16 Temmuz 2019 Salı

İMAMOĞLU ve YÜKSEL KARTAL HALKINI SELAMLADI

imamoglu-ve-yuksel-kartal-halkini-selamladi

İmamoğlu, “15 bin oyu küçümseyenler, 16 milyon insanın iradesini küçümsüyorlar” dedi.
08 Nisan 2019 Pazartesi 18:51

 Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul’da yerel seçim yarışını önde bitiren CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerde Kartal Belediye Başkanı olarak seçilen Gökhan Yüksel’i ziyaret ederek tebrik etti. Partililere seslenen İmamoğlu, “Ben şunu söylüyorum, 15 bin oyu küçümseyenler, 16 milyon insanın iradesini küçümsüyorlar. 15 bin oyu küçümseyenler, Ak Partili hemşerilerimin de oylarını küçümsüyorlar. Ak Partili dostlarımın da bence ruhlarını incitiyorlar, kalplerini kırıyorlar. Ak Parti’ye geçmişte ya da bu seçimde oy vermiş hemşerilerime söyleyeyim, sizin başınızı öne eğiyorlar, görüyorum. Sizi mahcup ediyorlar, görüyorum. Ben Ekrem İmamoğlu olarak kollarımı açtım, tüm maneviyatınızla, tüm ahlakınızla, tüm değerlerinizle sizi kucaklamaya hazır olduğumu bütün Ak Partili hemşerilerime duyuruyorum” dedi.

Geçtiğimiz Cuma günü mazbatasını alan belediye başkanı Gökhan Yüksel’i Kartal Belediyesi’nde ziyaret eden İmamoğlu, başkan Yüksel’e çiçek vererek tebrik etti. Belediye başkanı Gökhan Yüksel’in, Kartal’da çok değerli hizmetler yapacağını söyleyen İmamoğlu, “Deneyimlerimizi paylaşıp birbirimizi güçlendireceğiz ve inşallah Kartal’a işbirliği yaparak nasıl hizmet yapılırın farkını da hissettireceğiz bu 5 yılda” dedi.

 “1 OY BİLE DEĞERLİDİR”

 İmamoğlu, daha sonra basın mensuplarını sorularını yanıtladı. ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya’ya gitmeden önde havalimanında açıklama yaptı seçime ilişkin. Özellikle İstanbul seçimini konuştu. ‘Neredeyse tamamı usulsüz’ değerlendirmesi vardı. Bir de size ilişkin, ’13 bin oyla başkanlığını ilan edemez’ cümlesi var. Nasıl değerlendiriyorsunuz açıklamalarını?’ sorusuna İmamoğlu, “Ben artık bazı açıklamaları takip bile etmiyorum. Üzülerek takip etmektense hiç takip etmemek daha iyi. Ama madem hatırlattınız söyleyeyim. Şu anda 15 bin oyun biraz üzerinde olan fark var. 15 bin oy çok değerli oydur. Her oy değerlidir, 1 oy bile. Sayın Bahçeli’nin, ‘1 oyla bile seçim kazanılır, herkes takdir eder’ sözünü hatırlatıyor. Bence deneyimli bir siyasinin güzel bir sözü. Bir başka yönü de şu, madem bu sayıyı bu kadar yetersiz gören cümleleri kurabiliyorlar, niçin o zaman 3 bin oyla ilk gece saat 10.00’da kutlama yaptılar ve sonra yanıldıklarını anladılar. Bunu da sorgulasınlar bari. Ama dediğim gibi 1 oy bile değerlidir, 1 oyla bile seçim kazanılır. Türkiye’de şu an bile örnekleri var. Hatta buna dönük itirazlar olmasına rağmen itirazları kabul etmeyip mazbatası verilen iller, ilçeler var. O bakımdan her oy değerlidir. Biz de bu seçimde en başta verdiğimiz sözün gereği 1 oya bile sıkıntı getirmeyeceğiz demiştik. Ne mutlu bize ki, İstanbullunun 1 oyuna bile sıkıntı getirtmeyecek tedbirler aldık. Ben her zaman söyledim. 12 seçim yönetmiş bir siyasi deneyimim var kendi sahamda. Bunu İstanbul’a bütün arkadaşlarımla, örgütümüzle, gönüllülerimizle, halkımızla yansıtmanın gururunu yaşıyorum. O bakımdan iyi ki bu deneyimle, bu sahip çıkma karakterimizle sürecin her anında var olmuşuz. Aksi takdirde olacakları tahmin bile edemiyorum, etmek bile istemiyorum. Zira o gece en başta devletin ajansı olmak üzere nasıl bir oyun kurgulandığını bize hissettirdiler. Ama buna fazla fırsat vermedik belki havaları bir saat falan sürdü. Onun dışında 3 bin oyla havalandıklarını gördük. Ama biz 15 bin oyla havalanmıyoruz. Biz 16 milyon oyla havalanıyoruz. 16 milyon insanla kazandık, 16 milyon insanla da yöneteceğiz” dedi. “ÖRGÜTLÜ SUÇ TARİFİNİ BİLEMEM, ÖRGÜTLÜ ÇALIŞMAYI BİLİRİM”

