26 Mart 2019 Salı

Otizmli Çocuklara Destek

otizmli-cocuklara-destek

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde kurulan ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak 3 farklı mahalledeki şubeleri ile faaliyet gösteren Kadın Danışma Merkezi, daha geniş kesimlere ulaşabilmek için bireysel danışmanlık ve seminer çalışmalarına ek olarak başlattığı grup terapisi çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Kadın Danışma Merkezi, yoğun çalışmaları neticesinde ilk olarak başlattığı Kadınlara Yönelik Psikolojik Destek Grubu çalışmalarının ardından, bir diğer çalışmaları olan “Otizmli Çocuğu Olan Ebeveynler İçin Psikolojik Destek Grubu” terapilerini hayata geçirdi.
25 Ocak 2019 Cuma 10:17

 Bireysel danışmanlık grup terapileri ve seminerler yoluyla Kartallı kadınlara ulaşarak hizmet sayısını her geçen gün daha da artıran Kadın Danışma Merkezi, daha geniş kitlelere ulaşabilmek adına çalışmalarına yenilerini ekleyerek Kartallı kadınların yanında olmaya devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde, 2018 yılı boyunca kadrosunda bulunan psikologların yanı sıra; farklı kurum ve gönüllülerle geliştirdikleri işbirlikleriyle; grup terapisi, çift ve bireysel psikoterapi hizmeti kapsamında 2 bin 475 seans terapi gerçekleştiren Kadın Danışma Merkezi, danışanlarının ihtiyaçları doğrultusunda düzenlediği interaktif seminerlerle de 392 kadına ulaştı.

 

 

Hürriyet Mahallesi, Soğanlık ve Uğur Mumcu Mahallesi olmak üzere üç şubesi bulunan Kadın Danışma Merkezi; İstanbul Şehir Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı bünyesinde ve Doç. Dr. Zeynep Ceren Acartürk danışmanlığında bu yılın ilk grup terapisi çalışmasını, otizmli çocukları olan ailelere yönelik olarak başlatıyor. Kartal Belediyesi bu çalışmayla ebeveynler için kimi zaman kabul edilmesi güç bir durum olabilen otizmde erken teşhis ve doğru bir eğitim yöntemi ile olumlu yönde ilerlemeler kaydetmeyi amaçlıyor. Sosyal ve aile ilişkilerinin tamamen değiştiği bir durum olan otizmli bir çocuğa sahip olan ailelerin zaman zaman duygusal, maddi ve psikolojik anlamda sıkıntılar yaşadığı gerçeğinden yola çıkan Kadın Danışma Merkezi, söz konusu terapiyle ebeveynlerin yaşamlarını, otizmli çocukları ile birlikte sağlıklı sürdürmeleri konusunda önemli bir destek sağlıyor. Ebeveynlerin;  yorgunluk, kaygı, stresle başa çıkamama, öfke kontrolünü sağlayamama gibi sorunlarla mücadele etmelerine yardımcı olmayı hedefleyen çalışmanın haftada bir gün, 2 saatlik oturumlar halinde, 7 haftada tamamlanması planlanıyor. Ücretsiz olarak sunulacak bu programa katılım 30 kişi ile sınırlı olacaktır.

 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için 0 216 280 64 63 numaralı telefondan Kadın Danışma Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.Haber okunma sayısı: 463

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

ÇELEBİ MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTI

Kuruluşundan bu güne kadar ak partinin değişik kademelerinde görev almış sivil toplum kuruluşlarında da kurucu

CHP’Lİ ADAY ADAYLARI VİTRİNDE!

CHP Kartal İlçe Başkanlığı 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Belediye başkan aday

CHP ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

CHP Kartal Gençlik kolları 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler gününü alternatif bir törenle kutladı. İlçe

Her Şey Çocuklarımız İçin

Keyad Yönetim Kurulu Başkanı Gülgün Şahin Çelebi ve Yönetiminin gerçekleştirdiği kahvaltı programı Kartal

Öztürk Pendik’e Talip Oldu

Pendik Belediye Başkan eski yardımcılarından ve Dernekler Federasyonu Başkanı Avukat Ramazan Öztürk,

GÖKÇE 'MAAŞ ALMAYACAĞIM'

AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından iş adamı Âdem Gökçe, ilginç çıkışlarıyla tüm

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Gökhan Yüksel