23 Mart 2019 Cumartesi

DAHA GÜÇLÜ BİR PENDİK; DAHA GÜZEL BİR DÜNYA!

daha-guclu-bir-pendik-daha-guzel-bir-dunya

Yaşama Değer Katan, Bize Işık Tutan Kadınlarla Daha Güçlü Bir Pendik; Daha Güzel Bir Dünya!
05 Mart 2019 Salı 17:17

 Dünyanın eşitlikle, uyum ve barış içinde, cinsiyetler arasında ayrım gözetmeksizin çok daha olumlu bir gelişim göstereceğine inanıyorum. Herkesin eşit şartlarda, yetenekleri, hayattaki hedefleri doğrultusunda geleceğe umutla bakma hakkı olmalı. Ben “ayrımlardan doğan ayrıcalıkların, insanları yine kutuplaşmalara çektiği düşüncesiyle eşitlikten doğan birlikteliklerden söz ettim daima. Dolayısıyla 8 Mart gibi önemli bir günde, kadınlarımızın dünyaya kattığı değeri ve hiçbir gerekçe ile ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamalarının insani bir hak olduğunu bir kez daha vurguluyorum.

Kadınların geri planda kalması, vasıflarından arındırılması demek, hiçbir zaman ilerleyememek demek. Onların desteği ve emekleri olmadan elde edilecek her başarı, her zafer yarım kalır.
Dünyanın en değerli vasıflarına sahip olan, aklıyla, direnciyle, dayanıklılığı ile kadınlar bizim yolumuzda en büyük dayanağımız ve yol arkadaşımız olacaktır. Onlarla daima fikirsel ve zihinsel iş birliğimiz sayesinde hayal ettiğimiz o güzel geleceği sağlayacak yönetime kavuşacağız. Pendik, bir arada ve uyum içinde yaşayan insanlarla, geleceği güçlendiren, umutlu ve mutlu bir ilçe olacak.
Kadınlar, bizim mücadelemizin temelinde, idealinde daima ön sıradadır. Onların fikirlerinin daha yapıcı ve çözümcü olduğuna inanıyorum. Bu yüzden ne gerekçeyle olursa olsun, geride bırakılan değil, yolumuza ışık tutan yine kadınlar olacak.
Kadınların yetenekleri değerlendirilecek. Kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri, geliştirebilecekleri alanlar oluşturulacak. Bu, kültür ve eğitim alanında olduğu gibi, geleneklerimizden gelen el becerileriyle de yeni değerler oluşturacakları istihdam merkezleri olarak Pendik' in gurur duyacağı bir örnek teşkil edecek. Yetenekler, fikirler sönmeyecek. Her biri bizim biraz daha güçlü, biraz daha başarılı olmamız için anlam kazanacak.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bir kez daha yineliyorum ki, kadınlar bizlerin yol açanı, ışık tutanı olacak. Onlarsız bir yönetim mümkün değil. Onlarsız bir yaşam formu ancak gerilemek demektir. Bu nedenle bizler itici gücümüzü tarihin her döneminde parlayan kadınların dayanıklılığından, sabrından ve zekâsından alıyoruz. Bu vesileyle bir kez daha, böyle bir günde başta beni dünyaya getiren annem ve yol arkadaşım olan değerli eşim, gurur duyduğum evladım, bana umut olan torunlarım olmak üzere tüm kadınların kadınlar gününü içtenlikle kutluyor ve iyi ki varsınız diyorum. Sizinle daha güçlüyüz. Sizinle daha güçlü bir Pendik'i birlikte kuracağız. Haber okunma sayısı: 337

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

ÇELEBİ MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTI

Kuruluşundan bu güne kadar ak partinin değişik kademelerinde görev almış sivil toplum kuruluşlarında da kurucu

CHP’Lİ ADAY ADAYLARI VİTRİNDE!

CHP Kartal İlçe Başkanlığı 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Belediye başkan aday

CHP ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

CHP Kartal Gençlik kolları 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler gününü alternatif bir törenle kutladı. İlçe

Her Şey Çocuklarımız İçin

Keyad Yönetim Kurulu Başkanı Gülgün Şahin Çelebi ve Yönetiminin gerçekleştirdiği kahvaltı programı Kartal

Öztürk Pendik’e Talip Oldu

Pendik Belediye Başkan eski yardımcılarından ve Dernekler Federasyonu Başkanı Avukat Ramazan Öztürk,

GÖKÇE 'MAAŞ ALMAYACAĞIM'

AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından iş adamı Âdem Gökçe, ilginç çıkışlarıyla tüm

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Gökhan Yüksel