23 Mart 2019 Cumartesi

Sokak Hayvanları Sağlığına Kavuşuyor

sokak-hayvanlari-sagligina-kavusuyor

Ümraniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler sokak hayvanlarına en iyi hizmeti verebilmek için yoğun mesai harcıyor. Hekimbaşı’nda bulunan rehabilitasyon merkezinde yapılan çalışmalarla sokak hayvanları sağlığına kavuşuyor.
11 Mart 2019 Pazartesi 16:10

 Ümraniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler sokak hayvanlarına en iyi hizmeti verebilmek için yoğun mesai harcıyor. Hekimbaşı’nda bulunan rehabilitasyon merkezinde yapılan çalışmalarla sokak hayvanları sağlığına kavuşuyor.

Sosyal belediyecilik konusunda akla ilk gelen kurumlardan biri olan Ümraniye Belediyesi, her alanda olduğu gibi sokak hayvanları konusunda da büyük bir titizlik ve hassasiyetle çalışmalarına devam ediyor. Nüfus artışı metropollerin kaçınılmaz gerçeklerinden biri hâline dönüştü. Sokak hayvanlarının sayısı da her geçen gün artıyor. Hayvan popülasyonundaki bu artış bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Ümraniye Belediyesi bu artışın hem insanlar hem de hayvanlar üzerinde oluşması muhtemel olan olumsuzlukları en aza indirmek için çalışmalarına devam ediyor. Belediye bünyesinde bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalar yürütüyor. 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu uyarınca faaliyetlerini sürdüren müdürlük yaptığı çalışmalarla Ümraniye’yi hayvanlar için de daha yaşanabilir bir kent hâline getiriyor.

Hekimbaşı’nda bulunan modern ve son teknolojiyle donatılmış rehabilitasyon merkezinde sokak hayvanlarının tedavileri yapılarak iyileşmeleri sağlanıyor. 7/24 esasına göre çalışan ekipler Çözüm Merkezi ve sosyal medya kanalıyla gelen ihbarları değerlendirerek en kısa sürede çözüme kavuşturuyor. Sokakta başıboş gezen, kulağında küpesi olmayan veya yaralı köpekler ekipler tarafından rehabilitasyon merkezine getirilerek tedavi ediliyor. Aşılanan ve kısırlaştırılan köpekler kulaklarına küpe takıldıktan sonra bir süre misafir edilerek yasa gereği alındıkları yerlere bırakılıyor. Klinikte yalnızca köpeklerin tedavileri gerçekleştirilmiyor. Kedi ve kuşların tedavileri de veteriner hekimler tarafından yapılıyor. Rehabilitasyon merkezinde misafir edilen sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi de yapılıyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri yılın her mevsimi yoğun bir çalışma yürütüyor. Müdürlük sokak hayvanları için mama ve su desteği de sağlıyor. Yapılan tüm bu çalışmalarla Ümraniye’de bulunan sokak hayvanları kendilerini daha güvende ve huzurlu hissediyor.






Haber okunma sayısı: 188

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

ÇELEBİ MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTI

Kuruluşundan bu güne kadar ak partinin değişik kademelerinde görev almış sivil toplum kuruluşlarında da kurucu

CHP’Lİ ADAY ADAYLARI VİTRİNDE!

CHP Kartal İlçe Başkanlığı 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Belediye başkan aday

CHP ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

CHP Kartal Gençlik kolları 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler gününü alternatif bir törenle kutladı. İlçe

Her Şey Çocuklarımız İçin

Keyad Yönetim Kurulu Başkanı Gülgün Şahin Çelebi ve Yönetiminin gerçekleştirdiği kahvaltı programı Kartal

Öztürk Pendik’e Talip Oldu

Pendik Belediye Başkan eski yardımcılarından ve Dernekler Federasyonu Başkanı Avukat Ramazan Öztürk,

GÖKÇE 'MAAŞ ALMAYACAĞIM'

AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından iş adamı Âdem Gökçe, ilginç çıkışlarıyla tüm

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Gökhan Yüksel