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Örgütlü bir suç’ olduğu yönünde değerlendirme yaptığının hatırlatılması üzerine Ekrem İmamoğlu, “örgütlü suç tarifini ben bilemem. Örgütlü çalışmayı bilirim ama. Biz partimizin üyelerine örgüt deriz. Örgütlü çalışmayı iyi biliriz kol kola, omuz omuza ve o süreci tümüyle hisseden bir örgüte sahip olduk. Şu anda bile binlerce insan, seçim kurullarının önünde çuvalların başında bekliyorlar. Yine örgütlü biçimde bekliyorlar. En ufak bir sıkıntı gelmemesi adına bekliyorlar. Bir oya sıkıntı çıkmaması adına bekliyorlar. Hepsine minnettarım. Onlar şu andaki bu sürecin, demokrasi sürecinin kahramanları. Gencinden kadınına herkes. Bu bakımdan biz bunu biliyoruz. Ama başka bir örgütlülükten bahsediyorlarsa, sandık kurulu başkanları vesaireler bunu biz bilmeyiz. Devletin bunu nasıl atadığı belli. Kaymakamları var, ilçe seçim kurulları var. Bunu araştırsınlar. Kaymakamı kim atamış? Kaymakam kimi atamış? O bizim işimiz değil. Biz söz verdik, sandıkta oya sahip çıkacağız dedik ve çıktık. Sandıkta sahip çıktıktan sonra süreçte çıktık. Bugün gelinen noktada demokrasiye sahip çıkmanın sorumluluğunu üstlenmiş durumdayız. Onu da sonuna kadar sağlayacağız. Bu çalışmamız Türkiye'ye örnek olmuştur. Türkiye'yi ferahlatmıştır. 'Evet ya oluyor, sahip çıkınca oluyormuş' dedirttik. Seçimle ilgili bu kadar kaygı duydukları süreç yani sadece İstanbul'da mı? Yani kazandıkları hiçbir şehirde böyle bir kaygıları yok mu acaba diye bir de kendi kendilerine sorsunlar" dedi.

“ANADOLU AJANSI’NIN TRAFOSUNA KEDİ GİRDİ”

 İmamoğlu, daha sonra Kartal Belediyesi’nin önünde bekleyen yüzlerce partiliye balkon konuşması yaptı. Gökhan Yüksel’i tebrik etmeye geldiğini söyleyen İmamoğlu, “Görüyorum ki siz de beni tebrik etmeye gelmişsiniz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. 'Bu kardeşiniz tek bir oya dahi zarar getirmeyecek' demiştim. Emeği geçen bütün CHP'li arkadaşlarıma, aynı zamanda İYİ Parti'ye, bu sürece katkı sunan sandıklarda görev alan bütün siyasi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İstanbul Gönüllüleri'ne de ayrıca teşekkür ediyorum. 12 seçim yönettim, tek bir oya dahi zarar gelmemesi için çalıştım. Bu kardeşiniz, yine tek bir oya dahi zarar getirmeyecek. Biz YSK'yı takip ettik. Partimizin sistemiyle süreci takip ettik. Aynı zaman da üçüncü sistem de kurarak o sistemi kontrol ettik. Akıllarını başlarından aldık. Dediler ki, 'Biz, bu süreci kontrol ederiz.' Tıkır tıkır verileri vermeye başladılar. Bu sefer AA'nın trafosuna kedi girdi. Tam 11 saat veri vermediler. Hepimizin cebindeki paralarla maaş alan Anadolu Ajansı'nda yönetici olduklarını düşünenleri şiddetle tekrar kınıyorum. Ben olsam utancımdan o görevi terk ederdim. Anadolu Ajansı'nın, kuruluş yıldönümüne gitmiş, Anıtkabir'de benim yazdığım sayfaya bakmış, ne yazmış diye. Kopya çekecek. Üzülüyorum, devletin 100 yıllık kurumunun bir siyasi partiye değil, bir bireye değil, milletine hizmet etmesi gerektiğinin bilincinde olmayan zavallılara böyle koltuklar teslim edersen, başına gelecek budur. Ben sadece zavallı diyorum” dedi.

 “SEÇİM SÜRECİNİ ÇOK GÜZEL YÖNETTİK”

 Seçim sürecini çok güzel yönettiklerini söyleyen İmamoğlu, “’3 bin oyla kazandık’ açıklaması yapmak, rakibimiz için belki de hayatının en kötü deneyimi olmuştur. Ben, bunu yaşamak istemezdim. YSK'nın sayfasında oluşturduğu sayıdan sonra 24 bin olan oy farkı, maddi hataların giderilmesi sonucunda 21 bine indi. Bize de, onlara da yapılan maddi hatalar ki bunlar 4 bin oy bize, yaklaşık 11 bin oy da onlara yazıldı. ‘Geçersiz oyları sayacağız’ dediler. Şu an yüzde 95 civarı bitti. 15 bin 500 civarında bir fark var. Neymiş efendim, 15 bin oyla kazanılan, ‘bu küçük fark’ dedikleri seçimi şaibeli olarak tanımlamaya çalışıyorlar. ‘3 bin oyla kazandık’ demeyi topluma açıklamaktan çekinmediniz. Şimdi 15 bin oyu küçümsüyorsunuz. Halinize gülüyorum. Size, siyasi deneyimi yüksek olan MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli'nin bir sözünü hatırlatayım. ‘Bir oyla bile seçim kazanılır’'' dedi.

  “Ben şunu söylüyorum, 15 bin oyu küçümseyenler, 16 milyon insanın iradesini küçümsüyorlar. 15 bin oyu küçümseyenler, Ak Partili hemşerilerimin de oylarını küçümsüyorlar. Ak Partili dostlarımın da bence ruhlarını incitiyorlar, kalplerini kırıyorlar. Ak Parti’ye geçmişte ya da bu seçimde oy vermiş hemşerilerime söyleyeyim, sizin başınızı öne eğiyorlar, görüyorum. Sizi mahcup ediyorlar, görüyorum. Ben Ekrem İmamoğlu olarak kollarımı açtım, tüm maneviyatınızla, tüm ahlakınızla, tüm değerlerinizle sizi kucaklamaya hazır olduğumu bütün Ak Partili hemşerilerime duyuruyorum. ” dedi.

İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

 Biz, kimilerinin aklından geçen bazı kötü düşüncelerden vallahi anlamayız. Sandıkta ne yapılırmış, ne yapılmazmış, vallahi bilmeyiz. Atılan ve sayılan oylara bakarız. Aklı başka işlerde olan insanların aklına, akıl, sır ermez. Benim aklımda hiç böyle bir şey olmadı, aklımdan geçmedi. Ben anlamam hileden, hurdadan. Kalecilik yaparken, yediğim golü vermeyen hakeme, 'Gol' diyen kaleciyim. Dürüstlük kadar güzel bir şey yok. Aklından hileyi, hurdayı geçiren kişiler, her türlü manevrayı bulmak için çaba gösterirler. Ama bu sefer, bu toplum bunu kabul etmeyecek. Şu anda ben, burada İstanbul İttifakı'nı görüyorum. Siyasi anlayışı ne olursa olsun, bu şehrin vicdanını, maneviyatını, tarihini, doğasını korumak isteyen, insanca yaşamak isteyen, mutlu ve huzurlu olmak isteyen insanları görüyorum.

Sesimizi kısmaya çalışanlara, buradan sesleniyorum. Biz, alan alan dolaşırız, birbirimizle buluşuruz. Yürek yüreğe kalplerimiz atar, başka mecralarla birbirimize ulaşırız. Buradan sesimi duyurmak istiyorum. Beni duysunlar. Medya, insanların bilgi alma hakkını korumak zorundadır. Bazı medya kanallarını anladık. Onları bir kenara koyuyorum. AA'yı da bunların arasına katıyorum. Ama bazı aileler, bazı iş insanları var ki, onlarca yıl ailelerinin, büyüklerinin kurduğu, asil mücadelelerle bugüne getirip, taşıdıkları soyadlarıyla bu ülkeye örnek olmuş iş insanları var. Ben, onların patronluklarını yaptığı medya kanallarında sesimin kısılmasını, onlar adına değil, geçmişleri adına, babaları, anneleri adına, bu ülkeye hizmet etmiş iş insanı olarak, bu ülkeye hizmet etmiş o insanlar adına üzüntüyle takip ediyorum.

 Rakibimiz adına 10 kişi konuşuyor, her birini naklen veriyorlar. Her birinin düşüncelerini aktarıyorlar. E kardeşim, benim de onlara cevabım var, beni neden göstermiyorsunuz? Gösteremiyorlar. Ben, basın açıklaması yapıyorum, rakibimiz adına konuşanların cevabını yayınlıyor ama benim konuşmamı yayınlamıyor. Allah Allah! Benim söylediğimi toplum bilmezse, insanlar duymazsa, o insanın bana verdiği cevaptan ne anlayabilir? Böyle adalet olur mu? Ailelerine olan sorumluklarından dolayı NTV'yi, Şahenk Ailesi'ni, Habertürk'ü, Ciner Ailesi'ni, CNN Türk'ü, Demirören Ailesi'ni takip ediyorum. Ailelerinden ve bugüne kadar iş dünyasına yaptıkları katkılardan dolayı, kendilerini uyarmayı kendime hak gördüğüm için uyarıyorum. Yoksa gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim. Saygı duyduğum için, bunu söylemek zorundayım.

 Aklıselim insanları sürece ve göreve davet ediyorum. Bu mesele, Ekrem İmamoğlu meselesi değildir. Bu mesele, memleket meselesidir. Bizi, daha fazla dünyaya rezil etmeyin. Bizi, bir seçimden dolayı, demokrasi mücadelesinde mahcup etmeyin. 94 yılında seçildiğinizde, bu devletin SHP ve DYP hükümeti, size eliyle makamı teslim etti. Bir şey mi oldu Allah aşkın ya? Kazanırken her şey güzel, kaybederken her şey 'tu kaka'. Olmaz. Bütün sabrım, enerjim ve güler yüzümle mutluluğunuzu görüyorum. Ne mutlu bana. Çocuklarımızı konuşacağım. Türkiye'nin ekonomik sorunlarının bu şehre uğrattığı tahribatı, işsizliği takip edecek ve çözümlerime başlayacağım. Bu şehrin, özgür düşünce ve evrensel hukukla yol alacağı adil bir süreci, size yaşatacağım. Haber okunma sayısı: 316

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

EMEKLİLERDEN YAPILAN ZAMMA PROTESTO!

Disk ve Emekli-Sen.’nin yapılan zamların az olmasından dolayı Kartal Meydanında düzenlemiş olduğu basın

BAKLAVACI KARDEŞLER TUTUKLANDI!

İstanbul Pendik'te içerisinde hamile kadın bulunan araca saldıran ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen H.S.

EKREM İMAMOĞLU İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ!

İkinci kez İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu başkanlığında İBB Meclisi

KARTAL BELEDİYESİ AĞAÇ KESMEDİK KESTİRMEYİZ!

Kartal Belediyesi ekipleri tarafından ağaç kesimi gerçekleştirildiği haberine yanıt olarak Kartal Belediyesi bir

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL