23 Mart 2019 Cumartesi

GÖKÇE 'MAAŞ ALMAYACAĞIM'

gokce-maas-almayacagim

AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından iş adamı Âdem Gökçe, ilginç çıkışlarıyla tüm dikkatleri üzerine topladı. İlçe Başkan Yardımcılığından istifa ederek, Belediye Başkan aday adaylığı dosyasını 4 yaşındaki torunu Aslı Naz Gökçe ile teslim eden Âdem Gökçe, Belediye’nin hiçbir imkânlarından kendisi için kullanmayacağını söyledi.
13 Kasım 2018 Salı 13:53

 İki yaşında geldiği Kartal’a hizmet etmek istediğini vurgulayan Gökçe, siyasi yaşamına Refah Partisi döneminde gençlik kollarında başladığını söyledi. AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte Mahalle Birim Başkanlığı, ilçe Yönetim Kuru üyeliği ve Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunduğuna dikkat çeken Gökçe, iki dönem de Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Kesintisiz olarak 30 yıldır dava adamlığını sürdürdüğünü ve hizmet ettiğini dile getiren Âdem Gökçe, “Partimizin kurulduğunda Kartal Belediyesi AK Parti’de idi. Yapılan seçimlerde Kartal’ı CHP’ye kaptırdık. Biz davamız ve ideallerimiz üzerine siyaset yapıyoruz. Hangi arkadaşımız aday olursa olsun,  kendim aday olmuşum gibi gece gündüz çalışarak Kartal’ı yeniden AK kadrolar ile tanıştıracağız” dedi.

  Seçimleri kaybetmenin acısını hala yüreklerinde hissettiklerini dile getiren Gökçe, görevin kendisine verilmesi ve Belediye Başkanlığına seçilmesi halinde ise gerçekleştirecekleri projeler ile ilgili olarak bilgi verdi. Kesinlikle makam aracı kullanmayacağını vurgulayan Gökçe, “Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri Belediye’ye ait araçlar ile değil, kendi özel araçlarıyla mesaiye ye gelecekler. Belediye hizmetleri dışında kamu araçlarını kesinlikle kullandırmayacağım” dedi. Belediye’den hak ettiği maaşı da almayacağını ve hayır işlerinde kullanacağını dile getiren Gökçe, “Ben Belediye Başkanlığı’ndan bir şeyler almak için değil, Belediye ve Kartal’a hizmet için adayım. Yediğim yemeğin, içtiğim çayın dahi ücretini Belediye’ye ödeyeceğim. Kartal Belediyesi’nde örnek bir belediyecilik sergileyerek tüm Türkiye’ye örnek olacağım” dedi.  Belediyeler üzerindeki yanlış algıları Kartal’da yıkacaklarını kaydeden Gökçe, “Şimdiye kadar işim gereği 56 ülkeyi gezdim. Buralarda gördüğüm ve edindiğim bilgi, tecrübe ve hizmetleri Kartal’a taşıyacağım. Kartal gelişiyor ama değişmiyor. Şehir merkezine girildiğinde binalar lüks ama içerisi eski.  Dikey yapılaşmadan yatay yapılaşmaya geçerek Kentsel Dönüşüme hız vereceğiz gibi, Belediye Başkanlık konutunda değil, 2 yaşından beri büyüdüğüm evde yaşamımı sürdüreceğim. Şu anki yapısıyla Kartal Güney Afrika ülkelerinin caddelerinden bile geri kalmış bir durumda. Kartal’da AK Parti belediyeciliğiyle kaderini değiştirip, gelişen, güzelleşen ve modern bir Kartal’da insanlarımızın yaşamlarını sürdürmelerini sağlayacağız” dedi.
  Haber okunma sayısı: 1129

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

ÇELEBİ MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTI

Kuruluşundan bu güne kadar ak partinin değişik kademelerinde görev almış sivil toplum kuruluşlarında da kurucu

CHP’Lİ ADAY ADAYLARI VİTRİNDE!

CHP Kartal İlçe Başkanlığı 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Belediye başkan aday

CHP ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

CHP Kartal Gençlik kolları 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler gününü alternatif bir törenle kutladı. İlçe

Her Şey Çocuklarımız İçin

Keyad Yönetim Kurulu Başkanı Gülgün Şahin Çelebi ve Yönetiminin gerçekleştirdiği kahvaltı programı Kartal

Öztürk Pendik’e Talip Oldu

Pendik Belediye Başkan eski yardımcılarından ve Dernekler Federasyonu Başkanı Avukat Ramazan Öztürk,

GÖKÇE 'MAAŞ ALMAYACAĞIM'

AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından iş adamı Âdem Gökçe, ilginç çıkışlarıyla tüm

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Gökhan Yüksel