23 Mart 2019 Cumartesi

5. Geleneksel Akıl Oyunları Festivali Kapanış Töreni Gerçekleşti

5-geleneksel-akil-oyunlari-festivali-kapanis-toreni-gerceklesti

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Geleneksel Akıl Oyunları Festivali Kapanış Töreni Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın katılımıyla yapıldı.
14 Mart 2019 Perşembe 16:15

 Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Geleneksel Akıl Oyunları Festivali Kapanış Töreni Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın katılımıyla yapıldı.

Ümraniye Belediyesi, çocukların zihinsel gelişimine katkıda bulunarak onları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırma amacı taşıyan Akıl Oyunları Festivali’nin beşincisinin kapanış törenini gerçekleştirdi. Ümraniye Belediyesi'nin öncülük ettiği, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'yle ortaklaşa düzenlenen festival, Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda muhteşem bir finalle gerçekleşti. 5. Akıl Oyunları Festivali’ne Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Millî Eğitimi Şube Müdürü Arif Karapıçak, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, okul müdürleri, muhtarlar, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Akıl oyunları ile ilk kez karşılaşan anne ve babaların heyecanı ise festivale renk kattı.

Festivalde eğitimi verilen Reversi, Abalone, Katamino, Hedef 4, Mangala, Hedef 5, Sudoku, Dama ve Taş Oyunu (9 taş) gibi 9 branşta yapılan yarışmalar sonucunda dereceye giren çocuklara kupa ve madalya takdim edildi.  Aylardır süren etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği kapanış festivaline yaklaşık 246 ilkokul ve 261 ortaokuldan olmak üzere toplamda 507 öğrenci katıldı. Ümraniye Belediyesi tarafından bugüne kadar ilkokul ve ortaokullara toplamda 11950 oyun materyali de sağlandı.

Program Ümraniye Belediyesinin mehteran takımı gösterisiyle başladı. Ardından Halk Oyunları Horon Gösterisi sahne aldı. Daha sonra program çocukların Dama ve küp gösterileri ile devam etti.Ümraniye İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Arif Karapıçak selamlama konuşması yaparak, “Çocuklarımızın bu tür zekâ oyunlarıyla gelişimine katkı sağlayan, bütün okul malzemeleri ile okullarımıza destek veren Belediye Başkanımız Hasan Can’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

"Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum" diyerek konuşmasına başlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Beleyesinin çocuklara yönelik sosyal ve kültürel faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Hasan Can, “Bugün geleneksel hale getirdiğimiz akıl oyunlarının beşincisinin ödül törenini gerçekleştiriyoruz. Bu akıl oyunları sayesinde çocuklarımıza analitik düşünebilmeyi ve problemleri nasıl çözeceği konusunda tecrübe kazanmasını sağlıyoruz. Bu oyunlarla çocuklarımız yeteneklerini geliştiriyorlar. Bu derslerin çocuklara vermesi gereken şey ise; problem çözme yeteneğini kazandırmasıdır” dedi. Başkan Hasan Can daha sonra AK Parti tüzüğü gereği 3 dönemi tamamlamasının ardından 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde aday olmadığını söyleyerek, 15 yıl evvel nasıl temiz bir alınla aldıysak bu emaneti yine alnımız ak, başımız dik olarak İsmet Kardeşimize teslim edeceğiz inşallah” dedi. Başkan Hasan Can son olarak, Allah bu milletin çocuklarına musallat olan musibetlerden uzak eylesin. Bayrağa uzanan eller kırılsın ezana uzanan diller kurusun. Rabbim şer odakların şerrinden muhafaza eylesin” diyerek konuşmasının sonlandırdı.

Program, dereceye giren öğrencilere Başkan Hasan Can ve protokol tarafından ödülleri takdim edilmesiyle son buldu.

 Program sona erdikten sonra Başkan Hasan Can İHA ve DHA'ya röportaj verdi.Haber okunma sayısı: 72

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

ÇELEBİ MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTI

Kuruluşundan bu güne kadar ak partinin değişik kademelerinde görev almış sivil toplum kuruluşlarında da kurucu

CHP’Lİ ADAY ADAYLARI VİTRİNDE!

CHP Kartal İlçe Başkanlığı 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Belediye başkan aday

CHP ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

CHP Kartal Gençlik kolları 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler gününü alternatif bir törenle kutladı. İlçe

Her Şey Çocuklarımız İçin

Keyad Yönetim Kurulu Başkanı Gülgün Şahin Çelebi ve Yönetiminin gerçekleştirdiği kahvaltı programı Kartal

Öztürk Pendik’e Talip Oldu

Pendik Belediye Başkan eski yardımcılarından ve Dernekler Federasyonu Başkanı Avukat Ramazan Öztürk,

GÖKÇE 'MAAŞ ALMAYACAĞIM'

AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından iş adamı Âdem Gökçe, ilginç çıkışlarıyla tüm

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Gökhan Yüksel