23 Eylül 2019 Pazartesi

Ülkemde Mazbata Kaosu

Alaattin BÖKE

Alaattin BÖKE

E-Posta : gorushaber56@gmail.com

 Muammaya dönen mazbata alma işlemlerinde son noktaya gelinmediği gibi muamma devam ediyor. Ankara’ da seçim itirazları bittikten sonra mazbatasını alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını alacağı günü heyecanla bekliyor.

Seçimlere hile karıştı diyerek yenilgiyi kabul etmek istemeyen AK Parti cephesinde gün geçmiyor ki gündem değişiyor. Şimdilerde İmamoğlu’nun bir basın açıklamasında vermiş olduğu demeçte “İstanbul’ u sadece İstanbul ya da Türkiye değil tüm dünya merak ediyor. 145 yıldır demokrasi için mücadele ediyoruz” diyen İmamoğlu ne demek istedi.

Neden 145 yıl neden Osmanlı bunu düşünmeden edemiyorum. Aynı topraklarda yaşayıp aynı havayı soluduğumuz komşularımıza ve en önemlisi dedelerimize bu kinimiz neden?

145 yıl önce ne oldu neden 145 yıl da 35 yıl ve ya 55 yıl değil bunlar kafa karıştırıcı sözler. Bizler sizlere oy verirken bize hizmet edin diye veriyoruz. Başkalarının kinini bizim üzerimizden çıkarmanız için değil bu ülke yıllardır huzur ve barış içinde yaşamış vatandaşlarla dolu bir memleket. Bizler Osmanlı zamanında olan ve yaşanan hiçbir şeyden biz vatandaşlar sorumlu değiliz. Bu böyle bilinmeli ve bize yapılacak hizmetlerde bu konulara değinilmemeli diyorum ve herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.

Seçimin üzerinden geçen zaman içinde baktığımda insanlar neler olacak bizleri neler bekliyor diye düşünüyorlar. Düşünmekte haklılar benim çocukluğumda sular akmazdı, çöpler toplanmazdı, sokakta istediğin gibi dolaşamazdın, kadınlarımız evlere mahkûm edilmişti. Ama şimdi bakıyorum da rahatlık bizlere çok fazla gelmiş.

Herkes istediğini yazıyor hatta bu Ülkenin Reisi Cumhuruna istediği gibi hakaret ediyor. Bir sakin olun bu Ülkenin Cumhuru Reisini sen ve ya ben seçmemiş olabiliriz ama bu bize 36 Milyon insana hakaret etme hakkına kimse sahip değildir. Bu Ülkede yapılan yanlışlara dur demek için öncelikle karşımızda ki insanlara saygılı davranmamız gerektiğini unutmayalım.

İstanbul’da seçimi Cumhuriyet Halk Partisinin kazanmış olması Belediyeye ait yerlerde çalışan başörtülü kadınlarımıza hakaret vari bir şekilde konuşarak sizin gibi öcüleri artık burada istemiyoruz. Hadi defolun buradan demek te ne oluyor Allah aşkına başörtülüler sizlerin giydiğiniz şortlara, mini eteklere karışıyor mu?

 


12 Nisan 2019 Cuma 12:49
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Kartal'da Sosyete Devri Başlıyor

Kartal Belediyesi bünyesinde Kartala "Sosyete Pazarı" geliyor.

Öğrenciler 2019- 2020 Maratonuna Başladı

Tuzla’da 56.265 öğrenci 2019-2020 eğitim öğretim dönemi maratonuna başladı.

YAYA YOLU MU ARAÇ PARK YERİ Mİ?

Hemen hemen her ilçede karşımıza çıkan manzaralardan biri haline gelen yaya kaldırımlarına park etmiş

BİR ZAMANLAR HALI SAHAYDI ŞİMDİLERDE KUM SAHA OLDU

Kartal Soğanlık Yeni Mahallede gençlerinin futbol oynaması için yapılan Halı saha şimdilerde kum saha olarak

ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ HASTALIK SAÇIYOR

Uzun yıllardır İstanbul trafiğinde hizmet veren çift katlı özel halk otobüsleri hastalık saçıyor.

Kartal’da Feridun Düzağaç Rüzgarı Esti

Kartal Belediyesinin organizasyonluğunda gerçekleştirilen 1 Eylül Dünya Barış Günü Kartal Meydanında Feridun

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL