21 Mayıs 2019 Salı

Türkiye Cumhuriyeti Sahipsiz Değildir!

turkiye-cumhuriyeti-sahipsiz-degildir

Atatürk Düşünce Derneği Merkezinin Türkiye genelinde gerçekleştirdiği basın açıklaması Kartal Meydanda Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi.
13 Aralık 2018 Perşembe 11:41

 Atatürk Düşünce Derneği Merkezinin Türkiye genelinde gerçekleştirdiği basın açıklaması Kartal Meydanda Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi.

Basın açıklamasına Atatürk Düşünce Derneği Kartal Şube Başkanı Kemal Aslan ve Yönetimi, Kartal Demokratlar Birliği Başkanı Sedat Özkan ve Yönetimi, Cumhuriyet Kadınları, Mor Kadınlar Derneği ve vatandaşlar katıldı.

Basın açıklamasını Atatürk Düşünce Derneği Kartal Şube Başkanı Kemal Aslan gerçekleştirdi.

 “Türkiye Cumhuriyeti Sahipsiz Değildir!Türkiye Cumhuriyeti, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün eşsiz liderliğinde emperyal güçlerin bozguna uğratılması sonucu kurulmuştur.

Savaş meydanlarında, Mustafa Kemal’ in askerlerinden okkalı tokat yiyenler; Strateji değiştirmişlerdir. Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırma hayallerinden vazgeçmeyenlere önemli bir ayrıntıyı hatırlatırız: Hepimiz Mustafa Kemal’ in Askerleriyiz.

Atatürk Düşünce Derneği; emperyal güçlerin, yerli işbirlikçiler eliyle uygulamaya koyduğu planları ve uygulayıcılarını bir bir ifşa etmektedir.

Bizler inanıyoruz ki:

“ Bir ülkede namuslular en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça o ülke için kurtuluş yoktur.”

Demokrasi, insan hakları, özgürlükler gibi, saygın ve değerli kavramlar kullanılarak yürütülen pek çok operasyonu yaşadık, gördük. Yapılan tüm operasyonlar, ATATÜRK CUMHURİYETİ’ ni yok etme amaçlı olmuştur. Cumhuriyet kazanımları ve ülkemizin dirliği tarihin en ağır, en sinsi saldırısı altındadır.

Büyük Atatürk’ ün bizzat kurduğu T.C Diyanet İşleri Başkanlığı makamına atanan şahsın; Büyük Önder’ in bedenen aramızdan ayrılışının 80. Yıl dönümünde; Atatürk, Cumhuriyet, vatan, millet ve insanlık düşmanı “püsküllüyü” resmen ziyaret etmesi ve “püsküllünün”; “şeyhülislam hazretleri hoş geldiniz” sözleriyle karşılanması gelinen vahim noktanın kanıtıdır.

Açıkça söylüyoruz ki bu ziyaretin denk geldiği gün “insani” ve “tesadüfi” ötesinde işaretler barındırmaktadır.

“püsküllüyü” ziyaret yapıldığı gün ve yapılış biçimiyle hiç kuşkusuz Atatürk Cumhuriyeti’ ne açıkça bir meydan okumadır. Diyanet İşleri Başkanı, burada sadece, zavallı bir sözcü ve zavallı bir aracıdan ibarettir.

Atatürk Devrimi’ne asıl meydan okuyanlar, Diyanet İşleri Başkanı’ nı bu göreve atayanlar, Onu savunanlar ve püsküllüyü koruyanlardır.

Atatürk Cumhuriyeti’ nin başına “püsküllü bela” olanlar, elbette demokrasinin de gereği olarak tarihteki yerlerini alacaklardır. Tarih “geldikleri gibi gidenlerle” doludur. Unutulmamalıdır ki tarih, gerçek hüküm vericidir.

Atatürk Cumhuriyeti ile kavgalı zihniyet, Osmanlıcılık hayalini açığa vurmuştur. Yeni Osmanlıcılık hevesiyle, bölgesel sorunları alevlendirenler ülkemizin geleceğini tehdit eden uygulamalarını da sürdürmektedir.

Osmanlı Devleti’ nin sonunu hazırlayan gerici eğitim sistemi, bugün siyasi iktidarın öncelikli projesidir.

Okullarımız; laik, karma ve bilimsel eğitim anlayışından kopartılarak medreseye dönüştürülmektedir.

En siyasiler; iktidardakiler ve muhalefettekiler;

Bugüne kadar, oy uğruna göz yumduğunuz yanlışlıklara dur deyin, izin vermeyin, kötü gidişe ortak olmayın!

Unutmayınız ki laikliğin yok olması ve bilimsel eğitimin ortadan kaldırılması bir gün sizleri de sarsacak, tarih sahnesinden silinmenize neden olacaktır. Laikliğin zedelenmesi siyasi çoğulculuğu ve demokrasiyi bitirecektir.

Sevgili Yurttaşlarımız; gelin hep birlikte demokratik haklarımızı kullanalım; kendi seçim çevrelerimizden başlayarak oy verdiğimiz ya da vermediğimiz bütün siyasileri yakın takibe alalım; baskı unsuru olalım, doğruyu yaptıralım. Aklın ve bilimin gereğini yerine getirelim. Ülke yönetimine müdahil olalım.

ADD olarak, ulusal ve yerel baz da “siyaseti izleme platformu” oluşturarak; Atatürkçü Düşünce’ nin ışığından siyasilerin de yararlanmasını sağlayacağız. Ümit etmekteyiz ki böylece, yanlışlıklara geçit verilmeyecek; vekiller kendilerini seçenleri dinleyerek, Atatürk kazanımlarına yüreklice sahip çıkabileceklerdir. Başka çare yoktur.

Laik Cumhuriyet yok sa; demokrasi de yok, yurttaş da yok, özgürlükler de yoktur.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi Yönetim Kurulu

 

 Haber okunma sayısı: 3863

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

Başkan Keskin Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yarın yapılacak olan ilk resmi meclis toplantısı öncesinde, Şişli

ŞİŞLİ’YE KESKİN DOKUNUŞLAR

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli

Muhtarlıkta Kadın Gücü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce

Seçimlerde Son Durum!

Yapılan İtirazlar Sonucu Yeniden Sayılan Sandıklardan Sonuçlar Geliyor…

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Kartal Belediyesi