17 Haziran 2019 Pazartesi

Geri Dönüşüm Seminerleri Devam Ediyor

geri-donusum-seminerleri-devam-ediyor

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, Sabri Taşkın İlkokulu öğrencilerinin hazırladıkları çevreci sergiyi ziyaret etti ve minik çevrecilere geri dönüşüm hakkında bilgi verdi.
11 Haziran 2019 Salı 14:20

 Kartal’da bulunan Sabri Taşkın İlkokulu’nun bahçesinde ziyarete açılan sergiye, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars ile birlikte Sabri Taşkın İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Öğrencilerin, 2018-2019 eğitim öğretim yılı boyunca dâhil oldukları uluslararası “e twinning” projelerinde hazırladıkları ürünlerin yer aldığı sergide; sanat, doğa ve çevre ile ilgili çalışmalar meraklıları ile buluşuyor. Sergiyi ziyaret eden Dr. Dilek Kars ise, öğrencilere geri dönüşümün önemiyle ilgili bilgiler verdi.

 

Kartal Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerin çocukların çevre bilincinin arttırılmasına önemli katkı sağladığını vurgulayan Öğretmen Gönül Ayar Ünal, “Proje başladığı günden itibaren Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, okulumuza ve öğrencilerimize desteklerini hiç eksik etmedi. Kartal Belediyesi ile öğrencilerin bilinçlendirilmesi konusunda sürekli ortak projeler yapıyoruz ve bu projelerde ortak hareket etmekten son derece memnunuz.” dedi.

 

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, ''Projenin başlangıç aşamasında, Öğretmenimiz Gönül Ayar Ünal’ın talebiyle öncelikle öğrencileri bilgilendirici seminerler düzenleyip, atık sanatı ile ilgili örnek tasarım çalışmaları gösterip, öğrenciler ile birlikte hareket ettik. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in de vizyonuna uygun olarak çevre ile ilgili farkındalık yaratan ve eğitici çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Biz biliyoruz ki geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızı eğitmek ve bu konuda bilgilendirme çalışmalarını hayata geçirmek, ağaç yaşken eğilir mantığıyla oldukça yerinde bir uygulamadır.” dedi. 

Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı bir çevrenin şart olduğunu dile getiren Dr. Dilek Kars, “Sevgili öğrenciler, doğayı dinleyin, koklayın derin bir nefesi ciğerlerinize çekin hala ciğerlerinizi doldurabilecek kalitede temiz hava bulabildiyseniz. Gözlerinizi denizin mavisi, ormanın yeşilinde dinlendirin. Çıplak ayakla toprağa basın, toprağı elleyin, koklayın. Belki de özlediğiniz unuttuğunuz ya da önceden hiç yaşamadığınız bir huzuru, sakinliği, dinginliği yakalayacaksınız. Şehir hayatına göre doğanın ne kadar sessiz, havanın ne kadar temiz, ortamın ne kadar güzel olduğunu fark edeceksiniz. Gerçekleri bir de doğa içinde sorgulamayı deneyin.” dedi.

 

 Haber okunma sayısı: 48

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

Başkan Keskin Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yarın yapılacak olan ilk resmi meclis toplantısı öncesinde, Şişli

ŞİŞLİ’YE KESKİN DOKUNUŞLAR

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli

Muhtarlıkta Kadın Gücü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce

Seçimlerde Son Durum!

Yapılan İtirazlar Sonucu Yeniden Sayılan Sandıklardan Sonuçlar Geliyor…

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL