20 Ağustos 2019 Salı

Geri Dönüşüm Seminerleri Devam Ediyor

geri-donusum-seminerleri-devam-ediyor

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, Sabri Taşkın İlkokulu öğrencilerinin hazırladıkları çevreci sergiyi ziyaret etti ve minik çevrecilere geri dönüşüm hakkında bilgi verdi.
11 Haziran 2019 Salı 14:20

 Kartal’da bulunan Sabri Taşkın İlkokulu’nun bahçesinde ziyarete açılan sergiye, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars ile birlikte Sabri Taşkın İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Öğrencilerin, 2018-2019 eğitim öğretim yılı boyunca dâhil oldukları uluslararası “e twinning” projelerinde hazırladıkları ürünlerin yer aldığı sergide; sanat, doğa ve çevre ile ilgili çalışmalar meraklıları ile buluşuyor. Sergiyi ziyaret eden Dr. Dilek Kars ise, öğrencilere geri dönüşümün önemiyle ilgili bilgiler verdi.

 

Kartal Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerin çocukların çevre bilincinin arttırılmasına önemli katkı sağladığını vurgulayan Öğretmen Gönül Ayar Ünal, “Proje başladığı günden itibaren Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, okulumuza ve öğrencilerimize desteklerini hiç eksik etmedi. Kartal Belediyesi ile öğrencilerin bilinçlendirilmesi konusunda sürekli ortak projeler yapıyoruz ve bu projelerde ortak hareket etmekten son derece memnunuz.” dedi.

 

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, ''Projenin başlangıç aşamasında, Öğretmenimiz Gönül Ayar Ünal’ın talebiyle öncelikle öğrencileri bilgilendirici seminerler düzenleyip, atık sanatı ile ilgili örnek tasarım çalışmaları gösterip, öğrenciler ile birlikte hareket ettik. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in de vizyonuna uygun olarak çevre ile ilgili farkındalık yaratan ve eğitici çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Biz biliyoruz ki geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızı eğitmek ve bu konuda bilgilendirme çalışmalarını hayata geçirmek, ağaç yaşken eğilir mantığıyla oldukça yerinde bir uygulamadır.” dedi. 

Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı bir çevrenin şart olduğunu dile getiren Dr. Dilek Kars, “Sevgili öğrenciler, doğayı dinleyin, koklayın derin bir nefesi ciğerlerinize çekin hala ciğerlerinizi doldurabilecek kalitede temiz hava bulabildiyseniz. Gözlerinizi denizin mavisi, ormanın yeşilinde dinlendirin. Çıplak ayakla toprağa basın, toprağı elleyin, koklayın. Belki de özlediğiniz unuttuğunuz ya da önceden hiç yaşamadığınız bir huzuru, sakinliği, dinginliği yakalayacaksınız. Şehir hayatına göre doğanın ne kadar sessiz, havanın ne kadar temiz, ortamın ne kadar güzel olduğunu fark edeceksiniz. Gerçekleri bir de doğa içinde sorgulamayı deneyin.” dedi.

 

 Haber okunma sayısı: 103

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

17 Ağustos 1999 Depremini Yaşamak

17 Ağustos 1999 yılında saatler 03:02 yi gösterdiği zaman ülkemizde meydana gelen afetin üzerinden tam dolu dolu

Pendik Yüksek Hızlı Tren Otobüs Durakları Minibüsçülere mi Tahsis Edildi…!

Pendik yüksek hızlı tren otobüs durakları Pendik-Kadıköy minibüslerine mi tahsis edildi. Yolcu otobüslerinin

Kartal’da ve Çevre İlçelerde Kâğıt Toplayıcılar Kol Geziyor

Kartal’da ve çoğu ilçelerde sorun haline gelen çöp toplayıcıları dur durak bilmiyor. Gece geç saatlerde

TUZLA’NIN GURURU OLDU

Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi İstanbul Tuzla’da 36 öğretmen ve 510 öğrencisi ile sınavla öğrenci

Pendik Ahmet Yesevi Mahallesinde Muhtar Yok Mu?

Pendik Ahmet Yesevi mahallesinde sorunlar bitmek bilmiyor.

Meslektaşımız İfaket Çakı’nın Mutlu Günü

Kartal Gazeteciler Derneği Kurucularından ve İzci Haber Gazetesi sahibi İfaket Çakı’nın oğlu Tolga Öz ve

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL