17 Ekim 2019 Perşembe

Seçimler Yeni, Değişmeyense Oy İsteme Modeli

Alaattin BÖKE

Alaattin BÖKE

E-Posta : gorushaber56@gmail.com

 Seçimler yaklaştıkça her kesimden hareketlenmeler mevcut. Bu hareketlenmelere Kartal ve çevre ilçedeki siyasetçilerden de katkı var. Herkes yarışta galip olma uğruna faaliyetlerde bulunuyor ancak halkın elindeki oy potansiyeli iyi analiz edilmezse ben kazanacağım diye çıkılan yolda sonuca ulaşamama ihtimali de hep var. Millet istediğini göklere çıkarma, istediğini yerlerde bırakma gücüne sahip. Bazıları tarihin tozlu raflarında kalmayla yüzleşebilir!

Tozlu raflar denilince insanın aklına 24 yıl öncesinde Kartal'da Rerah Partisi iktidarı ve sonrasında Ak Parti'ye geçen süreç geliyor. Kartallılar yürütülen bazı faaliyetlerden memnun kalmadılar ki sonraki seçim sürecinde iktidarı Cumhuriyet Halk Partisi'ne devrettiler ve günümüzdeki aynı parti dönemi devam ediyor. Seçim zamanının gelmesi ile birlikte partiler hazırlıkta…Yeni yeni sesler yeni yeni vaatler…

Kartallılar için mesele Kartal'a başkan olmakla bitmiyor. Bu ilçeye başkan olmak kolay değil keza yürütülen projeler ve bu projeler için harcanan emekler göz ardı edilemez nitelikte. Kartal'da siyasi seçimin hangi yönden eseceğine kesin gözle bakma imkanı yok. Kartallılar sağ gösterip sol vurabilirler çünkü bilinen siyaset burada farklı işliyor.

Ben ve benim gibilerin ne düşündüğü, neyi savunduğu görülmüyor ya da görülmek istenmiyor olabilir ancak unutulmaması gereken bir gerçekte şudur ki; bizler savunduklarımızla, fikirlerimizle varız ve Kartallılar olarak buradayız. Her zaman fikirlerimizi halka anlatabilecek ve etkileyebilecek  yapıya sahibiz. Buradan hareketle kimi siyasetçilerin, bizleri 'hiç' yerine koymaya çalışması kendilerini kandırmaktan öteye geçemez.

Her seçim dönemi yaklaştığında yürütülen kapı kapı dolaşılıp oy isteme faaliyetleri bu seçimde de yerlerini aldı. Siyasetçiler böyle yaparak bizleri yanlarına çekebileceklerini ve 'sizdeniz' izlenimi verebileceklerini düşünüyor olabilirler ancak işler böyle gitmiyor. Kartal halkı bu siyasete kapılarını çoktan kapattı. Siyasiler hâlâ bu yöntemi kullanarak yollarına devam edebileceklerini sanıyorlarsa umduklarnı bulamayabilirler, çünkü fark edilmesi gereken önemli bir nokta siz sayın siyasilerin küçücük çocuk dedikleriniz bugün büyüdüler ve muhalefet koltuklarında yerlerini aldılar.


15 Ocak 2019 Salı 14:08
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Gazan Mübarek Olsun Türkiye’m

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emri ile Fırat’ın doğusunda Barış Pınarı Harekâtını başlattı.

Kent Konseyi Çekişmeye Sahne Oldu

Kartal Kent Konseyi Genel Kurulu Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

KARTAL GAZETECİLER DERNEĞİ EMİN ADIMLARLA YOLUNA DEVAM EDİYOR

Kartal Gazeteciler Derneği 1. Olağan Genel Kurulu Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

Aydınlık Gelecek İçin Öncelik Eğitime

Erzincan Altınbaşak Beldesi Derneğinin organizasyonluğunda gerçekleştirilen “Aydınlık Gelecek İçin Öncelik

Alzheimer ve Demans Nedir?

Alzheimer mı Demans mı sorusuna Nörolog Dr. Feray Seleker “Şunu unutmamamız lazım Alzheimer bir Demans ama her

Kartal'da Sosyete Devri Başlıyor

Kartal Belediyesi bünyesinde Kartala "Sosyete Pazarı" geliyor.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Kartal Belediyesi