07 Nisan 2020 Salı

Başkan Gökhan Yüksel, Orhantepe Semt Pazarını Ziyaret Etti

baskan-gokhan-yuksel-orhantepe-semt-pazarini-ziyaret-etti

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal'ın Orhantepe Mahallesi'nde kurulan semt pazarını ziyaret ederek, vatandaşların ve pazar esnafının taleplerini dinledi.
29 Ocak 2020 Çarşamba 12:41

 Göreve geldiği günden bu yana "Mahallemi Dinliyorum", "Halk Günü", "Muhtarlar Toplantısı" gibi organizasyonlarla Kartallı vatandaşlarla buluşan, birçok defa STK ve meslek odalarıyla bir araya gelen, Komşu İletişim Merkezi'ni açarak vatandaşların belediyeye kolay ulaşmasını sağlayan, Kartal Belediye Meclisi oturumlarını YouTube'dan canlı yayınlayan Başkan Gökhan Yüksel, şimdi de esnaf ziyaretleriyle Kartal'ın mahallelerini geziyor.


 Bu kapsamda Orhantepe Mahallesi'nde kurulan semt pazarını ziyaret eden Başkan Gökhan Yüksel’e vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Pazar esnafıyla tek tek selamlaşan Başkan Yüksel, hayırlı işler dileklerini iletti. Pazar esnafı ve vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendiren Başkan Yüksel, notlar aldırarak eksikliklerin en kısa sürede giderileceğini bildirdi.


 Orhantepe Mahallesi'ni de kapsayan Komşuluk ve Dayanışma Meydanı'nı kısa sürede tamamlayarak kullanıma açtıklarını belirten Başkan Gökhan Yüksel, meydanın ikinci etabı olan ve içinde kreş ile yüzme havuzu da bulunacak olan kültür merkezini de en kısa sürede yapacaklarını ifade etti.

"Ülkece En Önemli Konumuz Kentsel Dönüşüm"

 Orhantepe Mahallesi'nde devam eden kentsel dönüşüm sürecinden de bahseden Başkan Yüksel, "Depremden dolayı Elazığ ve Malatya'da onlarca canı yitirdik. Orhantepe Mahallemizde de bir acı yaşamıştık. Bir binamız çökmüştü. Bölgede yaşayan komşularımıza teknik destek sağlanabilmesi için teknik danışmanlık ofisi açtık. Orhantepe'deki kentsel dönüşüm çalışmalarımızı Bakanlıkla işbirliği içinde sürdürüyoruz, fakat üzerinden bir yıl geçmesine rağmen somut adımlar atmak kolay olmuyor. Projeler tamamlansa bile inşaat sektöründeki durgunluktan dolayı adımlar atılamıyor. Elazığ'da depremden etkilenen yerleri ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. Depremi bir kez daha ne yazık ki yaşamış ve hatırlamış olduk. Ülkemizin tamamında dönüşümle ilgili çok ciddi çözümler aramalıyız ve bu konuda fikir birliği yapmalıyız. Ülkece odaklanacağımız en önemli konu bu" diye konuştu.
Haber okunma sayısı: 1257

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

TUZLA EN AZ RİSKLİ İLÇELERDEN

Küresel Koronavirüs salgını ile ulusal, bölgesel ve yerel mücadelenin tüm imkanların seferber edilerek

Kartallı Elazığlılar Başkanını Seçti

Kartal Elazığlılar Derneğinin 1. Olağan Kongresi dernek merkezinde salt çoğunluğun katılımı ile

İDLİB ŞEHİDİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLER CAMİİNDEN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

İdlib’te rejimin düzenlendiği hava saldırısında şehit olan askerlerimiz son yolculuklarına uğurlanıyor.

Anadolu Rock Müziğinin Devleri Unutulmadı

Türk Müziğinin duayen sanatçılarından Barış Manço ve Cem Karaca “Müziğin En Güzel Yolcuları” adlı

Özel Kale Okulları Yöneticileri Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Özel Kale Okulları İstanbul Avrasya Gazeteciler Yönetimi ile Tuzla Newcastle Lounge Cafede kahvaltıda bir araya

Van Şehitleri Son Yolculuklarına Uğurlandı

Çığ felaketinde şehit olan askerler için tören düzenlendi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Emek Medya Ajans