. VE KENDİ KENDİME SÖZ VERDİM. Hiçbir şekilde Yıkılmadan yoluma babamın açtığı büroyu ömür boyu devam ettireceğime diye. Azim ile daha da çalışarak bugünlere geldim.

TV HUKUK Programlarım başladı. Halen de devam etmekte. Benim bu derece başarılı olmamın ana nedeni AZİM ÇOK ÇALIŞMAK VE İŞİMİ SEVMEMDİR.

Son derece fedakârlıklar ve kendimden ödün vererek gerek uykusuz kalarak gerekse yorularak işime devam etmekteyim. Âmâ başarımdaki ana faktör çalışmaktan sıkılmamamdır. Çok sabırlı ve fedakâr bir yapım var. Hem annelikte hem işimde aslında hayatımın her alanında bu böyle.

Ben buradan benim gibi Avukat olmak isteyen genç hukukçu arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Bizim mesleğimizin üç temel öğesi var sevgi &güven &emek &araştırma &disiplinli çalışma. Bunu yapamıyorsanız başarılı bir Avukat olamazsınız. Çünkü hukuk sevgi ister emek ister. Araştırma ister. Özveri ister.

Bunların hepsi varsa zaten siz başarılı bir Avukat olma yolundasınız demektir.

Bir de ben sürekli yeni yazarlı yeni kanunları yeni Yargıtay kararlarını sürekli araştırırım bundan da büyük bir keyif alırım. Güncel haberleri kaçırmamaya çalışırım.

Kısacası hayatım boyunca hep azimliydim hep kararlıydım hep çok çalıştım hakkımla emeğimle tırnaklarıma kazıya kazıya bu noktalara kadar geldim. Hep istikrarlı bir iş hayatım oldu. Müvekkillerimin dosyasını alırken ana hedefim ilk önce bana güvenmeleri. Bu konuda benden en ufak bir şüphe dahi duymamaları.

Ben aynı zamanda hukuka inanan ve hukuka güvenini asla kaybetmeyen bir hukukçuyum. Bu noktaya hep kendi azmim ve çabamla geldim. Hukuk büromun tek sahibi ve tek çalışanıyım. Hukuk büromda bütün dosyaları imtina ile kendim takip etmekteyim. Bütün dosyalar kendine özeldir. Ben kendimi o dosyaların sahipleri yerine koyuyordum.

 

Evet, hukuk var oldukça ben de var olmak isterim. Ve facebook ve instagram sayfalarımdan takipçilerimle de paylaştığım gibi “ADLİYEDE YAŞLANMAK İSTİYORUM” diyorum. Çünkü Adaleti temsil etmeyi seviyorum. Hukuk çok önemli benim için çünkü ortada bir insan hayatı var ve insan en önemli varlık ciddiye alınması gerek bir varlık. En ufak bir hata yapmak istemem. Bir kişinin mağdur olmasını istemem.

Ceza ve boşanma davalarını tercih etmemdeki tek neden ikisi de insanın birebir şahsını ilgilendiren konular olması nedeni ile. Bir cezaevine gidin ve cezaevinin yolarında yürüyün. Orada kaldığınızı düşünün ne yaparsınız? Kendimi oradaki tutuklu ya da hükümlü yerine koyuyorum. Özgürlüğü kısıtlı bir insan size sığınmış sizden yardım istiyor.

Bir boşanma davası düşünün ortada anlaşamayan iki çift ve yıpranan çocuklar ….

Bunlar ve benim hassasiyetim beni ceza ve boşanma Avukatı yaptı.

Geceleri evdekiler uyurken ben uyumadım ve sürekli çalıştım. Başka türlü günün temposuna işe çocuklara ve davalara yetişemezdim.

İşte başarı işte Nevin Ömeroğlu Demirel herkese tüm hukuka Adalete hakka doğruya inananlara Selam olsun. İyi bir hukukçu aynı zamanda iyi bir insan iyi bir psikolog olmaktan geçer bunu unutmamak gerekir.

Emek Medya Ajans olarak Değerli Avukat Nevin Ömeroğlu Demirel’i tanıdığımız günden beri hem ANNE olarak hem Avukat olarak başarılara imza atan ve MOOD Dergisinin düzenlediği ödül töreninde Yılın Hukuk Kadını ödülü alan Avukatımıza hayat yolunda başarılarının devamını diliyoruz.  

Arife EMEK ve Alaattin BÖKE
Haber okunma sayısı: 1115

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

1-eylul-karikatur-sergisi-ile-kutlandi

1 Eylül Karikatür Sergisi ile Kutlandı

02 Eylül 2020 Çarşamba 15:04
haci-bektas-veli-anildi

Hacı Bektaş Veli Anıldı

17 Ağustos 2020 Pazartesi 12:58
kartalli-tiyatroseverlere-mujde

Kartallı Tiyatroseverlere Müjde

03 Temmuz 2020 Cuma 12:16

GÜNDEM

Kartal'a Yakışır

Kartal'da Meşhur Edirne ciğerinin yapıldığı yeni bir mekan açıldı.

ONLAR ERDİ MURADINA

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve eşi Sibel Doğan 2 bini aşkın sevenlerinin katılımı ve

Mutluluk Anahtarınız Olsun

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Sibel Doğan 2019 yılında hayat yolculuğuna ilk adımlarını atarak

SAĞLIK BAKANINDAN ÇEVRE UYARISI!

5 Haziran Dünya Çevre günü ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile

AMAÇ KARTAL'A HİZMETSE

Bir kaç gündür sosyal medyada dönen Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar

KARTAL ALT YAPI SORUNUNU ÇÖZÜYOR, AMA!

Yıllardır kangrene dönen ve her yağmur sonrasında işyerleri sular altında kalan, caddeleri, sokakları denize

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort
istanbul escort model , istanbulescortlari.com , istanbulescortlady.com , sislinet.com , kadikoyescortbayan.com , beylikduzuescortbayanlar.com ,