23 Mart 2019 Cumartesi

CHP’Lİ ADAY ADAYLARI VİTRİNDE!

chpli-aday-adaylari-vitrinde

CHP Kartal İlçe Başkanlığı 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Belediye başkan aday adaylarını basınla bir araya getirdi. Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün de aralarında bulunduğu CHP’li aday adayları gazetecilerin sorularını yanıtlarken, projeleri hakkında da bilgi verdiler.
25 Kasım 2018 Pazar 16:55

 Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Başkan Aday Adaylarını kamuoyunun yakından tanıdığını ve çalışmalarını ara vermeden çalışmaya devam ettiklerini söyledi.  Her bir aday adayının birbirinden kıymetli ve değerli olduğunu ve ilçe yönetimi olarak eşit davrandıklarını kaydeden İlçe Başkanı Muammer Çelebi,  “Amacımız burada birlik bütünsellik içerisinde bir görüntü vermek değil. Her adayımız partimizin kültüründe ve geleneğiyle hareket ediyorlar. Aday adaylarımızın bu kültür ve gelenekten geldikleri için birlik ve bütünsellik görüntüsü vermeye çok ihtiyacımız yok” dedi.

CHP Genel Merkezinin kimi aday gösterirse göstersin, diğer aday adaylarının buna saygı gösterip kenetleneceklerini inandıklarını dile getiren Çelebi, “Bu bir nöbettir. Tabii bizde görev kime verecekse Genel Merkezimiz bu görevi en iyi şekilde en üst noktada ifa edeceğimizi ve yürüteceğimize gönülden inanıyoruz” dedi. Aday adaylarının da tanıtıldığı toplantı da Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

TÜRKİYE EKONOMİSİNDEN DAHA İYİ  

Yeni dönem için Kartal’a vizyon projeler ile hizmet etmeye devam etmek istediğini vurgulayan Belediye Başkanı Altınok Öz, birinci etabı bitme aşamasına gelen Cevizli meydanının ikinci etabının ihaleye çıkarıldığını ancak kimsenin girmediğini söyledi. İnşaat firmalarının Türk ekonomisi karşısında öngörülerinin kalmadığını ve bu nedenle ihalenin gerçekleştirilemediğinin altını çizen Öz, Belediye’nin borcu hakkında ise açıklamalarda bulundu. Kartal Belediyesi’nin borcunun AKP’li belediyelerden az olduğuna dikkat çeken Öz, “Bizim şahıs veya firmalara borcumuz yok. Sadece çektiğimiz kredilerin borçları var. Onları da taksitle ödüyoruz” dedi.YÜZÜM SIVA TUTMAZ

Kartal Belediyesi’nin ekonomik durumunun Türkiye ekonomisinden daha iyi noktada olduğunu savunan Öz, “Kartal halkının bize verdiği emaneti doğru yönetiyoruz” dedi. Soğanlıkta İBB tarafından inşaa ettirilen cami inşaatına karşı olmadığını dile getiren Öz, “Ben Camiye değil,  lale meydanı yapılacak olan alana yapılmasına karşı çıktım. Hollanda 100 milyar dolarlık lale satışı yapıyor, ama bu lalelerin çıkış noktası Kartal Soğanlıktır. Camiyle, dinimle ben Belediye Başkanı olduktan sonra tanışmadım. Orada Ali Öcal kendi evinin önünün kapanmaması için tüm siyaseti esir aldı. Benim yüzümde sıva tutmaz” diye konuştu.

SİYASETEN ONAY VERİLMEDİ

Kartal Merkezin camiye ihtiyaç duyduğunu da sözlerine ekleyen Öz, “Kartal Belediyesi olarak ilçe sahilimizde denizin ortasında cami projesi geliştirdik. Bakanlığa bunu sunarken iki vakit arasında vatandaşlarımızın balık tutabilecekleri alan yaratmak istediğimizi söyledi. Şehircilik Bakanlığı bu projemize oldukça sıcak baktı, olur dediler. Ancak sonradan siyaseten onay vermediler” dedi.

Haber okunma sayısı: 1171

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

ÇELEBİ MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTI

Kuruluşundan bu güne kadar ak partinin değişik kademelerinde görev almış sivil toplum kuruluşlarında da kurucu

CHP’Lİ ADAY ADAYLARI VİTRİNDE!

CHP Kartal İlçe Başkanlığı 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Belediye başkan aday

CHP ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

CHP Kartal Gençlik kolları 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler gününü alternatif bir törenle kutladı. İlçe

Her Şey Çocuklarımız İçin

Keyad Yönetim Kurulu Başkanı Gülgün Şahin Çelebi ve Yönetiminin gerçekleştirdiği kahvaltı programı Kartal

Öztürk Pendik’e Talip Oldu

Pendik Belediye Başkan eski yardımcılarından ve Dernekler Federasyonu Başkanı Avukat Ramazan Öztürk,

GÖKÇE 'MAAŞ ALMAYACAĞIM'

AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından iş adamı Âdem Gökçe, ilginç çıkışlarıyla tüm

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Gökhan Yüksel