25 Haziran 2019 Salı

Ülkemde Mazbata Kaosu

Alaattin BÖKE

Alaattin BÖKE

E-Posta : gorushaber56@gmail.com

 Muammaya dönen mazbata alma işlemlerinde son noktaya gelinmediği gibi muamma devam ediyor. Ankara’ da seçim itirazları bittikten sonra mazbatasını alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını alacağı günü heyecanla bekliyor.

Seçimlere hile karıştı diyerek yenilgiyi kabul etmek istemeyen AK Parti cephesinde gün geçmiyor ki gündem değişiyor. Şimdilerde İmamoğlu’nun bir basın açıklamasında vermiş olduğu demeçte “İstanbul’ u sadece İstanbul ya da Türkiye değil tüm dünya merak ediyor. 145 yıldır demokrasi için mücadele ediyoruz” diyen İmamoğlu ne demek istedi.

Neden 145 yıl neden Osmanlı bunu düşünmeden edemiyorum. Aynı topraklarda yaşayıp aynı havayı soluduğumuz komşularımıza ve en önemlisi dedelerimize bu kinimiz neden?

145 yıl önce ne oldu neden 145 yıl da 35 yıl ve ya 55 yıl değil bunlar kafa karıştırıcı sözler. Bizler sizlere oy verirken bize hizmet edin diye veriyoruz. Başkalarının kinini bizim üzerimizden çıkarmanız için değil bu ülke yıllardır huzur ve barış içinde yaşamış vatandaşlarla dolu bir memleket. Bizler Osmanlı zamanında olan ve yaşanan hiçbir şeyden biz vatandaşlar sorumlu değiliz. Bu böyle bilinmeli ve bize yapılacak hizmetlerde bu konulara değinilmemeli diyorum ve herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.

Seçimin üzerinden geçen zaman içinde baktığımda insanlar neler olacak bizleri neler bekliyor diye düşünüyorlar. Düşünmekte haklılar benim çocukluğumda sular akmazdı, çöpler toplanmazdı, sokakta istediğin gibi dolaşamazdın, kadınlarımız evlere mahkûm edilmişti. Ama şimdi bakıyorum da rahatlık bizlere çok fazla gelmiş.

Herkes istediğini yazıyor hatta bu Ülkenin Reisi Cumhuruna istediği gibi hakaret ediyor. Bir sakin olun bu Ülkenin Cumhuru Reisini sen ve ya ben seçmemiş olabiliriz ama bu bize 36 Milyon insana hakaret etme hakkına kimse sahip değildir. Bu Ülkede yapılan yanlışlara dur demek için öncelikle karşımızda ki insanlara saygılı davranmamız gerektiğini unutmayalım.

İstanbul’da seçimi Cumhuriyet Halk Partisinin kazanmış olması Belediyeye ait yerlerde çalışan başörtülü kadınlarımıza hakaret vari bir şekilde konuşarak sizin gibi öcüleri artık burada istemiyoruz. Hadi defolun buradan demek te ne oluyor Allah aşkına başörtülüler sizlerin giydiğiniz şortlara, mini eteklere karışıyor mu?

 


12 Nisan 2019 Cuma 12:49
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Gökhan Yüksel Evi Yanan Aileye Ziyaret Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Yakacık'ta 6 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangından

Gökhan Yüksel Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık’ta yaptığı halk toplantıları sırasında annesi

Başkan Keskin Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yarın yapılacak olan ilk resmi meclis toplantısı öncesinde, Şişli

ŞİŞLİ’YE KESKİN DOKUNUŞLAR

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şişli

Muhtarlıkta Kadın Gücü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce

Seçimlerde Son Durum!

Yapılan İtirazlar Sonucu Yeniden Sayılan Sandıklardan Sonuçlar Geliyor…

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL