17 Ekim 2019 Perşembe

Aydos Ormanı, Katı Atıklardan Arındırıldı

aydos-ormani-kati-atiklardan-arindirildi

Kartal Belediyesi “Let’s Do It” hareketine destek verdi.
23 Eylül 2019 Pazartesi 12:06

 Tüm dünyada 21 Eylül tarihinde çevrecilerin katılımlarıyla gerçekleştirilen ulusal ve bölgesel temizliği amaçlayan “Let’s Do It” hareketi, İstanbul Kartal’da da karşılık buldu. Kartal Belediyesi ve Okan Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği Aydos Ormanı’nda katı atık toplama etkinliği, birçok sivil toplum kuruluşu ve çeşitli firmaların katılımıyla gerçekleşti.

 Temiz bir kent, yeşil bir gelecek için çevre bilincini artırmaya yönelik ödüllü projelere imza atan Kartal Belediyesi, Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Aydos Ormanı’nda katı atık toplama etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılım sağlayan her yaştan vatandaş, Aydos Ormanı’na gelişigüzel atılmış katı atıkları topladı.

 “Tabiata Saygı, Aklın Vicdanıdır”

 Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars etkinlikte yaptığı açıklamada “Dünya Temizlik Günü dolayısı ile tüm dünyada bugün temizlik yapılıyor. Biz de geçtiğimiz senelerde yaptığımız gibi Kartal Belediyesi olarak destek sağladık. Etkinliğimizi Okan Üniversitesi ile yaptık; fakat burada birçok sivil toplum kuruluşunun, firmaların, vatandaşların, çocukların katılımı olduğunu görüyoruz. Kartal Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel ile başlatmış olduğumuz ‘Yeşilden Maviye Bu Yaşam Bizim’ sloganı kapsamında sahilleri, deniz dibini, ormanları temizledik. Bugün de bu etkinliğe katılan herkese sayın başkanımızın teşekkürlerini iletiyorum. Son olarak da Mustafa Kemal Atatürk’ün şu önemli sözünü paylaşmak istiyorum: ‘Tabiata saygı, aklın vicdanıdır’. Asıl olan temizlemek değil, çevreyi kirletmemektir.” dedi.Kartal Belediyesi ile ortak çalışma yürüten Okan Üniversitesi’nin rektör yardımcısı Prof. Dr. Güner Gürsoy ise “ Bu dünya bizim, başka gidecek yerimiz yok. Çevre konusunda hepimizin duyarlı olması gerekiyor. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in bu hareketi destekliyor olması çok önemli ve biz de destek vermek istedik. Çocuklarımızın da burada olmasından çok mutluyum, herkese teşekkür ediyorum” diyerek etkinlik ile ilgili görüşlerini bildirdi.

 Yağmurlu Hava İhtimali Çevrecilere Engel Olamadı

 Yağmurlu havanın etkinliğin yapıldığı gün de devam etme ihtimali olmasına rağmen 150 civarında vatandaş etkinliğe katılım sağladı. Otobüslerle Kartal’ın çeşitli noktalarından Aydos Ormanı’na gelen çevreye duyarlı vatandaşlar, dağıtılan eldivenler ve çöp poşetleri ile ormanın içerisindeki çöpleri topladı. Yediden yetmişe her yaştan katılımcıyla gerçekleşen etkinlik sayesinde, ormanın bir bölümü katı atıklardan arındırılmış hale geldi.

 Yaklaşık iki saat süren etkinliğin ardından bir araya gelen katılımcılar, Dünya Temizlik Günü’ne özel hatıra fotoğrafları çektirdikten sonra otobüslerle etkinlik alanından ayrıldı.


 Haber okunma sayısı: 163

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Gazan Mübarek Olsun Türkiye’m

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emri ile Fırat’ın doğusunda Barış Pınarı Harekâtını başlattı.

Kent Konseyi Çekişmeye Sahne Oldu

Kartal Kent Konseyi Genel Kurulu Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

KARTAL GAZETECİLER DERNEĞİ EMİN ADIMLARLA YOLUNA DEVAM EDİYOR

Kartal Gazeteciler Derneği 1. Olağan Genel Kurulu Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

Aydınlık Gelecek İçin Öncelik Eğitime

Erzincan Altınbaşak Beldesi Derneğinin organizasyonluğunda gerçekleştirilen “Aydınlık Gelecek İçin Öncelik

Alzheimer ve Demans Nedir?

Alzheimer mı Demans mı sorusuna Nörolog Dr. Feray Seleker “Şunu unutmamamız lazım Alzheimer bir Demans ama her

Kartal'da Sosyete Devri Başlıyor

Kartal Belediyesi bünyesinde Kartala "Sosyete Pazarı" geliyor.

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Kartal Belediyesi