17 Haziran 2019 Pazartesi

ÖZTÜRK’ÜN İFTARINA YOĞUN İLGİ

ozturkun-iftarina-yogun-ilgi

STK Komisyon Başkanı ve Pendik Dernekler Federasyon Başkanı (PENDEF) Av. Ramazan Öztürk ve Pendik Belediyesinin iş birliği ile düzenlenen iftar programı Pendik Yunus Emre Kültür Merkezinde Siyaset, İş İnsanı, STK Başkanları, üyeler ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.
02 Haziran 2019 Pazar 19:35

 Program Kuranı Kerim Tilaveti okunmasının ardından PENDEF Başkanı Av. Ramazan Öztürk’ün selamlama konuşması ile devam etti.


Öztürk “Öncelikle Pendik STK Komisyonu, Pendik Dernekler Federasyonu ve Pendik Belediyemiz İşbirliği ile hazırlamış olduğumuz iftar davetimize katılmanızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunarız.

Ayrıca, katkı ve desteklerinden dolayı Pendik Belediye Başkanı Sayın Ahmet CİN ve ekibine de teşekkürlerimizi sunarız.

Bu vesile ile Mübarek Cumanızı, Kadir Gecenizi ve Yaklaşmakta Olan Ramazan Bayramınızı Tebrik Ederiz.Bu akşam birbirinden değerli STK Başkan, Yönetici ve Aileleri ile aynı duygu ve düşünceyi paylaşmak, aynı sofrada yer almak üzere bir araya geldik. Bizi bir araya getiren Rabbimize hamdolsun.

Değerli dostlar STK ile meşgul olmak gönlü güzel insanların işidir, yaşadığı topluma hizmet etmek için çaba sarf edip bir değer üretmek isteyenlerin işidir.

Sivil Toplum olarak kendi şehrimizden büyük şehirlere göç eden hemşerilerimizin bir yandan büyük şehre adapte olması ile uğraşırken öte yandan kendi kültürümüzü, örf ve adetlerimizi yaşatma mücadelesi vermekteyiz. Sivil Toplum çalışmaları de kolay bir uğraş değildir. Sadece üyelerden alınan aidatlar ile STK çalışmalarının başarılı olması mümkün olmamaktadır.

Ancak Sivil Toplum Kuruluşları Kamu kurumlarından her hangi bir talepte bulunduğunda da “Kimin Malını Kime Veriyoruz” “ Tüyü Bitmemiş Yetimin Hakkını Veremeyiz” gibi halen Sivil Toplumun ne anlama geldiğini anlayamamış, yaptığı çalışma ve çabaları kavrayamamış anlayışlarla maalesef zaman zaman karşılaşmaktayız. Sivil Toplum Milletin İçinden Çıkıp, Onun Kurumsallaşmış, Milletin Ta Kendisidir.

Sivil Toplum yük olan değil aslında Kamunun ve Belediyelerin yükünü hafifleten kurumlardır.

Bu itibarla Sivil Toplum Kuruluşlarının üyelerine ve topluma güzel projeler kazandırabilmesi için ekonomik olarak Kamu Kurumları ve Belediyelerce destek verilmeli ve Sivil Toplum kamunun ve üyelerinin eline bakmaktan kurtarılmalıdır.

Bunun için örneğin Pendik Sahil alanında STK ların illerinin özgün mimarisi ile kültür evleri yapılıp, STK larımız kiradan kurtarılabileceği gibi projeler üretecek hale de getirilmiş olacaktır. STK Lara Balık Vermek Yerine Balık Tutmanın bu şekilde yollarını açmak gerekir.

Bu ve benzer konularda Pendef olarak hazırlamış olduğumuz 4 ayrı STK projelerimizi Pendik Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Cin beye sunduk, İnşaallah Binali Başkan da İBB yi kazanırsa ona da aynı projelerimizi sunarak projelerimizin hayata geçirilmesinin takipçisi olacağız.

Öte yandan STK ların başkan ve yöneticilerine Belediyelerin sosyal tesislerinden %20 gibi bir indirim yapılması, İspark ve PenPark’tan ücretsiz yararlanması da STK larımızın yöneticilerini motive edecektir.

Ayrıca STK Lar her geçen gün daha da önem arz etmektedir. STK lara önem veren kurumların ve Belediyelerin başkan ve yöneticileri daha kalıcı olmakta, STK lara ve topluma sırtını dönen yöneticiler ise alandan sessizce çıkmak zorunda kalmaktadır.

Bu itibarla Her Belediyede STK nın içinden gelen, Sivil Toplumun hassasiyetlerini bilen mutlaka belediyelerde bir STK Danışmanı atanması gerektiği kanaatindeyiz. Pendik Belediyemizden ve İBB den de bu adımları bekliyoruz.  

Bu duygu ve düşünceler ile tekrar katılımınızdan dolayı teşekkürlerimizi arz eder, saygılar sunarız” dedi.

Bu güzel akşamda PENDEF Başkanı Av. Ramazan Öztürk’ü Pendik Kaymakamı İlhan ÜNSAL, Pendik Belediye Başkanı Ahmet CİN, Ak Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem KABİL, MHP Pendik İlçe Başkanı Yüksel Cebe, Kırşehir Akçakent Belediye Başkanı Yılmaz KILIÇ, Ak Parti Kırşehir Akçakent İlçe Başkanı Necdet YILDIZ, Ak Parti Kırşehir İl Genel Meclis Üyesi Orhan OK, Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Alim ERDEMİR, Ağrı Dernekler Konfederasyon Genel Başkanı Mustafa ACAR, Kaynarca Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Hüsamettin ELÇİ, Kartal Kardeşlik Platform Başkanı Ömer İÇMELİ, Marmara Afyon Dernekler Federasyonu Başkanı Taner BAYRAK, Van Dernekler Federasyonu 1. Bölge Başkanı Murat ÇEVİK, İstanbul Tokat Dernekler Federasyon Başkanı Ahmet YILMAZ, Sakarya Dernekler Birliği Bşk.-KASTOB Gen.Bşk Yrd.Yaşar SAKA, Zonguldak Dernekler Federasyon Başkan Yrd. Ziya ÖNCAN, Pendik Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Salih ÇALIK, Sağlık Sen 2 Nolu Şube Başkanı Cesur ÖZTÜRK, Lastik İş Gebze Şube Başkanı Özay BEKTAŞ, Ampüte Futbol Kulüp Başkanı Osman BOZANLI, Belediye Meclis Üyeleri, Basınımızın Değerli Temsilcileri, Sivil Toplumun Değerli Başkan ve Yöneticileri, Kulüplerimizin ve Spor Camiasının Temsilcileri yalnız bırakmadı. 
Haber okunma sayısı: 485

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

Başkan Keskin Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yarın yapılacak olan ilk resmi meclis toplantısı öncesinde, Şişli

ŞİŞLİ’YE KESKİN DOKUNUŞLAR

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli

Muhtarlıkta Kadın Gücü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce

Seçimlerde Son Durum!

Yapılan İtirazlar Sonucu Yeniden Sayılan Sandıklardan Sonuçlar Geliyor…

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL