21 Mayıs 2019 Salı

Kartal Dernekler Federasyonu’nun Kahvaltısına Misafir Yağmuru

kartal-dernekler-federasyonunun-kahvaltisina-misafir-yagmuru

KARDEF’ in düzenlediği kahvaltıda Orhantepe Mahallesi, siyasiler ve STK’lar buluştu. Taşyürek “En büyük servet ERDEM’dir, Derdi Olan İnsan Önemli İnsandır” dedi.
21 Ocak 2019 Pazartesi 17:32

 Şafak Döner Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıda bulunan isimlerden bazıları AK Parti İstanbul Milletvekilleri Eyüp Özsoy ve Osman Boyraz, Ak Parti Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, CHP Kartal Belediye Başkan aday adayı Yüksel Çiftçi, Ak Parti İstanbul yönetim kurulu üyeleri Yunus Fırat Aydın ve Ferhat Dağ.

Sözlerine milletvekillerini, basın mensuplarını, ilçe başkanları, sivil toplum örgütlerini, muhtarları, Orhantepe Mahallesi sakinlerini selamlayarak başlayan Taşyürek, ” İnsanların değişik siyasi fikirleri olabilir ama sonuçta bu dalgalanan güzel bayrağımız altında, vatanın birliği ve bütünlüğü içinde, güzel ülkemizin insanlarının bir arada olması, istikbale kıyamete kadar birlikte yaşaması çok güzel ve anlamlıdır. 31 Mart siyasi seçimlerinde öncelikle Kartalımızın öne çıkarılması, Kartal ile ilgili projelerin öne çıkarılması halinde bir hizmet yarışı çerçevesinde yürümesini ve sonuçta güzel kentimiz Kartalın kazanmasını canı gönülden diliyoruz. Bildiğiniz gibi Orhantepe bize medeniyetimizden emanet bir kent. Orhantepe ismi ecdadımız Orhan Gazi’den emanet. O sebeple burada yapılacak hizmetlerin ve işlerin güzel bir ruhu da var.” sözleriyle birlik olmanın önemine vurguda bulundu.

Taşyürek, Kartal ilçesinin sorunlarının giderilmesi hakkında; “Kartal her boyutuyla her ilçesiyle güzel bir kent. Kartal’ı yeniden ayağa kaldırmak, geçmiş on yıldaki yaşanan sıkıntıların da altını çizerek bunların giderilmesi noktasında İnşaallah hep birlikte ayağa kalkacağımızı burada belirtmek isterim. Projelerimizi önümüzdeki günlerde dostlarımızla, Kartal’ı seven güzel insanlarla paylaşacağız.” dedi.

Kalıcı Olan Dostluktur!Taşyürek, CHP Kartal Belediye Başkan aday adayı Yüksel Çiftçi’nin de kullandığı bir cümleye ithafen; “Kalıcı olan dostluktur” diyerek ekledi: ” Elbette ki çok önemlidir. Sonuna kadar bu ifadeyi takdir ederek kendisine teşekkür ediyorum. Ecdadımızın çok güzel bir sözü vardır. Evlatlara bırakılan en büyük servet erdemdir, fazilettir. Kartal’da da bizim bırakacağımız en güzel şey kalıcı dostluklarımızdır, kardeşliğimizdir. Farklı yerlerde, farklı düşüncelerde olabiliriz. Sorunlar için farklı ilaçlar tavsiye edebiliriz ama bu kentin insanlarıyız. İyi günde, kötü günde bir arada olmak, birliğimizi her zaman zirvede tutmak durumundayız.” cümleleriyle birlik mesajı verdi.

Taşyürek, kahvaltıda bulunan Milliyetçi Hareket Parti’si mensuplarına binaen; “Burada Milliyetçi Hareket Partili dostlarım var. Bu dönemde de, biz onlarla ülkemizin aydınlık istikbali için daha önce de yaptığımız bir güzel cumhur ittifakına devam edececeğimizin altını çizen sayın başkanımıza teşekkür ediyorum” diyerek Milliyetçi Hareket Partisi ile Ak Parti ittifakına değindi.

Derdi Olan Önemlidir!

Taşyürek konuşmasının devamında diğer partilerden katılım sağlayan adaylara ve muhtarlara da başarılar diledi. Taşyürek “Derdi olan insan önemli insandır. Derdi olan insan, bu ülkenin, kentin, mahallenin sorunları için yüreğini ortaya koyan, çözümü için bir şeyler üreten insandır. Ben 12 Eylül nesliyim. Bizim gençliğimizde derlerdi ki ‘Ne Sağçı Ol Ne Solcu, Topçu Ol’. Ben topçu olmadım, sağda da solda da olan insanları takdir ettim, başımın üzerinde yeri var dedim. Çünkü bu insanlar derdi olan insanlardı. Bu topraklara sevdalı insanlardı. Problemlerin çözümü için kendi yüreklerinden gelen şeyleri ortaya koyan insanlardı. O sebeple çok anlamlı insanlardı.” diyerek ülke dertlerini kendine dert edinen insanlara vurgu yaptı ve birlik mesajlarına devam etti.

Taşyürek, konuşmasında çocuklar ve gençlere de değinerek “Güzel çocuklarımız için ne istiyorsak Kartal’ımız için de onu istiyoruz. Çünkü bizim geleceğimiz bu evlatlar.” dedi.

Taşyürek, konuşmasını katılımcılara teşekkür ederek sonlandırdı.

Foto: Alaattin Böke

Haber: Kübra Durlanık

Haber okunma sayısı: 3183

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

Başkan Keskin Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yarın yapılacak olan ilk resmi meclis toplantısı öncesinde, Şişli

ŞİŞLİ’YE KESKİN DOKUNUŞLAR

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli

Muhtarlıkta Kadın Gücü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce

Seçimlerde Son Durum!

Yapılan İtirazlar Sonucu Yeniden Sayılan Sandıklardan Sonuçlar Geliyor…

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Kartal Belediyesi