23 Mart 2019 Cumartesi

ACILARDAN NEMALANANLAR!!!

Arife Emek

Arife Emek

E-Posta : arife.emek@gmail.com

 Kartal’da çarpık yapılaşmanın önüne geçebilmek için yetkililerin bir an evvel çalışmalara başlaması gerektiğinin altını kocaman puntolarla çizmekten öteye gidemedik ne yazık ki!

 Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen facialara gözlerimizi ve kulaklarımızı kapatarak binlerce canın yok olduğunu söylememe gerek yok belki de ama geçtiğimiz haftalarda Kartal Cevizli ’de meydana gelen olayda suçlunun kim olduğu tartışması günlerce kamuoyunu meşgul ederken suçlu bulundu ve idam bile edildi.

Kartal’ın eski Başkanlarından Mehmet Sekmen’in hedef gösterilmesi ile birlikte olayı gerçekleştiren müteahhit kadar bu yeri müteahhide yaptıran da aynı oranda suçlu değil midir? Arsa sahibinin suçunun da olduğu gözlerden kaçmamalı diye düşünenlerdenim. Arsa sahibinin aldığı yanlış kararlar, onca insanın hayatına mal oldu.

Bunun hemen akabinde ortaya çıkan sonuç ise oldukça korkunç bir facia ile beyinlerimizde yerini aldı. Hemen yanı başında duran evlerde aynı akıbeti yaşamaması için boşaltıldı ve ardından evlerin yıkımı gerçekleştirildi. Daha komşularının başına gelen olayı atlatamayan mahalleli, evlerinin yıkılması gerektiğinin ortaya çıkmasından dolayı bir kez daha sarsıldı.

Yıllarca yaşadıkları hatta belki de doğup büyüdükleri evlerinin yıkılması, yıllarca birikim yaparak aldıklarının bir anda ellerinden gitmesiyle birlikte hayata yeniden sıfır ile başlamaları ise onlara en büyük kayıp değil de nedir?

Yılların verdiği en büyük kayıp hem komşuları, hem umutları, hem hayalleri değil midir?

Daha bunların şokunu atlatamadan bir de “KİRALIK EVLERİN” fiyatlarının beş katına çıkması ise pes artık dedirten cinsinden.

Edep yahu!

Sizler ne yapmaya çalışıyorsunuz, sizin duygularınıza ne oldu, ne kadar ruhsuzlaştınız böyle! Komşularımız bütün mallarını kaybetti ve şuan sudan çıkmış balık gibiler. Onların bu zamanda bizlere ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız!

Kendimizi onların yerine koyup biraz düşünmemizin kimseye zararı olmaz. Bu dünya bizim tapulu malımız değil. Mevkii, makam gelip geçici. Bunu unutmayalım. Bizler bir an evvel kendimize gelip, başka canların da yok olmaması için vatandaşları bilinçlendirmeliyiz. 

22 Şubat 2019 Cuma 15:19
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

ÇELEBİ MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTI

Kuruluşundan bu güne kadar ak partinin değişik kademelerinde görev almış sivil toplum kuruluşlarında da kurucu

CHP’Lİ ADAY ADAYLARI VİTRİNDE!

CHP Kartal İlçe Başkanlığı 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Belediye başkan aday

CHP ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

CHP Kartal Gençlik kolları 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler gününü alternatif bir törenle kutladı. İlçe

Her Şey Çocuklarımız İçin

Keyad Yönetim Kurulu Başkanı Gülgün Şahin Çelebi ve Yönetiminin gerçekleştirdiği kahvaltı programı Kartal

Öztürk Pendik’e Talip Oldu

Pendik Belediye Başkan eski yardımcılarından ve Dernekler Federasyonu Başkanı Avukat Ramazan Öztürk,

GÖKÇE 'MAAŞ ALMAYACAĞIM'

AK Parti Kartal Belediye Başkan aday adaylarından iş adamı Âdem Gökçe, ilginç çıkışlarıyla tüm

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
Gökhan Yüksel