24 Ağustos 2019 Cumartesi

Gökhan Yüksel Sorunlara Çözüm Getirmek İçin Vatandaşla Buluştu

gokhan-yuksel-sorunlara-cozum-getirmek-icin-vatandasla-bulustu

Seçim sürecinde “Kartal’ı Komşularımızla Birlikte Yöneteceğiz” diyerek vatandaşı yönetim sürecine dâhil etmek isteyen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Halk Buluşması” kapsamında Başkanlık Makamında vatandaşlarla bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıda 'depreme dayanıksız binalar' sorununu çözmek için yeni bir planlama sürecine girileceğini söyleyen Başkan Gökhan Yüksel, vatandaşlarla dönüşüm toplantıları yapacaklarını söyledi.
21 Mayıs 2019 Salı 16:03

 Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal'da çoğulcu ve katılımcı hizmet anlayışının geliştirilmesi kapsamında kendisiyle görüşmek isteyen yaklaşık 200 vatandaşı, gruplar halinde makamında ağırladı. Vatandaşların yaşadıkları sorunları, talep ve isteklerini dinleyerek not alan Başkan Gökhan Yüksel, vatandaşların sıkıntılarının giderilmesi için ilgili birim müdürlerine bir an önce çözüm bulunması talimatını verdi.

 

Kartal Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen buluşmada vatandaşların sorularını yanıtlayan Başkan Gökhan Yüksel, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

 

“Görevler Gelip Geçici; Bizim İçin Önemli Olan, Gönüllere Girebilmektir”



 

"Vatandaşlarımızla devamlı bir araya gelerek, sorunları tespit edip çözüm üretmeye gayret edeceğiz. Sizleri bugün Başkanlık Makamında ağırlayarak sorunlarınızı ve taleplerinizi dinlemek istedim. Bir bakıma Başkanlık Makamını, halkımıza açmış bulunduk. Hâlihazırda günde neredeyse 2-3 bin komşumuzla mahallelerimizde buluşup dertlerini bire bir dinleme fırsatı buluyorum. Bizler, görevlerin gelip geçici olduğu gerçeğinden hareketle, gönüllere girmenin her şeyden daha önemli olduğunu biliyoruz. Şu 18 günlük süreçte ulaşıma ve suya gelen indirimle halkımız için nelerin yapılabileceğini herkese gösterdik. Ancak, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi, bir zarfın içine atılan dört oydan sadece birini kabul etmedikleri için tekrarlanacak. Hak yerini bulur diyorum. Bu anlamda, toplumun vicdanına ve vatandaşlarımızın ferasetine güveniyorum.” 

 

“Vatandaşlarımızla Bir Araya Gelerek Projelerimize Hayat Vereceğiz”

 

Seçilmiş Başkanımız Ekrem Bey ile Kartal'ın sorunlarını görüşme imkânı da bulduk. Deniz ulaşımından Orhantepe ve Cevizli Mahallelerimizde yıkılan ve yıkılması kararlaştırılan binalar gibi; komşularımızın çok büyük dertleri var. Bu bölgemizde binaların çoğu eski, bitişik nizam ve birçoğu riskli yapı belgesi alan, yıkılması gereken binalardır. Bu binaların yeniden yapılması noktasında, ne TOKİ'nin böyle bir dermanı var, ne de belediyemizin elinde sihirli bir değnek var. Binaların çoğu kaçak ve yıkılıp yeniden yapıldığında da aynı daire sayısı kadar olmayacaklar. Dolayısıyla bir planlama sürecine girmek gerekiyor. Eski binalarla ilgili dönüşüm toplantıları gerçekleştireceğiz. 23 Haziran'da Ekrem Bey'in başarısı bize de hız katacaktır. 

 

Kartal'ı güzelleştirmeye yönelik projelerimizi şimdiden ele almaya başladık. Bunların başında yeni piknik alanı, parklar, spor tesisleri ve kreşler geliyor. Projelerimizi hayata geçirme noktasında istişareye önem veriyoruz. Bu anlamda, vatandaşlarımızla devamlı bir araya gelerek, sorunları tespit edip çözüm üretmeye gayret edeceğiz. Projelerimizin tamamı gerçekleştirilebilir ve halkın doğrudan ihtiyaçlarına yöneliktir. "



Haber okunma sayısı: 109

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Soğanlık Yeni Mahallede Gördüğümüz Manzara Bizleri Şaşırttı

Kartal Belediyesi Temizlik ekiplerinin gece gündüz çalışmalarını aksatmadan halka hizmet etmek için çalışan

Sazıyla Sözüyle Sarıkamış

Emekli Öğretmen Araştırmacı Yazar Zeki Demirci’ nin kaleme aldığı Sarıkamış Türküler, Ozanlar ve Danslar

TUZLA BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCILARI VE MÜDÜRLERİNİ ZİYARET ETTİK

İstanbul Avrasya Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Bayrak ve Yönetimi olarak Tuzla Belediye

17 Ağustos 1999 Depremini Yaşamak

17 Ağustos 1999 yılında saatler 03:02 yi gösterdiği zaman ülkemizde meydana gelen afetin üzerinden tam dolu dolu

Pendik Yüksek Hızlı Tren Otobüs Durakları Minibüsçülere mi Tahsis Edildi…!

Pendik yüksek hızlı tren otobüs durakları Pendik-Kadıköy minibüslerine mi tahsis edildi. Yolcu otobüslerinin

Kartal’da ve Çevre İlçelerde Kâğıt Toplayıcılar Kol Geziyor

Kartal’da ve çoğu ilçelerde sorun haline gelen çöp toplayıcıları dur durak bilmiyor. Gece geç saatlerde

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL