23 Mart 2019 Cumartesi

Trabzonlular Derneği Gecesi Kartal’ a Damgasını Vurdu

trabzonlular-dernegi-gecesi-kartal-a-damgasini-vurdu

Kartal Trabzonlular Derneğinin düzenlediği “Birlik Beraberlik Gecesi” Kartal Titanic Otel’ de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
06 Mayıs 2018 Pazar 19:05

 Kartal Trabzonlular Derneğinin düzenlediği geceye Kartal Ak Parti İlçe Başkanı Gürkan Akyol ve Yönetimi, Kartal Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Metin Özülkü ve Yönetimi, Kartal Saadet Partisi İlçe Başkanı Fehim Hava ve Yönetimi, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı M. Mehdi Akman,Ak Parti Kartal Önceki Dönem Kadın Kolları Başkanı Zerrin Armutçu, Beyazay ve Engelliler Derneği Başkanı Aydın Yavuz, Boğaziçi Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Altan Yıldırım, Kartal Elazığlılar Dernek Başkanı Ömer İçmeli, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri Temel Yaz, Mehmet Tirgil, Yusuf Altay, Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay Özgön, Kartal Oto Sanayi Sitesi Başkanı Hüseyin Demirhan, Yeminli Mali Müşavir Merve Demir, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka, STK Üyeleri, Kartal Mahalle Muhtarları ve Trabzon’un güzide insanları katıldı.


Gecede bir konuşma gerçekleştiren Kartal Trabzonlular Dernek Başkanı Zeki Karaismailoğlu birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek konuşmasına devam etti.

Karaismailoğlu; “ Kartal Trabzonlular Derneği olarak organize ettiğimiz “ Birlik Beraberlik Gecemize” iştirak ederek bizleri onurlandırdınız. Katılımınızdan dolayı Yönetim Kurulum adına hepinize teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum.  

Kartal’ da yaklaşık 40 Karadeniz Derneği Faaliyetlerini yürütmektedir. Bunların yaklaşık yarısı Trabzon İlçe ve Köy Derneklerinden oluşmaktadır. Bu anlamda İl Derneği statüsünde eksiklik olduğunu düşündük. Geniş bir mutabakatla Kartal Trabzonlular Derneğini kurduk. Derneğimizin 1 yıllık geçmişi olmasına rağmen yüksek derece de ilgi ve teveccüh görmüştür Hamd olsun.Bu akşam burada ilçemizde bulunan Derneklerimizi, Kartal’ da görev yapan Bürokratlarımızı ve Kartal’ da yaşayan hemşerilerimizi bir araya getirip daha güçlü iletişim kurulması ve kaynaşması amaçlanmıştır.

Kuruluş felsefemiz Trabzonlu üst kimliği altında tüm hemşerilerimizi bir araya getirmek, kucaklaşmak, derdimizi ve sevincimizi paylaşmak, kültürümüzü yaşamak ve yaşatmaktır. Bu temel anlayışımızı siyaset dışı tutmayı hedef haline getirdik ve yönetim kurulumuzu oldukça zengin bir yapıda inşa ettik. Bu bağlamda tüm siyasi yelpazelerden temsilcilerimiz yönetim kurulumuzda yer almıştır.

Biz Trabzon milliyetçiliği üzerinden hareket eden bir yapı içerisinde de olmayacağız. Kültür ve anlayışlarla kardeş olmayı kendimize şiar edindik.

Bu açıdan da Kartal Kültür Kardeşliği Platformu adı altında kurulan Sivil Toplum Yapılanmasında Derneğimizi de en iyi şekilde temsil ediyoruz. Diğer il Dernekleri ve Kardeşlik Hukuku çerçevesinde kucaklaşmayı da önemsiyoruz.

Bu organizasyonumuza maddi ve manevi destek sağlayan sponsorlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Gecenin hazırlanmasında emeği geçen yönetim kurulu arkadaşlarıma sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum" dedi. Haber okunma sayısı: 2088

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

ÇELEBİ MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTI

Kuruluşundan bu güne kadar ak partinin değişik kademelerinde görev almış sivil toplum kuruluşlarında da kurucu

CHP’Lİ ADAY ADAYLARI VİTRİNDE!

CHP Kartal İlçe Başkanlığı 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Belediye başkan aday

CHP ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

CHP Kartal Gençlik kolları 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler gününü alternatif bir törenle kutladı. İlçe

Her Şey Çocuklarımız İçin

Keyad Yönetim Kurulu Başkanı Gülgün Şahin Çelebi ve Yönetiminin gerçekleştirdiği kahvaltı programı Kartal

Öztürk Pendik’e Talip Oldu

Pendik Belediye Başkan eski yardımcılarından ve Dernekler Federasyonu Başkanı Avukat Ramazan Öztürk,

GÖKÇE 'MAAŞ ALMAYACAĞIM'

AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından iş adamı Âdem Gökçe, ilginç çıkışlarıyla tüm

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Gökhan Yüksel