17 Haziran 2019 Pazartesi

Otizmli Çocuklara Destek

otizmli-cocuklara-destek

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde kurulan ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak 3 farklı mahalledeki şubeleri ile faaliyet gösteren Kadın Danışma Merkezi, daha geniş kesimlere ulaşabilmek için bireysel danışmanlık ve seminer çalışmalarına ek olarak başlattığı grup terapisi çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Kadın Danışma Merkezi, yoğun çalışmaları neticesinde ilk olarak başlattığı Kadınlara Yönelik Psikolojik Destek Grubu çalışmalarının ardından, bir diğer çalışmaları olan “Otizmli Çocuğu Olan Ebeveynler İçin Psikolojik Destek Grubu” terapilerini hayata geçirdi.
25 Ocak 2019 Cuma 10:17

 Bireysel danışmanlık grup terapileri ve seminerler yoluyla Kartallı kadınlara ulaşarak hizmet sayısını her geçen gün daha da artıran Kadın Danışma Merkezi, daha geniş kitlelere ulaşabilmek adına çalışmalarına yenilerini ekleyerek Kartallı kadınların yanında olmaya devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde, 2018 yılı boyunca kadrosunda bulunan psikologların yanı sıra; farklı kurum ve gönüllülerle geliştirdikleri işbirlikleriyle; grup terapisi, çift ve bireysel psikoterapi hizmeti kapsamında 2 bin 475 seans terapi gerçekleştiren Kadın Danışma Merkezi, danışanlarının ihtiyaçları doğrultusunda düzenlediği interaktif seminerlerle de 392 kadına ulaştı.

 

 

Hürriyet Mahallesi, Soğanlık ve Uğur Mumcu Mahallesi olmak üzere üç şubesi bulunan Kadın Danışma Merkezi; İstanbul Şehir Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı bünyesinde ve Doç. Dr. Zeynep Ceren Acartürk danışmanlığında bu yılın ilk grup terapisi çalışmasını, otizmli çocukları olan ailelere yönelik olarak başlatıyor. Kartal Belediyesi bu çalışmayla ebeveynler için kimi zaman kabul edilmesi güç bir durum olabilen otizmde erken teşhis ve doğru bir eğitim yöntemi ile olumlu yönde ilerlemeler kaydetmeyi amaçlıyor. Sosyal ve aile ilişkilerinin tamamen değiştiği bir durum olan otizmli bir çocuğa sahip olan ailelerin zaman zaman duygusal, maddi ve psikolojik anlamda sıkıntılar yaşadığı gerçeğinden yola çıkan Kadın Danışma Merkezi, söz konusu terapiyle ebeveynlerin yaşamlarını, otizmli çocukları ile birlikte sağlıklı sürdürmeleri konusunda önemli bir destek sağlıyor. Ebeveynlerin;  yorgunluk, kaygı, stresle başa çıkamama, öfke kontrolünü sağlayamama gibi sorunlarla mücadele etmelerine yardımcı olmayı hedefleyen çalışmanın haftada bir gün, 2 saatlik oturumlar halinde, 7 haftada tamamlanması planlanıyor. Ücretsiz olarak sunulacak bu programa katılım 30 kişi ile sınırlı olacaktır.

 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için 0 216 280 64 63 numaralı telefondan Kadın Danışma Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.Haber okunma sayısı: 556

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

Başkan Keskin Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yarın yapılacak olan ilk resmi meclis toplantısı öncesinde, Şişli

ŞİŞLİ’YE KESKİN DOKUNUŞLAR

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli

Muhtarlıkta Kadın Gücü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce

Seçimlerde Son Durum!

Yapılan İtirazlar Sonucu Yeniden Sayılan Sandıklardan Sonuçlar Geliyor…

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL