21 Mayıs 2019 Salı

DAHA GÜÇLÜ BİR PENDİK; DAHA GÜZEL BİR DÜNYA!

daha-guclu-bir-pendik-daha-guzel-bir-dunya

Yaşama Değer Katan, Bize Işık Tutan Kadınlarla Daha Güçlü Bir Pendik; Daha Güzel Bir Dünya!
05 Mart 2019 Salı 17:17

 Dünyanın eşitlikle, uyum ve barış içinde, cinsiyetler arasında ayrım gözetmeksizin çok daha olumlu bir gelişim göstereceğine inanıyorum. Herkesin eşit şartlarda, yetenekleri, hayattaki hedefleri doğrultusunda geleceğe umutla bakma hakkı olmalı. Ben “ayrımlardan doğan ayrıcalıkların, insanları yine kutuplaşmalara çektiği düşüncesiyle eşitlikten doğan birlikteliklerden söz ettim daima. Dolayısıyla 8 Mart gibi önemli bir günde, kadınlarımızın dünyaya kattığı değeri ve hiçbir gerekçe ile ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamalarının insani bir hak olduğunu bir kez daha vurguluyorum.

Kadınların geri planda kalması, vasıflarından arındırılması demek, hiçbir zaman ilerleyememek demek. Onların desteği ve emekleri olmadan elde edilecek her başarı, her zafer yarım kalır.
Dünyanın en değerli vasıflarına sahip olan, aklıyla, direnciyle, dayanıklılığı ile kadınlar bizim yolumuzda en büyük dayanağımız ve yol arkadaşımız olacaktır. Onlarla daima fikirsel ve zihinsel iş birliğimiz sayesinde hayal ettiğimiz o güzel geleceği sağlayacak yönetime kavuşacağız. Pendik, bir arada ve uyum içinde yaşayan insanlarla, geleceği güçlendiren, umutlu ve mutlu bir ilçe olacak.
Kadınlar, bizim mücadelemizin temelinde, idealinde daima ön sıradadır. Onların fikirlerinin daha yapıcı ve çözümcü olduğuna inanıyorum. Bu yüzden ne gerekçeyle olursa olsun, geride bırakılan değil, yolumuza ışık tutan yine kadınlar olacak.
Kadınların yetenekleri değerlendirilecek. Kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri, geliştirebilecekleri alanlar oluşturulacak. Bu, kültür ve eğitim alanında olduğu gibi, geleneklerimizden gelen el becerileriyle de yeni değerler oluşturacakları istihdam merkezleri olarak Pendik' in gurur duyacağı bir örnek teşkil edecek. Yetenekler, fikirler sönmeyecek. Her biri bizim biraz daha güçlü, biraz daha başarılı olmamız için anlam kazanacak.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bir kez daha yineliyorum ki, kadınlar bizlerin yol açanı, ışık tutanı olacak. Onlarsız bir yönetim mümkün değil. Onlarsız bir yaşam formu ancak gerilemek demektir. Bu nedenle bizler itici gücümüzü tarihin her döneminde parlayan kadınların dayanıklılığından, sabrından ve zekâsından alıyoruz. Bu vesileyle bir kez daha, böyle bir günde başta beni dünyaya getiren annem ve yol arkadaşım olan değerli eşim, gurur duyduğum evladım, bana umut olan torunlarım olmak üzere tüm kadınların kadınlar gününü içtenlikle kutluyor ve iyi ki varsınız diyorum. Sizinle daha güçlüyüz. Sizinle daha güçlü bir Pendik'i birlikte kuracağız. Haber okunma sayısı: 510

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

Başkan Keskin Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yarın yapılacak olan ilk resmi meclis toplantısı öncesinde, Şişli

ŞİŞLİ’YE KESKİN DOKUNUŞLAR

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli

Muhtarlıkta Kadın Gücü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce

Seçimlerde Son Durum!

Yapılan İtirazlar Sonucu Yeniden Sayılan Sandıklardan Sonuçlar Geliyor…

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Kartal Belediyesi